Opcje tematu
#2825103 - 11/01/2009 04:46 Sydney, Hobart 11.01-16.01
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
tenis Medibank International Sydney tenis




Miejsce : Sydney, Australia
Data : 11-16 Styczen 2009
Drabinki : 32M/32Q/16D
Nawierzchnia : Hardcourt/Outdoors
Pula Nagrod : $600,000

INFO :
-----
Oficjalna Strona Turnieju
-----
Losowanie : Drabinki
-----
Plan Gier
-----
Scoreboard : live
-----




tenis Moorilla Hobart International tenis




Miejsce : Hobart, Australia
Data : Styczeń 11-16, 2009
Drabinki : 32M/32Q/16D
Nawierzchnia : Hardcourt/Outdoors
Pula Nagrod : $220,000

INFO :
-----
Oficjalna Strona Turnieju
-----
Losowanie : Drabinki
-----
Plan Gier
-----
Scoreboard : live
-----

Do góry
Bonus: Unibet
#2825321 - 11/01/2009 06:36 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: oli]
buldog Offline
Sparta Wrocław

Meldunek: 01/05/2005
Postów: 17991
Skąd: Wrocław To Ja Stary Karabin !

No to ja zacznę Panowie.

Każdy wie że trzeba w tym tygodniu uważać na granie z powodu zbliżającego sie Australian Open jak i kwalifikacji które zaczynają się już w środę.
tenis

M.Rybarikova - K.Bondarenko (1) 1.98

Magdalena jest to 20 letnia zawodniczka ze Słowacji posiadająca świetny backhand. Lubi ona twarde korty i najczęściej na nich występuje. Bilans posiada dodatni. Przeciwniczką jej będzie Kateryna Bondarenko.Jest ona deblistką i pojedynczo pojawia się sporadycznie. Jestem odważny i powiem że jest ona wręcz tragiczna na kortach twardych. W tamtym roku wygrała tylko 2 mecze na Hardzie.W tym roku dostała lanie od Azarenki 6-0 6-2 wiec raczej nie zrobiła jakiegoś dużego postępu w grze na hardzie a młoda Słowaczka powalczyła z Wozniak 6-3 6-7(4) 7-5. Po takim kursie żal nie spróbować młodej Rybarikovej.

Do góry
#2826368 - 11/01/2009 23:08 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: buldog]
ryzy9 Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2006
Postów: 1084
Skąd: Poznan
Kanepi - Kerber Typ:1
Kurs 1,54 Fortuna


Z dzisiejszych spotkan WTA najbardziej odpowiada mi typ na Kanepi. Pomimo porazki w I-szej rundzie w Brisbane uwazam,ze to Estonka dzis bedzie gora z bez watpienia wschodzacym talentem niemieckiego tenisa jakim jest A.Kerber z kilku powodow. Kanepi miala naprawde dobry zeszly sezon, w kilku spotkaniach naprawde wygrywajac krzyzowala niektorym szyki i jak do tego dodac wspomniana porazke na starcie nowego roku bedzie chciala zmazac z pamieci ten falstart i pograc w tym turnieju,gdyz dodatkowym atutem jaki zdobyla w ubieglym sezonie jest doswiadczenie. Kerber natomiast przeszla 3 mecze w kwalach, niejednokrotnie byly on 3 setowe i kto wie czy w ogole by wystapila dzis gdyby nie krecz Knapp wczoraj w decydujacym secie, takze mloda Niemka ma juz troszke w nogach w Sydney,a gdy dodamy mlodziencza nerwowosc i treme wychodzi mi zwyciestwo Estonki na co z reszta licze

Do góry
#2826768 - 12/01/2009 01:07 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: ryzy9]
darkoo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 5260
Kirilenko - Kleybanova 1 @1.60

Myślę ze kurs na Kiri podyktowany bardziej wycofaniem się Rosjanki z turnieju w Brisbane. Marię dopadł wirus, takze mozemy być pewni ze nie jest to zaden uraz. Widziałem zdjecia z jej wczorajszego treningu, wygląda trochę blado ale miejmy nadzieję ze w meczu z Alisią będzie wszystko okej. W normalnych oklolicznosciach kurs byłby w okolicach 1.40. Oferta Fortuny wygląda dobrze.

Zheng - Erakovic 1 @1.48

Drobna Ji Zheng w pierwszym tygodniu grała w pokazowym turnieju z Hong Kongu gdzie przegrała ze Zvonarevą, pierwszy set w TB, drugi 4-6 takze oba wyglądały na wyrównane, faktycznie turniej pokazowy więc nie ma co brać tego az tak serio. Rywalka odpadla w drugiej rundzie Auckland z Dementievą. Początek sezonu, myślę ze dobrze powinna go zaczac sympatyczna Ji Zheng.

Do góry
#2827592 - 12/01/2009 07:45 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: darkoo]
kumichal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/02/2008
Postów: 6934
No to świetne kursy ma fortuna... W necie Kiri chodzi po minimum 1.80. Moim zdaniem to Alisia wygra, jest silna zawodniczka i zabije biedna Kiri swoim forhandem. Co do drugiego typu nie mam zastrzenień

Do góry
#2828701 - 13/01/2009 03:42 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: kumichal]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Jedziemy też z paniami smile

J Zheng - G Dulko
Typ: 1
Kurs: 1.57
Buk: Sportingbet


Oglądanie Zheng w akcji, gdy jest w formie to czysta przyjemnośc. Jako jedna z lepszych deblistek na świecie gra bardzo dobrze i efektownie przy siatce. Dodatkowo jest niezwykle waleczną zawodniczką. Końcówka ubiegłego sezonu nieudana w jej wykonaniu, ale wcześniej cała seria fantastycznych występów począwszy od 1/2 Wimbledonu. Po Wimbledonie porafiła pokonac na hardzie takie zawodniczki jak: Ivanovic, Radwańska czy Szavay. Ten rok zaczęła od porażki ze Zvonarevą, aby później wygrac z bardzo utalentowaną, młodziutką Larcher De Brito. W pierwszej rundzie w Hobart wygrała z Erakovic. Na przeciwko niej stanie w 2 rundzie Gisela Dulko, o której można powiedziec wszystko, ale na pewno nie to, że najlepiej sobie radzi na hardzie. Dośc powiedziec, że w zeszłym roku zaliczyła bilans 2-12 na tej nawierzchni blush W tym sezonie o dziwo zaczęła nawet nieźle wygrywając z Szavay i Chakvetadze, ale obecnie te dwie zawodniczki są wybitnie bez formy. Myślę, że Zheng ma znacznie więcej atutów, aby wygrac dzisiejszy pojedynek i zrobi to. H2H 1-1 i w zasadzie bez niespodzianki bo oba mecze zakończyły się gładkimi zwycięstwami Zheng na hardzie, a Dulko za ziemii, gdzie czuje się najlepiej.

Melinda Czink - Urszula Radwańska
Typ: 1
Kurs: 1.78
Buk: bet24


To mecz, który wzbudza dziś najwięcej emocji. Wszystko jest spowodowane faktem, że za dwa dni zaczynają się kwalifikacje do AO, w których panna Ula ma zagrac. Nie wiem jak wpłynie na nią fakt, że rozgrywa dziś piąty kolejny mecz łącznie z udanymi kwalifikacjami do turnieju w Hobart. Nasuwa się zasadnicze pytanie: co robic dalej? Odpuścic dziś, aby w spokoju przenieśc się na kwale AO czy może wygrac i odpuścic kwale AO, albo pojechac tam przegrywając mecz 3 rundy w Hobart? Nikt z nas nie wie na pewno co zadecyduje tata Radwański. Ja jednak przytoczę wypowiedź menedżera sióstr Radwańskich pana Archutowskigo: "... Ula jest w niezręcznej sytuacji jeśli wygra jeszcze jeden mecz w Hobart, to stanie przed dylematem, czy zostac w Tasmanii czy leciec do Melbourne. W Melbourne jest znacznie więcej punktów do zdobycia. Czy w takiej sytuacji specjalnie przegra kolejny mecz? Trudno powiedziec co zrobimy..."
Jak widac między słowami można raczej wyczytac, że dzisiejszy mecz chyba jednak zostanie odpuszczony. Logiczne, że nie mozna tego powiedziec wprost, ale ja zaryzykuję. Tym bardziej, że Czink choc nie jest jakąś dobrą zawodniczką to potrafiła już w tym roku pokonac kilka rywalek będących przed nią w rankingu (Gallovits, Garbin czy Bondarenko). Reasumując nic nie ujmując talentowi Uli, który jak niekórzy mówią jest większy niż Agi, jej zmęczenie oraz zbliżające się kwalifikacje AO powodują, że zagram na wygraną Czink.

Do góry
#2828877 - 13/01/2009 04:51 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: Bullet]
Fab Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2008
Postów: 7313
Skąd: Bydgoszcz
J Zheng - G Dulko
Typ: 2
Kurs: 2.59
Buk: Pinnacle

W 2005 Zheng wygrała tu 6:2, 6:0. Później Gisela Dulko wzięła rewanż, na clay'u. Zheng prezentuję się dobrze. Dobrze rozwija się dziewczyna, ale kursy z mojego punktu widzenia są nadto przesadzone. Dulko ma coś do pokazania. Po licznych kontuzjach, i niepełnych sezonach, czas, żeby w końcu wykazała, że może sprawić nie jedną niespodziankę. Po obiecującym występie w Hongkongu, jestem skłonny postawić na Dulko. Value.

Do góry
#2829223 - 13/01/2009 08:12 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: Fab]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
Pennetta Flavia - Rybarikova Magdalena
typ 2:0
1,8

O grze Rybarikovej wiele powiedzieć nie mogę bo jej jeszcze w akcji nie widziałem, bynajmniej jest dość młoda zawodniczka w zasadzie bez większych osiągnięć w karierze. Pennetta w Hopmanie spiasała sie dość średnio ale tutaj w Hobart w pierwszym meczu pewnie ograła Peer 2-0. Rybarikova z kolei w pierwszej rundzie z dużym trudem ograła słabiutka K.Bondarenke co nie stawia jej w zbyt dobrym świetle.
Jeśli nie przydarzy sie nic niespodziewanego, Włoszka powinna spokojnie wygrać ten mecz w 2 setach.


Cornet Alize - Kleybanova Alisa
typ 1
kurs 1,5

Francuzka Cornet jest zawodnicza bardzo utalentowana, a przebłyski wielkich umiejętności pokazywała w zeszłym roku szczególnie podczas turniejów na mączce. Na kortach twardych jeszcze nie osiąga zadowalających wyników ale widać już sporą poprawe w tej kwesti, o czym świadcza dobre występy w Hopman Cup i ogranie w 1 rundzie Petrowej 6-2 6-4. Kleyjbanowa to też utalentowana zawodniczka, jedna z kilku tzw "młodzych strzelb rosyjskich". Gra ofensywnie, sporo atakuje, przyzwoity serwis to jej głowne atuty. Jeśli chodzi o wyniki to można znaleść kilka meczy w których sprawiła niespodzianki, ale trzeba również podkeślić że jest bardzo nieregularna i to zarówno o dyspozycje turniejowa jak i fragmenty konkretnych meczy.
Na obecna chwile stawiam na bardziej regularna Francuzke


Zheng Jie - Dulko Gisella
typ 1
1,55

Tak sie zastanawiałem kiedy Dulko zagrała jakiś dobry mecz z zawodniczka dajmy na to czołowej 30 rankingu WTA no i wyszło mi że to musiało być z jakies 2-3 lata temu, bowiem ostatnie wyniki sympatycznej reprezentantki Argentyny są naprawde słabe.
Zheng jak inne Chinki świetnie czuje sie na szybkich nawierzchniach - gra płasko i szybko - zeszły sezon miała całkiem udany aczkolwiek nie uniknęłą dużych wahań formy. W tym roku już przyzwoicie zagrała w turnieju pokazowym w Hong Hongu i mimo wszystko łatwo, choć w 3 setach rozprawiła sie w Hobart z Erakovic. Podsumowując 2-0 dla Chinki

Do góry
#2830044 - 13/01/2009 23:56 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: rafael86]
darkoo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/04/2005
Postów: 5260
Ribarikova - Czink 1 @1.75

Świetny kurs na Ribarikovą która wczoraj pokonała wysoko rozstawioną Pennettę. Generalnie Madgalena rozpoczęła ten sezon z kompyta i przez wiele osób postrzegana jest jako solidna, młoda zawodniczka, która w tym roku zanotuje spory skok w rankingu. Czink będzie bardziej wypoczęta (wygrana przez krecz z Ula) ale moim zdaniem Rybarikovą stać na wygraną w tym spotkaniu.

Do góry
#2831251 - 14/01/2009 07:34 Re: Sydney, Hobart 11.01-16.01 [Re: darkoo]
maryanek Offline
old hand

Meldunek: 21/12/2008
Postów: 1191
Skąd: Zielona Góra
Razzano Virginie - Pironkova Tsvetana 2@1,75 expekt

Ze swojej strony proponuje dzis typ na bulgarke, dobrze zaczety sezon w pokonanym polu juz niculescu, schnyder i govorotsova szczegolnie oba mecze w hobart bardzo przekonujace i gladkie zwyciestwa z calkiem solidnymi rywalkami, razzano w ubieglym tygodniu wtopa z zahlavova co chluby nie przynosi, wczoraj ciezki mecz z Keothavong wymeczony w 3 secie. Jezeli serwis u bulgarki bedzie funkcjonowal prawidlowo powinna siegnac po zwyciestwo.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Lukasz111, alfa, Zaixi, latajaca_holenderka, burbon, Akhu, VVega, Sensei), 3214 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584697 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07