Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty

Posted by: marek-ziminski

Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:21

Potrzebna mi jest pilnie pożyczka !
Ale nie mam pracy ! Bo się uczę ? Czy jest możliwość dostać tak pożyczkę ? Może ktoś dać więcej informacji ? Np : na Dowód
Posted by: [a]domaitis

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:23

bez pracy ???
tylko provident...ale to samobojstwo...
Posted by: lelu

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:33

Dokladnie bez pracy dupa blada... nawet jak ejstes na stazu to nie chca dac w bankach, nie wiem jak w punktach pozyczkowych.
Posted by: marek-ziminski

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:34

Samobójstwo co masz na myśli ?
Posted by: [a]domaitis

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:37

masz na stronie tej firmy kalkulator, zobacz jakie wychodzą koszty pożyczki, poza tym nie wiem ile chcesz. Jesli pierwszy raz bierzesz w providencie nie dostaniesz wiecej niz 300 zl. I ci wredni panowie ktorzy Cię beda odwiedzac przy splacie kolejnych rat... fuuuuj

smile smile smile
Posted by: ultra1978

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:38

Originally Posted By: marek-ziminski
Samobójstwo co masz na myśli ?

Provident > Kruk > Komornik ;p
Posted by: marek-ziminski

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:39

Właśnie mi nie zależy na dużej kwocie 300 zł właśnie potrzebuję na czas miesiąca ale provident to u mnie odpada
Jak ktoś będzie wiedział coś więcej to niech da znać bo dla mnie to rzecz bardzo ważna...
Posted by: [a]domaitis

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:41

http://www.smskredyt.novem.pl/

tu sprobuj, to moze byc opcja dla Ciebie...
Posted by: weed

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:41

kokos.pl
Posted by: marek-ziminski

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 04:58

Trzeba Mieć 25 lat u mnie jeszcze kilka miechów do 20 smile
Posted by: koszałek

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 08:57

www.sms365.pl
Posted by: cassapian

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/12/2009 22:07

ten sms365 dosyć spoko wygląda, chyba mało formalności i nieduże kwoty
Posted by: cantona7

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 23/12/2009 02:32

jak tylko 300zl to jakis dobry kumpel moze Ci pozyczy
Posted by: gaucho17

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 17/02/2010 06:13

Witam.Mam pytanie.Potrzebuje pozyczke wziac(8 000zł) Ale parcuje dopiero od miesiaca totez w pko bp gdzie mam konto powiedzieli ze dopiero za 2 miechy moge a pieniadze mi sa pilnie potrzebne;? Jest moze jakis inny bank w ktorym daloby sie to zalatwic??Tylko nie piszcie o providentach itp. Z gory dziekuje.PzDr
Posted by: arkadius

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 17/02/2010 06:18

umowe masz na czas okreslony, czy nie okreslony?
Posted by: [a]domaitis

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 17/02/2010 06:19

Originally Posted By: gaucho17
Witam.Mam pytanie.Potrzebuje pozyczke wziac(8 000zł) Ale parcuje dopiero od miesiaca totez w pko bp gdzie mam konto powiedzieli ze dopiero za 2 miechy moge a pieniadze mi sa pilnie potrzebne;? Jest moze jakis inny bank w ktorym daloby sie to zalatwic??Tylko nie piszcie o providentach itp. Z gory dziekuje.PzDr

praktycznie każdy bank daje na oswiadczenie lub zaswiadczenie o dochodach, gdzie jest pole w ktorym trzeba wpisać srednie wynagrodzenie brutto/netto z ostatnich trzech m-cy, wiec raczej ciezka sprawa
Posted by: Emxx

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 17/02/2010 22:31

Witam chciałem skorzystać z sms365 ale był by ktoś na tyle uprzejmy i odezwal sie na pw bo potrzebuje 1 zł na koncie Mbanku bylby ktos wstanie pozyczyć... ? smile
Posted by: Emxx

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 17/02/2010 22:32

Originally Posted By: Emxx
Witam chciałem skorzystać z sms365 ale był by ktoś na tyle uprzejmy i odezwal sie na pw bo potrzebuje 1 zł na koncie Mbanku bylby ktos wstanie pozyczyć... ? smile


DO wplatomatu mam skromne 25 km dlatego napisalem posta z prośbą
Posted by: raiders_

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 17/02/2010 22:45

Originally Posted By: [a
domaitis]
Originally Posted By: gaucho17
Witam.Mam pytanie.Potrzebuje pozyczke wziac(8 000zł) Ale parcuje dopiero od miesiaca totez w pko bp gdzie mam konto powiedzieli ze dopiero za 2 miechy moge a pieniadze mi sa pilnie potrzebne;? Jest moze jakis inny bank w ktorym daloby sie to zalatwic??Tylko nie piszcie o providentach itp. Z gory dziekuje.PzDr

praktycznie każdy bank daje na oswiadczenie lub zaswiadczenie o dochodach, gdzie jest pole w ktorym trzeba wpisać srednie wynagrodzenie brutto/netto z ostatnich trzech m-cy, wiec raczej ciezka sprawa

Tak tylko ze kolega pracuje od miesiąca więc rozumiem ze jest na okresie próbnym ,a zadny szanujący pracodawca nie da zaśwadczenia pracownikowi który jest na okresie próbnym
Kolejna sprawa jakie masz te zarobki +/- oczywiście i na jaki okres chcesz ta kreche .
Posted by: gaucho17

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 30/03/2010 23:39

Mam pytanko.Własnie mija mi 3 miesiac pracy ( na 4 kwietnia) dzieki czemu moge ubiegac sie o pozyczke. Mam 1 317zł brutto a chciałbym 9 000 pozyczki sobie wziac.Na razie probuje w PKO BP(Maxi pozyczka- Mini rata czy cos takiego) bo tam konto mam.Jak myslicie jest szansa na taki kredyt?? zlozylem wniosek o 9 00 na 18 miesiecy.Gdzie ewentualnie mozna jeszcze probowac?? Aha jeszcze jedno. A jest mozliwosc zebym ten kredyt wzial bez wiedzy mojego pracodawcy??Pracuje u wujka i wolalbym zeby o kredycie wiedzialy tylko:Ja i Bank. PzDr
Posted by: Exp

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 30/03/2010 23:48

uwazajcie zeby nie skonczyc jak lucmacher smile
Posted by: [a]domaitis

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 31/03/2010 00:37

Originally Posted By: gaucho17
Mam pytanko.Własnie mija mi 3 miesiac pracy ( na 4 kwietnia) dzieki czemu moge ubiegac sie o pozyczke. Mam 1 317zł brutto a chciałbym 9 000 pozyczki sobie wziac.Na razie probuje w PKO BP(Maxi pozyczka- Mini rata czy cos takiego) bo tam konto mam.Jak myslicie jest szansa na taki kredyt?? zlozylem wniosek o 9 00 na 18 miesiecy.Gdzie ewentualnie mozna jeszcze probowac?? Aha jeszcze jedno. A jest mozliwosc zebym ten kredyt wzial bez wiedzy mojego pracodawcy??Pracuje u wujka i wolalbym zeby o kredycie wiedzialy tylko:Ja i Bank. PzDr


jesli to Twoja pierwsza w życiu pożyczka takiej kwoty nie dostaniesz w tym banku...

U pracodawcy praktycznie każdy bank telefonicznie bedzie potwierdzal zgodność z prawdą Twojego zaswiadczenia/oswiadczenia o zarobkach wiec raczej musi się dowiedzieć...
Posted by: Barca

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 31/03/2010 03:23

spokojnie....do 10tys max z takim zarobkiem dostaniesz...bo posiadasz takowa zdolnosc;) chyba ze splacasz jakies inne kredyty to wtedy nie.Oczywiscie zalezy tez od umowy o prace do kiedy masz.Na okres umowy bankowo Ci daja:]


Pzdr
Posted by: gaucho17

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 31/03/2010 04:51

Originally Posted By: Barca
spokojnie....do 10tys max z takim zarobkiem dostaniesz...bo posiadasz takowa zdolnosc;) chyba ze splacasz jakies inne kredyty to wtedy nie.Oczywiscie zalezy tez od umowy o prace do kiedy masz.Na okres umowy bankowo Ci daja:]


Pzdr


NIe nie. Nic nie splacam;) A umowe mam na czas nieokreslony.
Posted by: RaviR

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 01/04/2010 22:14

A ja tak lekko z innej beczki. Otóż dzisiaj w pracy połowa moich kolegów w pracy dostała podwójne wynagrodzenie. Na pytanie, panie w księgowości zrobiły wielkie oczy, podobno bank PEKAO S.A. (mamy w nim konto firmowe) ma błąd w systemie. I próbuje teraz odkręcić całe zajście problem w tym że ja nie dostałem tych pieniędzy w ogóle, podobnie jak żona (jej firma też ma w tym samym banku) obydwoje mamy wspólne konto w Inteligo.

Czy ktoś ma dzisiaj podobne jazdy z kontem? Piękny początek świąt.
Posted by: stingus

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 01/04/2010 23:37

INTELIGO to jest chyba w PKO BP a nie w PEKAO SA
Posted by: micha$

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 02/04/2010 06:32

RaviR - nie sądzę, żeby to było powodowane dzisiejszym dniem. Przypadek - błąd systemu. Chyba, że PR zgodził się na taki czarny prima aprilis.

stingus - racja, ale RaviR nigdzie nie napisał, że jest inaczej.
Posted by: lelu

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 10/03/2011 04:55

Kto moze mi powiedziec jaka kwote faktycznie musialbym splacic biorac 1500 zlotych pozyczki w inteligo (mam tam konto) na okres powiedzmy dwoch miesiecy ?

Albo 1000zl na miesiac grin
Posted by: davccio

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/03/2011 00:45

RSSO to gdzies około 25 - 30 %w skali roku dla takiej małej sumy, czyli wyszłoby ci okolo 80 zloty odsetek za 2 miechy, lepszym rozwiazaniem jest zlozenie wniosku od debet, wtedy masz co miesiac możliwosc pozyczenia do 2000 zl , jednak aby dostac debet w inteligo co miesiac na twoje konto musza wpływac stałe środki. opłata za korzystanie z debetu to 1 zl miesiecznie a oprocentowanie to okolo 17 % w skali roku
Posted by: cassapian

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/03/2011 01:03

Originally Posted By: lelu
Kto moze mi powiedziec jaka kwote faktycznie musialbym splacic biorac 1500 zlotych pozyczki w inteligo (mam tam konto) na okres powiedzmy dwoch miesiecy ?

Albo 1000zl na miesiac grin


a masz u nich debet otwarty?
Posted by: lelu

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/03/2011 01:19

Nieee... w ogole slowo debet brzmi dla mnie duzo powazniej niz pozyczka, moze dlatego odrazu nastawilem sie na pozyczke ;P. Czyli Ty rowniez proponujesz debet ?
Posted by: cassapian

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/03/2011 02:52

no pewnie... jak da rade weź sobie limit debetu w wysokości 1000 PLN jak planowałeś pożyczkę i gitara...
ja mam i bardzo sobie chwalę
Posted by: lelu

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 20/05/2011 02:25

to chyba bedzie najlepsze miejsce na pytanie- w inteligo mozna dostac karte visa/mastercard ? NIE ELECTRON wink
chodzi o taka do placenia przez internet.
Jesli tak to jak wygladaja koszta - zalozenie, utrzymanie, przelewy ?
Posted by: Llama

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 20/05/2011 02:32

VISA - karta kredytowa.
VISA elektron - karta debetowa.
visą elektron zapłacisz w necie środkami, które są na koncie,
visą zapłacisz w necie kredytem udzielonym przez bank na danej karcie.

przynajmniej ja tak mam.

visą elektron też zapłacisz.
Posted by: lelu

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 20/05/2011 04:27

no wlasnie nie do konca, tzn moze nie do konca jasno sie okreslilem. Kiedys chcialem zaplcic visa electron za konto gold na xboxie ale nie przepuscilo transakcji. Teraz pomyslalem ze sprobuje zaplacic za rzeczy na stronce ale tez pewnie nie pusci, stad pytanie o karte kredytowa i ewentualnie koszta
Posted by: GołyRubyChop

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 20/05/2011 13:29

Originally Posted By: lelu
no wlasnie nie do konca, tzn moze nie do konca jasno sie okreslilem. Kiedys chcialem zaplcic visa electron za konto gold na xboxie ale nie przepuscilo transakcji. Teraz pomyslalem ze sprobuje zaplacic za rzeczy na stronce ale tez pewnie nie pusci, stad pytanie o karte kredytowa i ewentualnie koszta


W przypadku kart debetowych banki często ustalają domyślny limit transakcji internetowych na "0"
Sprawdź jak to u Ciebie wygląda w limitach karty.
Posted by: mirasPL

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 10/01/2012 23:31

końcówa roku wytrzepała mój portfel do cna.. tak że musiałem powypłacać hajs z bukmacherów i zostałem obecnie z zerowym stanem konta, a taka sytuacja mi się bardzo nie podoba...
poszukuję miejsca gdzie pożyczę ok 2000zł na króki okres,bank odpada-nie pytać dlaczego.
gdzie braliście takie pożyczki? termin spłaty max.5miesięcy,ale myśle że wcześniej się uda.
gdzie dają młodym na niski%%%?
Posted by: Vira

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 06:03

Originally Posted By: mirasPL
końcówa roku wytrzepała mój portfel do cna.. tak że musiałem powypłacać hajs z bukmacherów i zostałem obecnie z zerowym stanem konta, a taka sytuacja mi się bardzo nie podoba...
poszukuję miejsca gdzie pożyczę ok 2000zł na króki okres,bank odpada-nie pytać dlaczego.
gdzie braliście takie pożyczki? termin spłaty max.5miesięcy,ale myśle że wcześniej się uda.
gdzie dają młodym na niski%%%?


Zanim się zapożyczysz, zastanów się, czy chcesz pożyczać kasę na bukmacherkę.
Jeżeli bank odpada, to szkoda; bo tam na pewno oprocentowanie byłoby najniższe, no chyba, że nie wykazujesz żadnych dochodów, to pojawia się problem.
Możesz spróbować na kokosie (www.kokos.pl), 2000zł pewnie uzbierasz; ale najpierw musisz zapłacić trochę za weryfikacje konta w rejestrach dłużników, itp.
Później pozostają Ci już tylko parabanki (drogie pożyczki w punktach kredytowych).
Ludzie z ogłoszeń (często tańsi od parabanków, ale jak nie oddasz w terminie chociaż jeden dzień, to mają swoje sposoby na odzyskanie, nie chodzi już o pobicia, ale będziesz spalony u sąsiadów, w miejscu pracy, szkole, wśród znajomych i wszędzie gdzie się tylko pokazujesz i mogłoby Ci zależeć na wizerunku, bo to na cwaniaków lepiej działa, niż oklep po mordzie tak po prawdzie smile ).
A na końcu zostaje pożyczka na forum, oprocentowanie możesz zaproponować jakie chcesz, jak już ktoś pożyczy to oddawać i tak nie musisz, tylko potem trzeba nick zmienić laugh laugh laugh
Posted by: tennisMaster

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 15:54

Originally Posted By: lelu
Dokladnie bez pracy dupa blada... nawet jak ejstes na stazu to nie chca dac w bankach, nie wiem jak w punktach pozyczkowych.


Troche się orientuje w tych kwestiach więc postaram się opisać . Jeśli chodzi o kredyt na stypendium stażowe ( ja takie pobierałem przez rok ) to pożyczke można uzyskać tylko w SKOK-ach i to nie we wszystkich , ja korzystałem ze Skoku Chmielewski , i dali mi okolo 4 k ( stypendium wynosilo 760 zl )
w bankach racja nie honorują tego żródła dochodu
Posted by: tennisMaster

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 15:55

Originally Posted By: [a
domaitis]http://www.smskredyt.novem.pl/

tu sprobuj, to moze byc opcja dla Ciebie...


Tak jeśli masz zaświadczenie o zarobkach to powinno wystarczyć , gorzej jak będą wymagać 3 ostatnich pensji , wyciągu czy coś w tym stylu ale spróbować można .
Posted by: tennisMaster

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 15:56

Originally Posted By: gaucho17
Witam.Mam pytanie.Potrzebuje pozyczke wziac(8 000zł) Ale parcuje dopiero od miesiaca totez w pko bp gdzie mam konto powiedzieli ze dopiero za 2 miechy moge a pieniadze mi sa pilnie potrzebne;? Jest moze jakis inny bank w ktorym daloby sie to zalatwic??Tylko nie piszcie o providentach itp. Z gory dziekuje.PzDr


Jeśli pracujesz od miesiąca to raczej w banku nie dostaniesz nigdzie , musisz odczekać te 3 i w PKO BP na pewno dostaniesz , oni prawie każdemu przyznają , więc warto odczekać smile
Posted by: tennisMaster

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 15:58

Originally Posted By: gaucho17
Mam pytanko.Własnie mija mi 3 miesiac pracy ( na 4 kwietnia) dzieki czemu moge ubiegac sie o pozyczke. Mam 1 317zł brutto a chciałbym 9 000 pozyczki sobie wziac.Na razie probuje w PKO BP(Maxi pozyczka- Mini rata czy cos takiego) bo tam konto mam.Jak myslicie jest szansa na taki kredyt?? zlozylem wniosek o 9 00 na 18 miesiecy.Gdzie ewentualnie mozna jeszcze probowac?? Aha jeszcze jedno. A jest mozliwosc zebym ten kredyt wzial bez wiedzy mojego pracodawcy??Pracuje u wujka i wolalbym zeby o kredycie wiedzialy tylko:Ja i Bank. PzDr


Przy zarobkach 1317 brutto , gdzie netto masz 1000 z groszem , uważam że będziesz miał problem uzyskać pożyczke na 18 miesięcy ( raczej zmień wniosek że na 5 lat ) , przy takich zarobkach kwota kredytu jest duża , więc polecałbym rozłożyć w czasie i maksymalnie zminimalizować ratę bo będą odmowy.
Posted by: tennisMaster

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 16:00

Originally Posted By: [a
domaitis]
Originally Posted By: gaucho17
Witam.Mam pytanie.Potrzebuje pozyczke wziac(8 000zł) Ale parcuje dopiero od miesiaca totez w pko bp gdzie mam konto powiedzieli ze dopiero za 2 miechy moge a pieniadze mi sa pilnie potrzebne;? Jest moze jakis inny bank w ktorym daloby sie to zalatwic??Tylko nie piszcie o providentach itp. Z gory dziekuje.PzDr

praktycznie każdy bank daje na oswiadczenie lub zaswiadczenie o dochodach, gdzie jest pole w ktorym trzeba wpisać srednie wynagrodzenie brutto/netto z ostatnich trzech m-cy, wiec raczej ciezka sprawa


Na oświadczenie o dochodach możesz spróbować w Zachodnim WBK , PKO BP i Credit Agricole , jeśli masz czysto w BIKU to Ci udzielą , wystarczy że pracodawca Ci potwierdzi zatrudnienie i zarobki , nie będą go pytać ile pracujesz czasu , więc może warto spróbować tą drogą , koło dychy powinni Ci dać bez problemu.
Posted by: mirasPL

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 17:28

Originally Posted By: Vira
Originally Posted By: mirasPL
końcówa roku wytrzepała mój portfel do cna.. tak że musiałem powypłacać hajs z bukmacherów i zostałem obecnie z zerowym stanem konta, a taka sytuacja mi się bardzo nie podoba...
poszukuję miejsca gdzie pożyczę ok 2000zł na króki okres,bank odpada-nie pytać dlaczego.
gdzie braliście takie pożyczki? termin spłaty max.5miesięcy,ale myśle że wcześniej się uda.
gdzie dają młodym na niski%%%?


A na końcu zostaje pożyczka na forum, oprocentowanie możesz zaproponować jakie chcesz, jak już ktoś pożyczy to oddawać i tak nie musisz, tylko potem trzeba nick zmienić laugh laugh laugh


pożyczki na forum zabronione, zreztą nie znam tu nikogo tak dobrze bym wogóle coś takiego komukolwiek zaproponował.

Czy się zastanowiłem? owszem. wszak z tego ostatnie 7miesięcy żyłem,czemu przy braku jakiejkolwiek sensownej oferty prac nie ciągnąc tego dalej..

dzięki za odp.
Posted by: lupus

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 18:22

Nie lepiej pożyczyć u rodziny?
Zdaje sobie sprawę z tego, że nie kazdy może miec z rodziną dobre relacje, ale finansowo wyjdzie to lepiej niz w jakims providencie czy chwilowkach.
Posted by: destri

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 19:06

a słyszał ktoś pożyczkach społecznościowych? np. kokos.pl ?
8k odrazu nie dostaniesz, ale jak zrobisz weryfikacje i będziesz miał dobrą historię, to na kilka tysięcy możesz liczyć, w dodatku na duzo niższy procent niż w banku, sam chętnie zainwestuje, pozdr
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 19:15

Originally Posted By: destri
a słyszał ktoś pożyczkach społecznościowych? np. kokos.pl ?
8k odrazu nie dostaniesz, ale jak zrobisz weryfikacje i będziesz miał dobrą historię, to na kilka tysięcy możesz liczyć, w dodatku na duzo niższy procent niż w banku, sam chętnie zainwestuje, pozdr


koles mam nadzieje ze zartujesz. Na starcie na pewno nie dostanie pozyczki na nizszy procent niz w banku. Inwestuje na kokos i jestem w tym temacie obcykany, na dzien dzisiejszy aby dostac pozyczke na tego typu portalach bez historii oczywiscie to trzeba zaproponowac z 22 % na okres do 6 miesiecy czyli rocznie to jakies 40% a w banku spokojnie dostaniesz w przedzialu 15-18% smile
Posted by: mirasPL

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 19:16

właśnie oblazłem banki i przy mojej UZ na nic lizyć nie mogę,musi być ciągłość. na Kokosie mam konto,ale to jest pilna sprawa,a często tam moje aukcje nie zapełeniały się w 1/2 i z pieniędzy lipa.

Rodzina odpada.
Swoją drogą przy pożyczkach prywatnych,jaki na oko % jest satysfakcjonujący obie strony?
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 19:20

Jesli nie masz konta to proponuje zalozyc w WBK, ja po 6 miesiach aktywnego korzystania z konta, otrzymalem propozycje kredytu do 25.000, kredytu odnawialnego 5.000 i karty 10.000, wykorzystalem kredyt 13.000 tys i po 3 miesiach otrzymalem kolejna oferte na kredyt tym razem 20.000 tys, ale oczywiscie musisz miec konto co najmniej 6 miesiecy i aktywnie korzystac z konta, tego typu oferte w tym banku nazywa sie ,, kredyt na klik ". Nie potrzebujesz zadnych dokumentow tylko oswiadczenie, ktorego i tak nie sprawdzaja, wiem po sobie smile
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 19:22

Originally Posted By: mirasPL
właśnie oblazłem banki i przy mojej UZ na nic lizyć nie mogę,musi być ciągłość. na Kokosie mam konto,ale to jest pilna sprawa,a często tam moje aukcje nie zapełeniały się w 1/2 i z pieniędzy lipa.

Rodzina odpada.
Swoją drogą przy pożyczkach prywatnych,jaki na oko % jest satysfakcjonujący obie strony?


musisz miec wzorowa historie splat i z roczne doswiadczenie aby dostac na podobny % co w banku smile
Posted by: destri

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 20:23

Originally Posted By: simons1986
Originally Posted By: destri
a słyszał ktoś pożyczkach społecznościowych? np. kokos.pl ?
8k odrazu nie dostaniesz, ale jak zrobisz weryfikacje i będziesz miał dobrą historię, to na kilka tysięcy możesz liczyć, w dodatku na duzo niższy procent niż w banku, sam chętnie zainwestuje, pozdr


koles mam nadzieje ze zartujesz. Na starcie na pewno nie dostanie pozyczki na nizszy procent niz w banku. Inwestuje na kokos i jestem w tym temacie obcykany, na dzien dzisiejszy aby dostac pozyczke na tego typu portalach bez historii oczywiscie to trzeba zaproponowac z 22 % na okres do 6 miesiecy czyli rocznie to jakies 40% a w banku spokojnie dostaniesz w przedzialu 15-18% smile


40% rocznie?? cos Ci sie kolego pomylilo, max procent na kokosie to 4x stopa lombardowa, ktora wynosi 5,5% zatem 22% w rok, z tym ze po dokonaniu weryfikacji, jesli nie widniejesz w bazach dluznikow, spokojnie mozesz liczyc na 15%, sam bralem na 12,10, i 8 procent wiec wiem co pisze
Posted by: mirasPL

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 21:16

Wszystko zależy od ratingu, na początku na niski procent nie ma co liczyć,ale z biegiem czasu faktycznie można złapać taki jak kolega wyżej napisał.
Posted by: destri

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 21:25

Originally Posted By: mirasPL
Wszystko zależy od ratingu, na początku na niski procent nie ma co liczyć,ale z biegiem czasu faktycznie można złapać taki jak kolega wyżej napisał.


ja bralem pierwsza pozyczke na 12%, byla to kwota tysiaca zł, potem bralem chyba 3k na 8%, ale miałem wszystkie weryfikacje, co nie każdemu chce się robić i czystą historię kredytowa, a historia w samym kokosie + stali inwestorzy może się kiedys przydać
Posted by: mirasPL

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 21:27

Mam wszytskie prócz Rachunków i mam problemy z otrzymaniem satysfakcjonującej mnie kwoty,mimo że posiadam 4 zielone gwiazdki. no nic będe próbował tam,może się uda.
Posted by: tennisMaster

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 21:41

Originally Posted By: simons1986
Jesli nie masz konta to proponuje zalozyc w WBK, ja po 6 miesiach aktywnego korzystania z konta, otrzymalem propozycje kredytu do 25.000, kredytu odnawialnego 5.000 i karty 10.000, wykorzystalem kredyt 13.000 tys i po 3 miesiach otrzymalem kolejna oferte na kredyt tym razem 20.000 tys, ale oczywiscie musisz miec konto co najmniej 6 miesiecy i aktywnie korzystac z konta, tego typu oferte w tym banku nazywa sie ,, kredyt na klik ". Nie potrzebujesz zadnych dokumentow tylko oswiadczenie, ktorego i tak nie sprawdzaja, wiem po sobie smile


U mnie na koncie to samo . Potwierdzam
Posted by: destri

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 11/01/2012 21:48

Originally Posted By: mirasPL
Mam wszytskie prócz Rachunków i mam problemy z otrzymaniem satysfakcjonującej mnie kwoty,mimo że posiadam 4 zielone gwiazdki. no nic będe próbował tam,może się uda.


daj znac jakby co, moze pomoge znalezc paru inwestorow
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 02:02

Originally Posted By: destri
Originally Posted By: simons1986
Originally Posted By: destri
a słyszał ktoś pożyczkach społecznościowych? np. kokos.pl ?
8k odrazu nie dostaniesz, ale jak zrobisz weryfikacje i będziesz miał dobrą historię, to na kilka tysięcy możesz liczyć, w dodatku na duzo niższy procent niż w banku, sam chętnie zainwestuje, pozdr


koles mam nadzieje ze zartujesz. Na starcie na pewno nie dostanie pozyczki na nizszy procent niz w banku. Inwestuje na kokos i jestem w tym temacie obcykany, na dzien dzisiejszy aby dostac pozyczke na tego typu portalach bez historii oczywiscie to trzeba zaproponowac z 22 % na okres do 6 miesiecy czyli rocznie to jakies 40% a w banku spokojnie dostaniesz w przedzialu 15-18% smile


40% rocznie?? cos Ci sie kolego pomylilo, max procent na kokosie to 4x stopa lombardowa, ktora wynosi 5,5% zatem 22% w rok, z tym ze po dokonaniu weryfikacji, jesli nie widniejesz w bazach dluznikow, spokojnie mozesz liczyc na 15%, sam bralem na 12,10, i 8 procent wiec wiem co pisze


max procent na kokosie moze wyniesc nawet kilkadziesiat procent, wystarczy ze wystawisz aukcje np. 23% i napiszesz ze zwracasz przed termiem np. za 3 dni wtedy rachunkowo wyjdzie sporo sporo powyzej 40% smile Tez wiem o czym pisze smile
Posted by: destri

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 17:19

jak masz za duzo kasy to możesz spłacać i po dniu aukcje na rok, tylko jaki to ma sens smile
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 17:43

Originally Posted By: destri
jak masz za duzo kasy to możesz spłacać i po dniu aukcje na rok, tylko jaki to ma sens smile


pewnie ze nie ma sensu, ale chcialem zaznaczyc ze jest sposob aby obejsc wszelkie ustawy i ze ludzie wystawiaj tego typu aukcje np. 23 % na rok ale zaznaczaja ze splaca w pol roku czyli Inwestor moze zarobic okolo 46% w rok jesli zlapie dwie takie aukcje smile
Posted by: destri

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 18:02

Originally Posted By: simons1986
Originally Posted By: destri
jak masz za duzo kasy to możesz spłacać i po dniu aukcje na rok, tylko jaki to ma sens smile


pewnie ze nie ma sensu, ale chcialem zaznaczyc ze jest sposob aby obejsc wszelkie ustawy i ze ludzie wystawiaj tego typu aukcje np. 23 % na rok ale zaznaczaja ze splaca w pol roku czyli Inwestor moze zarobic okolo 46% w rok jesli zlapie dwie takie aukcje smile


kiedys takich aukcji wlasnie szukalem i z mojego doswiadczenia wynika ze polowa z nich ladowala w windykacji, wiec nie polecam, ogolnie malo komu mozna ufac niestety, mnie zawiedli nawet najpewniejsi pozyczkobiorcy, w ktorych aukcje wchodzilem niemal zawsze
Posted by: eini

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 18:08

Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 18:18

Originally Posted By: eini
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.


na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych smile
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 18:20

Originally Posted By: destri
Originally Posted By: simons1986
Originally Posted By: destri
jak masz za duzo kasy to możesz spłacać i po dniu aukcje na rok, tylko jaki to ma sens smile


pewnie ze nie ma sensu, ale chcialem zaznaczyc ze jest sposob aby obejsc wszelkie ustawy i ze ludzie wystawiaj tego typu aukcje np. 23 % na rok ale zaznaczaja ze splaca w pol roku czyli Inwestor moze zarobic okolo 46% w rok jesli zlapie dwie takie aukcje smile


kiedys takich aukcji wlasnie szukalem i z mojego doswiadczenia wynika ze polowa z nich ladowala w windykacji, wiec nie polecam, ogolnie malo komu mozna ufac niestety, mnie zawiedli nawet najpewniejsi pozyczkobiorcy, w ktorych aukcje wchodzilem niemal zawsze


nowe osoby bez weryfikacji niestety takie warunki musza zaproponowac na starcie aby ktos ich aukcjami sie zainteresowal, ja w tej chwili wystawiam na max. 15% rok i nie mam problemu byc moze dlatego ze mam wszystkie weryfikacje, 5 gwiazdek i zadnego spoznienia w splacie smile
Posted by: eini

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 18:28

Originally Posted By: simons1986
Originally Posted By: eini
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.


na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych smile


Na portalach społecznościowych jest tak, że odsetki max 23% w skali roku.
W aukcji dodatkowo sugeruje się pożyczkobiorcy spłatę przed terminem, na co on oczywiście zgadza się. Oficjalnie nikt nie pisze, że po tym pół trzeba oddać 23% procent pożyczonej kwoty bo to byłoby złamanie jakies tam ustawy antylichwiarskiej..
Co w sytuacji, że pożyczkobiorca oddaje po połroku, ale z odsetkami wylicoznymi metodą bankową? Jak późniejszy sąd zareaguje?
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 12/01/2012 18:34

Originally Posted By: eini
Originally Posted By: simons1986
Originally Posted By: eini
Jeżeli spłata jest wcześniejsza to powinno być przekalkulowanie pożyczki. Inwestor otzymać powinien np. po pół roku około połowy procentów.


na tego typu portalach nie ma takiej opcji, aby portal zwrocil ci % za wczesniejsza splate, oczywiscie w bankach tak jest ale nie na portalach spolecznosciowych smile


Na portalach społecznościowych jest tak, że odsetki max 23% w skali roku.
W aukcji dodatkowo sugeruje się pożyczkobiorcy spłatę przed terminem, na co on oczywiście zgadza się. Oficjalnie nikt nie pisze, że po tym pół trzeba oddać 23% procent pożyczonej kwoty bo to byłoby złamanie jakies tam ustawy antylichwiarskiej..
Co w sytuacji, że pożyczkobiorca oddaje po połroku, ale z odsetkami wylicoznymi metodą bankową? Jak późniejszy sąd zareaguje?


w regulaminie masz napisane, ze nawet jesli PB splaci pozyczke przed czasem to nie przysluguje mu zwrot %, jakos to tak ladnie jest ubrane w slowa smile
Posted by: Kaznodzieja

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 13/01/2012 02:41

mozecie napisac wyglada sytuacja/procedura jak sie umoczy kase w jakiejs aukcji? jest problem ze sciagnieciem tego dlugu?

pytanie do osob, ktore duzo pozyczaja:
Jak często trafiacie na niesolidnego dluznika (opóźnienia w spłatach, bądź całkowity brak spłacania rat)?
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 13/01/2012 16:49

Originally Posted By: Kaznodzieja
mozecie napisac wyglada sytuacja/procedura jak sie umoczy kase w jakiejs aukcji? jest problem ze sciagnieciem tego dlugu?

pytanie do osob, ktore duzo pozyczaja:
Jak często trafiacie na niesolidnego dluznika (opóźnienia w spłatach, bądź całkowity brak spłacania rat)?


Wszystko zalezy od portalu. Niektore portale maja podpisane umowy z firmami windykacyjnymi i to one zajmuja sie sciagnieciem dlugu a niektore nic z tym nie robia i mozesz pozegnac sie z kasa. Mam duze obeznanie na tym rynku bo sam duzo inwestowalem wiec z mojego doswiadczenia wynika ze gra nie warta swieczki, bo chyba ze naprawde nie masz co robic z czasem, co z tego ze 5 osob ci splac a np. jedna osoba nie i juz sa plecy smile
Posted by: Cholo

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 25/01/2012 03:16

ktoś z was korzystał z tej nowosci 1 lipca 2011 czyli leasingu konsumenckiego? szkoda ze nie ma takich mozliwosci jak krajach zachodniej europy czyli czesciowych zwolnien podatkowych smirk
Posted by: _Korver_

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 25/01/2012 22:29

Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?
Posted by: agr1

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 25/01/2012 23:38

Posted by: Cholo

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 25/01/2012 23:42

Originally Posted By: _Korver_
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?


jakis czas temu sensem było złoto smile
Posted by: akagi

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 25/01/2012 23:45

Originally Posted By: _Korver_
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?


Walimy peffki grubo wink
Posted by: panKa$a

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 26/01/2012 00:33

Originally Posted By: _Korver_
Panowie, a gdzie lokujecie swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jakieś lokaty?




Wino..
Posted by: mirasPL

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 06/02/2012 04:28

Szukam chwilówki. Do 20-25.02 ok.500-700zł.
Nie chcę ruszać bankroola,a zagalapowałem się trochę w styczniu.
gdzie najlepiej?
jak ktoś zainteresowany,to chętnie przez kokos wezmę.
im szybciej tym lepiej.
czas realizacji do wt.
dzięki.;)
Posted by: lupus

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 06/02/2012 05:50

Rodzina?
Posted by: fenomen

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 20/03/2012 18:56

Witam .
Potrzebuję pożyczki na kilka dni . W Tym że jest problem pracuję na czarno kokosy itd mnie nie obchodzą , Znajomi i Rodzina odpada . Wiem cięzki temat jest może gdzieś tylko na dowód ?:)
Provident chce zaświadczenie o pracy
Posted by: analityk

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 20/03/2012 21:14

Jak wiemy lokaty jednodniowe anty-belkowe koncza sie z dniem 1 kwietnia ( przynajmniej mbank) i teraz pytanie.

Ktory bank jest bezpieczny i ma fundusz gwarancyjny (do 50 tys euro chyba tak to jest) a zarazem ma lokaty 1-2-3 miesieczne z dobrym oprocentowaniem

Moze ktos polecic albo ewentualnie gdzie nie lokowac pieniedzy?
Posted by: andrzejek_84

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 21/03/2012 00:36

http://e-lokaty.pl/porownanie-lokat/lokaty-bankowe-ranking-lokat-marzec-2012.html

każdy bank ma w tej chwili BFG do 100 tys. EUR

fajne lokaty są poniżej bo nie musisz konta otwierać:

http://openonline.pl/
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 21/03/2012 15:22

Po wycofaniu lokat 1 dniowych, inwestowanie w lokaty bedzie nieoplacalne, poniewaz inflacja bedzie wyzsza niz zysk, warto dodac ze od zysku z lokat nalezy jeszcze oplacic podatek w wysokosci 19% smile
Posted by: Szewa

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/03/2012 03:03

Alternatywą dla lokat mogą być obligacje korporacyjne z oprocentowaniem 8-11% brutto. Nie mają gwarancji BFG, ale czasami można trafić na obligacje zabezpieczone hipotecznie. Lepsze to niż nic.
Posted by: _Korver_

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/03/2012 06:09

@Szewa, zapodałbyś jakiegoś linka na ten temat?

Mi dzisiaj z Idea Banku zaproponowali połączenie IKE 60-70% kapitału + reszta w obligacje (na 10 lat) z gwarancją 8% rocznie. I tak się zastanawiam...
Posted by: analityk

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/03/2012 14:34

Originally Posted By: simons1986
Po wycofaniu lokat 1 dniowych, inwestowanie w lokaty bedzie nieoplacalne, poniewaz inflacja bedzie wyzsza niz zysk, warto dodac ze od zysku z lokat nalezy jeszcze oplacic podatek w wysokosci 19% smile


to co proponujesz?

ale bezpieczna opcja, w fundusze sie nie bawie
Posted by: simons1986

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 22/03/2012 18:05

Hmm Ja osobiscie wszystkie srodki inwestuje w nowo otwarty sklep smile
Posted by: Szewa

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 23/03/2012 00:03

Originally Posted By: _Korver_
@Szewa, zapodałbyś jakiegoś linka na ten temat?

Mi dzisiaj z Idea Banku zaproponowali połączenie IKE 60-70% kapitału + reszta w obligacje (na 10 lat) z gwarancją 8% rocznie. I tak się zastanawiam...


A propos samych obligacji to sporo informacji można znaleźć tutaj:

http://www.corporatebonds.pl/

Zasadniczo takie obligacje są alternatywnym sposobem pozyskiwania kapitału przez firmy. Głownie z tego względu, że mogą z tego kapitału swobodnie korzystać. W przeciwieństwie do kredytów bankowych, która obwarowane są szeregiem wymogów. Zasadniczo obligacje emitowane są na okres 1-3 lat, chociaż zdarzają się okresy dłuższe np. 6-cio letnie.

Kwoty wejścia na rynku pierwotnym zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy PLN. Odsetki wypłacane są kwartalnie, bądź półrocznie. Gdybyś potrzebował odzyskać kapitał przed okresem zapadalności obligacji, to możesz zbyć je na rynku wtórnym Catalyst. Alternatywą dla Catalysta jest rynek wtórny animowany przez grupę Getin Noble Bank, ale wtedy musisz być ich klientem, który za ich pomocą obligacje nabył. Wtedy pomogą Ci również w ich odsprzedaży przed terminem. Ten rynek jet płynny, więc problemów ze zbyciem raczej być nie powinno. Jak to działa w innych bankach ? Nie wiem.

Odnośnie propozycji, którą dostałeś z Idei, to nic innego, jak 10-cio letni plan regularnego oszczędzania AXA. Doradca, który Ci to zaproponował obrał po prostu strategię sprzedaży opartą o bezpieczeństwo portfela. Taka stopa zwrotu jest oczywiście realna (patrz: http://www.mbank.pl/inwestycje/centrum-inwestora/fundusze/fi.html?GTOS), ale przy tego typu produktach raczej powstrzymałbym się o mówieniu, że zysk jest gwarantowany. Sama idea tzw. "regualrów" ma swoje zalety i wady. Do tych pierwszych zalicza się przede wszystkim "zmuszanie" do oszczędzania. Opłaty likwidacyjne są na tyle duże, że wcześniejsza rezygnacja produktu raczej się nie opłaca. I tutaj dochodzimy do wad, czyli wszystkich kosztów związanych z obsługą tego typu produktu. Polecam zapoznać się z opłatami administracyjnymi, za zarządzanie, likwidacyjnymi itp.

Może lepszym wyjściem byłoby zainwestowanie w Subfundusz Idea Obligacji (zbieżność nazw z bankiem przypadkowa) samodzielnie, chociażby poprzez SFI mBanku ? Zakładam, że doradca Idea Banku właśnie o ten produkt chciał oprzeć Twój portfel inwestycyjny.

Generalnie ciężko coś polecić nie znając kluczowych informacji:

1. Inwestujemy regularnie małe kwoty czy jednorazowo dużą ?
2. Jaki horyzont czasowy inwestycji nas interesuje ?
3. Jaki mamy stosunek do ryzyka ?

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to wal. Postaram się odpowiedzieć. Generalnie, temat rzeka wink
Posted by: Llama

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 23/03/2012 04:08

oprocentowanie lokat będzie akurat pokrywało inflację, o to nie należy się martwić. trzeba tylko pamiętać aby obracać kapitałem między bankami, bo w polsze jeszcze dużo czasu upłynie zanim bank zacznie się troszczyć o stałego klienta.

fundusze-srusze, obligacje-sracje. zalecam bardzo wnikliwe wczytanie się w warunki, w opłaty manipulacyjne, w procedowanie dostępu do danych itp. lichwa, lichwa i jeszcze raz lichwa.
Posted by: _Korver_

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 23/03/2012 18:04

Dzięki za odpowiedzi.

Ogólnie to interesuje mnie by jednorazowo wpłacić większą kwotę (>50k pln) na min 6 miesięcy.

Stosunek do ryzyka? Tu akurat myślałem o bezpiecznej opcji, ale jak masz coś ciekawego to oczywiście część można zainwestować inaczej wink

20% portfela mam już w funduszach, nie chciałbym mocniej w tem temat akurat wchodzić, stąd zainteresowały mnie obligacje.
Posted by: Szewa

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 23/03/2012 20:03

@Korver - wyczyść skrzynkę.
Posted by: nOcnY

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 23/03/2012 22:21

http://www.wealth.pl/landingpage/inwestowanie-w-wino?tduid=6140eea402519364cb7c3d1f9e1abc4b
Posted by: kleks

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 26/03/2012 22:36

Pytanie czysto techniczne.

Do ilu miejsc po przecinku liczy bank odsetki ?
do 2 miejsc czyli rzędu grosza, czy więcej ?
W przypadku sumowania wielu pozycji ma to chyba znaczenie
Posted by: micha$

Re: Banki : Pożyczki Kredyty Lokaty - 27/03/2012 13:31

W zależności od systemu bankowego, nawet do ośmiu miejsc po przecinku. Na koniec okresu, po rozliczeniu, jest zaokrąglane.