ME szczypiornistów w Norwegii

Posted by: zmarcin

ME szczypiornistów w Norwegii - 15/01/2008 02:35

Oficjalna strona ME2008

http://www.ehf-euro.com/

LIVE i ROZPISKA FAZY GRUPOWEJ --->>>> http://www.ehf-euro.com/mens-euro-2008/schedule-results

We czwartek rozpoczynają się ME szczypionistów w Norwegii.
Zapraszam do dyskusji.


Pierwszy mecz o 1700. Plan 1. kolejki:

Rosja - Czarnogora
Niemcy - Bialorus
Francja - Slowacja
Slowenia - Czechy
Hiszpania - Wegry
Norwegia - Dania
Chorwacja - Polska
Szwecja - Islandia

Sorry że tak późno - ale troszkę uporządkuję temat
Posted by: kajo261

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 15/01/2008 02:38

Skład reprezentacji Polski na ME w Norwegii:

Bramkarze
Sławomir Szmal, Adam Weiner.
Rozgrywający
Grzegorz Tkaczyk, Marcin Lijewski, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Damian Wleklak, Bartłomiej Jaszka, Rafał Kuptel, Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz.
Skrzydłowi
Mariusz Jurasik, Tomasz Tłuczyński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski.
Kołowi
Bartosz Jurecki, Artur Siódmiak.
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 15/01/2008 17:35

Post deleted by KRAJAN
Posted by: zmudaRTS

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 15/01/2008 17:44

Post deleted by KRAJAN
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 15/01/2008 18:17

Po 3 zepsoły awansują z grup...
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 15/01/2008 23:39

witam wszystkich:)pierwsze moje przemyslenia sa takie Niemcy- Bialorus+9.5.mistrzowie swiata mocni sa raczej u siebie nie sadze ze odegraja jakas znaczaca role w tym turnieju... gdyby nie sedziowie odpadli by juz w cwiercfinale z hiszpanami ale jak wiadomo sciany pomogaja:) bialorus z jedna wschodzaca gwiada bundesligi Siarheiem Harbokiem w skladzie nie beda druzyna az tak slaba by przegrac 10 bramkami chyba ze fritz w bramce bedzie mial swoj dzien ... bialorusini oddaja duzo rzutow sytuacyjnych i staraja sie wspolpracowac z obrotowym! drugi typ jaki mi sie narzuca na to spotkanie to wiecej niz 61 bramek. patrzac na mecze
bialorusi z polakami raczej graja otwarta pilke i nie maja zbyt szczelnej obrony niemcy raczej nie powinni mocno napinac sie na obrone graja szybkie wznowienia maja szybkich szkrzydlowych
jansena klaina i khermana ktorzy zawsze cos z kontry dorzuca
wiec spodziewam sie szybkiego otwartego meczu!
drugi typ to Norwegia-Dania typ Norwegia czemu... turnieje przed
mistrzostwami pokazuja ze sa w strasznym gazie ,wlasna publicznosc trener sciagna do tej kadry na ten turniej wszystkie
gwiazdy pytanie jest czy wytrzymaja presje ale raczej tak i drugie wazniejsze pytanie czy forma nie przyszla zbyt szybko ale tym bedziemy martwic sie w dalszej czesci mistrzostw tzn Oni beda sie martwic:P inne typy ale raczej na turniej mysle ze hiszpanie moga wygrac caly turniej po ostatnich mistrzostwach swiata gdzie odpadli w cwiercfinale! i zastanawia mnie typ nad islandia w meczu ze szwecja kurs bardzo atrakcyjny a szwecja to nie ten sam zespol co w latach 90 ubieglego stulecia! chociaz wyniki sparingow islandczykow tez nie przekonuja wiec warto poczekac i obserwowac ....no troszeczke sie rozpisalem ale trzeba ozywic
ten temat ...jicha nie zagra u czechow wiec slowenia trz powinna sobie poradzic tylko mam pytanie czy ruthenka gra w tym turnieju????
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/01/2008 00:01

Originally Posted By: zmudaRTS
No własnie mistrzostwa zbliżaja sie wielkimi krokami,z grupy wychodzą dwa zespoły? zakłady z STS-Polska wyjdzie z grupy 1,45,Norwegia wyjscie z grupy 1,7.Niemcy z grupy wyjda 1,45.Jakies przeciwwskazania?Znawcy recznej niech cos skrobna.


Zacznę od tego, że sa to kursy na miejsca 1-2 w grupach, co nie jest równoznaczne z wyjściem z grupy, ale jak dla mnie do przyjęcia te typy:

-Nasi powinni ;\)
-Niemcy też
-Norwegowie pokazali w ostatnich sparingach i turnieju Lauritz Knudsen Cup, że są dobrze przygotowani, ale pamiętajmy, że mają ciężką grupę, m.in. Rosjanie i Dunole. Ale na własnych śmieciach myślę, że dadzą radę ;\)
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/01/2008 00:09

ruthenka nie gra tzn nie ma go w skladzie zorman tez nie na 100% zdrowy wiec slowenia oslabiona mecz z chorwacja o pierwsze miejsce w grupie balic nie wiadomo czy zagra polacy moaga zaczac turniej z wysokiego c
Posted by: sokol90

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/01/2008 00:47

Ruthenka nie gra bo czeka na obywatelstwo hiszpańskie... Z osłabień w reprezentacji Chorwacji to nie gra M.Dżomba, a to spore osłabienie. Balić i Lacković wracają po kontuzjach.
Posted by: mariusz78

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/01/2008 05:56

Z tego co piszą chorwaccy kibice na swoich forach intenetowych Balić zagra prawdopodobnie dopiero od drugiej rundy. W pierwszej będzie oszczędzany
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/01/2008 06:31

STS-owi,jeżeli chodzi o to wyjście z grupy,chodziło raczej o to,czy druzyna dotrze do 1/4 finalu czy tez nie.z tym balicem to ściema,ale rzeczywiście ten zawodnik od dluzszego czasu boryka sie z kontuzja miesni brzucha.No ale hrwatsko bez skrzydełka Dżomba ostatnio znacznie słabszy i nie jedzie,ale Zrnic to duza strata.
Ja pograłem patriotycznie
data (CET) zdarzenie rodzaj zakład rezultat kurs
Pn 07/01/08 18:00 Hungary - France
powyżej/poniżej Międz.Towarzyskie powyzej 54.5 goli powyzej 54.5 goli (29-33) 1.95
Cz 17/01/08 16:59 Handball European Championship Men 08 - Winner
Piłka Ręczna ME Mężczyzn Poland 12.00
23.40
Doubles 2008 Men's European Championships - Outright POLAND @ 15.00
The Netherlands V Poland - Set Handicap POLAND to win with Handicap of +1.5 @ 1.60
Do boju,Polska!!!
Posted by: zmarcin

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 04:46

Szwecja - Islandia (U/O 62,5): Over, spodziewam się, że postrzelają sporo w tym meczu, Szwecja 33-32


Francja - Słowacja (U/O 56,5): Under, Francuzi underowo często, Słowacja myślę, że strzeli max. 20-22 gole


Słowenia - Czechy (1X2): 1, Słoweńcy po 1.4 to waljuł dla mnie


Chorwacja - Polska (Spread: Cro -2,5/ Pol +2,5): Pol +2,5 @ 1.6

Waljuł 1.6 dla mnie



Rosja - Czarnogóra (Race to 3 goals (12)): 1

To w sumie loteria często, ale tu Rosjanie są zdecydowanymi faworytami i warto to zagrać



Panowie specjaliści od szczypiorniaka, jakieś macie inne warte zagrania zakłady?
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 08:39

ja podtrzymuje swoj typ na norwegie patrzac na sparingi graja naprawde dobrze wlasna hala i publicznosc w pilce recznej to naprawde duzo mysle ze gospodarze beda chcieli zaczac dobrze ten turniej kursy mozna znalezc w okolicach 2.00 wiec jak najbardziej do zakceptowania wszyscy boja sie danii a ja mysle ze po wyrownanym meczu norwegia powinna wygrac! norwegowie graja bardzo twarda obrona 6-0 z agresywnym wyjsciem pod rozegrania i staraja sie wyprowadzac szybkie kontry w sparingach tracili raczej malo bramek patrzac na wspolczesny handball! na turnieju w dani wygrli z dunczykami 31-23 wygrali z polska 30-23 i remis z islandia po 28 .... 13 stycznia te druzyny spotkaly sie poraz 2 tym razem w norwegi wynik 36:19 dla norwegow na tym turnieju grali jeszcze z wegrami wygrali 35:29 i z portugalia 33:20!!! sila dunczykow to fenomenalny skrzydlowy christiansen grajacy na lewym rozegraniu zawodnik niemieckiego lemgo lasse Boesen i obrotowy knudsen taki jest moje zdanie slabsza prawa polowka srodkowy raczej zbiegajacy na kolo i bez wiekszego zagrozenia rzutem z drgiej linii raczej rzuty z biodra lub z biegu. mecz rostrzygnie sie w obronie dyspozycja dnia bramkarzy moze zadecydowac spodziewam sie twardej obrony i szybkich kontr norwegow! mam pytanie co sie dzieje z hensem i Zeitzem bo nie grali w sparingach z dania!? jesli sa kontuzjowani to nie sadze ze bialorus przegra ten mecz 10 mozna tez znalez i roznice 11 bramek ! co do Polakow to chorwci graja roznie w obronie czesciej widzialem ihc w strefie 5-1 przechadzace 3-3 a czasem 6-0 ale to rzadziej wszystkie zespoly ktore stana pasywna obrona 6-0 z Polakami liczac na blok przelicza sie ogromna sila ognia w drugiej linii jak dysponuje nasz zespol jest wstanie pokonac kazdego jesli zas chorwaci beda grali agresywna obrona 5-1 to bielecki ktory nie gra najlepiej jeden na jeden moze miec ciezko a metlicic to nie byle jaki obronca wtedy licze na Bartka Jureckiego (szkoda ze nie ma zakladu ze Jurecki zrobi powiedzmy 4 karne w meczu:)))) lijek lepiej sobie radzi w grze jeden na jeden no i tkaczyk ktory w sparingach z bialorusia pokazywal ogromna ochote do gry i jesli jeszcze poprawi skutecznosc rzutowa to mysle ze to On moze poprowadzic Nasz zespol do zwyciestwa! idealny scenariusz duzo pilek do Jureckiego ten wyrzuca chorwatow na 2 minuty! chorwaci staja plasko Karol odpala kilka pociskow ustawiajac gre i kasa ma swoj dzien w bramce:)))) gorszy scenariusz ze to balic bedzie gral do obrotowych voriego i sulicia ktorzy beda wyrzucac siodmiaka badz kuptela wtedy zaczna szalec lackowic i metlicic! styl chorwatow to gra oparta na indywidualnych umiejetnosciach trojki rozgrywajacych ktorzy potrafia znakomicie wspolpracowac z obrotowym skrzydla raczej nie biora wiekszego udzialu w ataku pozycyjnym! mo to koniec wypracowania!
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 19:08

Tez mi sie wydaej ze Norwegowie dzis powinni uporac sie z Dania. Ja specjalnei sei na tym sporcie nei znam ale wyniki sparingow mowia same za siebie. Norwegowie za kazdym razem wygrywali i to dosc przekonywujaco do tego wlasne sciany ktore napewno beda pomagac i ja to biore.

Zagram chyba tez na naszych. Argumenty hmm poprostu wierze w nich bo maja chlopaki jaja i graja zawsze do konca.No i dobrze by bylo jakby zaczeli mistrzostwa od wygranej ;\)

Jakas dziwna cisza w temacie jest. Maxxey zyjesz ?
Posted by: Cristofek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 17/01/2008 19:14

Post deleted by KRAJAN
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 19:27

Pierwsze mecze na każdej imprezie żadzą sie swoimi prawami - nie ma co się napalać...Dania z Norwegmai grała prawie rezerwami (kilku kluczowych graczy nie zagrało). Forma Polaków też nie była oszałamiająca w ostatnich meczach, a kurde no Chorwacja w szczypiora naprawdę powala....potęga
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 17/01/2008 19:37

Post deleted by KRAJAN
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 19:49

O rany, wyslalo mi sie przypadkowo.

Moim zdaniem Polacy nie ustepuja Chorwatom, a dodatkowo kontuzje ekipie chorwackiej utrudniły przygotowania. Wazna role powinni odegrac, chyba troche niedoceniani (mniej medialni) B. Jurecki i Szmal. Obaj to absolutna swiatowa czolowka na swoich pozycjach.

Z inncyh typow to Bialorus z handi wyglada fajnie. najwyzsze handi, jakie widzialem to 10,5...Niemcy nie naleza do moich faworytow na tym turnieju, ta reprezentacja to zadna rewelka, a w dodatku musza chyba odpokutowac za sedziowanie na ostatnim mundialu
Bialorus uznawana powszechnie za chlopcow do bicia, wielu nazwisk nie maja, ale ma kto u nich rzucic z drugiej linii, graja stosunkowo szybko, gra niby opiera sie na Harboku, ale innych tez nie mozna lekcewazyc.

Reszta to kursiwa mizerne, nie wiem czy jest sens cos ruszac, do Norwegow przekonania wielkiego nie mam, fajnie graja przed turniejem, ale mecz turniejowy a towarzyski to troche inne napiecie, a miejsce rozegrania turnieju dla Dunczykow wielkim problemem nie bedzie.

Zastanawiam sie nad Szwecja jeszcze, jasne, ze to nie ta Szwecja, co kiedys, ale mimo to sklad maja mocny i nie wiem czy Islandia bedzie w stanie urwac im punkty.

Ten wczesniejszy post do kasacji ;\)
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 20:18

Ja tam panowie dzisiaj niestety zagram Chorwacje (-1,5) Pinek daje na ten zakład 2.36 i jakoś do tego jestem dość przekonany. Trener Wenta studzi głowy zawodników, którzy mówią że jadą po złoto. Sam powiada że forma jego drużyny jest średnia. Przegrane z Norwegią i z Danią (to pisze z pamięci) natomiast wygrali z Islandią oraz w dwumeczu z Białorusią - jednak trener nie był zadowolony z postawy zawodników. Plusem jest że na skrzydło wraca Józek bo Patryk i Mateusz to moim zdaniem nie są jacyś super skrzydłowi. Największą naszą bronią jest druga linia w postaci Marcina, Grześka i Karola no i w bramce Szmal i chyba od niego będzie zależał wynik, bo obrone mamy słabą nie ma co ukrywać. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to Balić jest gotowy do gry i zapewne jak będzie trzeba to zagra.
Boje się, żeby z naszymi piłkarzami ręcznymi nie stało się tak jak z siatkarzami, gdzie vicemistrzowie świata bardzo słabo zaprezentowali się na ME.

Mój typ:
Chorwacja 1 kurs 2.05 Centrebet 8/10
Chorwacja 1 (-1,5) 2.36 Pinek 6/10
Posted by: szymon0305

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 20:28

zarówno szmal jak i adam w bramce prezentują się wyśmienicie, więc to jest napewno nasz atut
Balić - owszem może zagra ale nie uczestniczyl za dużo w przygotowanich do mistrzostw, więc napewno w super formie nie jest, nasza druga linia jest jedna z najlepszych w świecie, kto wie czy nie najlepsza,
sparingi wypadly blado,coach mial duze pretensje do zawodnikow, ale tez mowil ze sa po ciezkich treningach i forma bedzie na mecz z Chorwacja
Mysle ze w dzisiajszym meczu nasi potwierdza klasę a my bedziemy im zapale kibicowac

Dlatego Polska win
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 20:49

Sebkos z tego co gdzies czytalem to na turnieju w Danii gdzie norwegia rowneiz wyrgal wysoko. Dunczycy nie grali tylko bez swojego najlepszego zawodnika ktorego wystep stoi rowniez pod znakime zapytania na tych mistrzostwach. Wie ktos moze czy juz gosc wyzdrowial ?
Posted by: Cristofek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 17/01/2008 21:15

Post deleted by KRAJAN
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 17/01/2008 21:43

Post deleted by KRAJAN
Posted by: dinedl

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 21:58

A bialoruskich z ruskimi +8,5 handi ... wydaje mi sie fajny typ na bialorusinów zwłaszcza ze gralismy z nimi ostatnio i nasza przewaga nigdy nie była tak wysoka ;d dodatkowo prestiżoyw mecz białoruscy sie zmobilizują \:\)
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 21:58

Francuzi to nie jest ekipa co miażdzy, pozatym nie grają za szybko. Wolę +hc najwyższy jaki się znajdzie
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 22:45

Zapytam po raz drugi Sebkos skad informacja ze Dania w sparingu grala drugim skladem bo z tego co ja wyczytalem to w tureniju w danii nie gral tylko ich najlepszy zawodnik ktorego gra dzis rowniez stoi pod znakiem zapytania
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 22:55

Originally Posted By: krycha84
Zapytam po raz drugi Sebkos skad informacja ze Dania w sparingu grala drugim skladem bo z tego co ja wyczytalem to w tureniju w danii nie gral tylko ich najlepszy zawodnik ktorego gra dzis rowniez stoi pod znakiem zapytania


może przesadzilem z tym drugim...w każdym razie niepełnym.
Sam mam win Norwegii w grupie jeśli chodzi o ścisłość
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 17/01/2008 23:53

Dobre w sportingbecie Rosja over 3.5 pkt-2.7 w eliminacyjnej grupie.Na Balica dzisiaj dobry bylby "Orzełek' no ale został w kraju-godnie go zastapi "Józek"Jurasik.Jakos nie przepadam za Hrwatsko-grają jak makarony w kopaną.Tu sie usmiechnie,przeprosi ale równocześnie łokciem przyłoży jak tylko sędziowie nie widzą.Dzisiaj niech wygra lepszy.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 01:25

Post deleted by KRAJAN
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 01:31

nawoj Józek w ofensywie jest bardzo dobry i zarówno jak i na skrzydle tak samo i na rozegraniu. Do defensywy już się tak nie przykłada. Często nie wraca jeśli przeciwnik szybko rozgrywa piłke. Bardzo często lubi polezeć sobie na parkiecie (jak go ktos sfauluje) i sobie troszkę odpocząć \:\)
Posted by: 19kamil64

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 01:57

Post deleted by KRAJAN
Posted by: viali

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 02:11

Originally Posted By: 19kamil64
Panowie czy gdzies na cyfrze mozna znalezc mecz polakow dzisiaj?


jesli juz to na hrt1 314 program
Posted by: 19kamil64

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 02:17

Post deleted by KRAJAN
Posted by: fart?

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 03:39

Post deleted by KRAJAN
Posted by: Kylo

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 04:04

Post deleted by KRAJAN
Posted by: Kylo

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 04:05

Post deleted by KRAJAN
Posted by: Hysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 04:06

http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=4994&part=sports - wystarczy nacisnac mediaplayer i jest meczyk z polstu sport
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 04:12

Post deleted by KRAJAN
Posted by: RiKi

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 04:52

Post deleted by KRAJAN
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 06:17

Niestety,dzisiaj brakło obrony-przegralismy w ostatnich 10 minutach.U nas koło beznadziejne-nie wiem,czy nie byłoby właściwym pociagnieciem chociaz proba wylaczenia Balica.
Posted by: lukulus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:24

Witam

Wczoraj dobry dzien Szwecja Norwegia i Chorwacja. Takze w koncu musi byc zonk. Wczoraj pospiesznie zagralem rosje z norwegia za 2.55 a dzis patrze 3.20 \:p

Na dzis na pewno nie typy za 1.10 bede gral.

wegry z niemcami 4.35 5/10
dania z czarnogora 1.14 10/10
slowacja z islandia 3.20 6/10


noi wczoraj zagrana rosja tylko ze jej nie widzialem ale za 3.20 bym gral tym bardziej 7/10

;\)
Posted by: superges

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:27

Dlaczego jest tak cicho w tym temacie? przecież dziś gramy kolejne spotkanie, nomen omen bardzo ważne ze Słoweniom, czyżby po wczorajszym zimnym prysznicu emocje aż tak bardzo ostygły?

Nie jestem znawcą ręcznej ale kurs 1.35 na Polaków jest chyba dość kuszący? ja raczej spodziewałem się kursu w granicach 1.02-1.05. A zatem chyba zdecyduje się na niego w końcu 35% zysku piechotą nie chodzi a wydaje mi się, że Polskę i Słowenie dzieli klasa albo dwie. Jeżeli się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Drugi mecz, który mnie zastanawia to Norwegia - Rosja, Norwegowie wymęczyli wczoraj zwycięstwo a Rosjanie zostali podrażnieni przez Czarnogórców a poza tym wydaje mi się, iż Rosjanie w ręczną grać potrafią a różnica kursowa jest ogromna 1.32 na Norwegi i 3.80 na Rosje.
Może warto zaryzykować Rosjan?
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:34

Nie mylisz sie...obecna roznica miedzy Polska a Slowenia w poziomie gry jest znaczaca. Slowenia nie ma w swoich szeregach grajka, ktory w trudnych chwilach bedzie trzymal wynik, graja brutalny handball i przede wszystkim gwizdki dzis powinny byc na rowno. Polacy powinni spokojnie mecz wygrac. Kurs wyglada fajnie...Chorwaci powinni bez wielkiego problemu pokonac Czechow, ale nie wiem czy warto sie bawic w takie kursiwo.

Ruskow nie probuj, co prawda meczu nie widzialem, ale remis z Czarnogorcami i zazarty mecz raczej sklania mnie do tego, ze Ruscy sa srednio przygotowani do turnieju. I najwazniejszy zdecydowanie aspekt w tym meczu to gwizdki, skoro wygwizdali wczoraj Dunczykow, to dzis wygwizdza, jak bedzie potrzeba z jeszcze wieksza premedytacja Rosjan.

Dania z Montenegro powinno byc izzi.
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:37

Superges jak Norwegowie wczoraj wymeczyli wygrana to chyba meczyu ty nei ogladales... caly czas praktyznei prowadzili roznica okolo 4 bramek na 6 minut nawet szescioma i chyba juz myslaleli ze wygrali i stad klopoty w koncowce
Posted by: lukulus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:38

nie wiem tylko czy norwegia bedzie dzis grala z ta sama zacietoscia. Przeciez nawet jak przegraja nie dzieje sie nic strasznego bo na koniec mecz z czarnogora. Ja tam mysle ze za 3.30 czy wiecej na rosje to warto. Chyba ze sciany okaza sie silniejsze \:\)
Posted by: lukulus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:40

Originally Posted By: krycha84
Superges jak Norwegowie wczoraj wymeczyli wygrana to chyba meczyu ty nei ogladales... caly czas praktyznei prowadzili roznica okolo 4 bramek na 6 minut nawet szescioma i chyba juz myslaleli ze wygrali i stad klopoty w koncowce


ja mysle ze klopoty wynikaly z ich slabosci a nie ze zlekcewazenia rywala. Wtedy pokazali na co ich stac. Tak jak wczoraj stawialem na nich tak dzis radze uwazac
Posted by: Piostar

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:40

Ciekawy moim zdaniem jest zakład na Chorwatów -4,5 bramki. Wczoraj przez większość meczu toczyliśmy wyrównany bój z nimi, niestety od 40 minuty piorunująca obrona dała znać o sobie. Nasz obrotowy chyba nie rzucił brameczki o ile się nie myle. (szok!) Wspaniały rozgrywający Balić, który dzieli i rządzi to plusy drużyny Chorwacji.

Wątpie aby czeska drużyna była lepsza od naszej, więc skoro nasi grajkowie nie dali rady, to tym bardziej Czesi. Uzasadnienie trochę naciagane, ale wydaje mi się że powinno wejść.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 19:41

Originally Posted By: lukulus
nie wiem tylko czy norwegia bedzie dzis grala z ta sama zacietoscia. Przeciez nawet jak przegraja nie dzieje sie nic strasznego bo na koniec mecz z czarnogora. Ja tam mysle ze za 3.30 czy wiecej na rosje to warto. Chyba ze sciany okaza sie silniejsze \:\)


Wynik z Rosja moze sie liczyc w nastepnej fazie.
Posted by: lukulus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 19:46

Post deleted by KRAJAN
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 19:46

Post deleted by KRAJAN
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 20:16

Originally Posted By: drfocus

Mój typ:
Chorwacja 1 kurs 2.05 Centrebet 8/10 +8,4j
Chorwacja 1 (-1,5) 2.36 Pinek 6/10 +8,16



Powiem wam że lipnie się ogląda mecz jak się gra przeciw Polakom, ale cóż taka jest bukmacherka.
Co do meczu to w ofensywie jest Józek, Karol, Tkaczyk i koniec. Koło?? Tak jakby go nie było. Dzisiaj kurs na naszych w ok. 1.35 i powinien wejść. Licze że troszke lepiej zagra Szmal (wczoraj skuteczność 26%) że coś zagrają bracia Jureccy, nie mówiąc już o Lijewski. Słoweńcy to nie ta liga co Chorwacja, ale nie warto ich lekceważyć.
Aha i jak to jest z tą kartką dla Karola?? Jakie są tego konsekwencje??

Na dzisiaj znów zatypuje Chorwacje, ale moim typem będzie under 60.5
Wiadomo, że obrona Chorwacka to jedna z najlepszych na świecie co można było wczoraj zobaczyć i tylko indywidulane umiejętnosci Józka i Karola spowodowały, że do 40-45 minuty były jeszcze nadzieje na wygraną. W drużynie czeskiej 19 na 32 bramki rzucili Filip i Mraz a to moim zdaniem nie ta pólka co Karol i Józek. Z drugiej strony tez nie rpzewiduje, że Chorwaci rzucą 35 bramek. Wczoraj oddali 48 strzałów przy 55 naszych orłów!! Widać ile dla zespołu znaczy Balić, który albo doskonale dogrywał na koło, albo w drugiej połowie sam wykanczal akcje. Widać było tez że trener go oszczędza i przwiduje że w meczu z naszymi płd. sąsiadami jeszcze więcej będzie siedzial na ławce niż wczoraj.

Mój typ:
Chorwacja - Czechy under 60.5 gola kurs 2.05 buk Expekt
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 20:28

Hc ujemnych nie warto grać co wczoraj pokazał 1 dzień imprezy. Chorwaci moga więcej dziś oszczędzać Ivano i róznie może im iść a i ich bramkarz nie bedzie miał kolejnego dnia konia.
Ruscy nie mają strzelców, sądze że będzie under z Wikingami.
Dania powinna odbić frustrację za wczoraj...jednak jak piszę boje się -hc.
Posted by: dmucha

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 20:29

Post deleted by KRAJAN
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 20:59

Post deleted by KRAJAN
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 21:26

Ja zaryzykuję dzisiaj Chorwatów (-4,5) po kursie 4,50. Uważam, że sportowo dużo lepsi, co wczoraj pokazali na tle Naszych. Na styku nie będą wyniku trzymali, a 5 bramek są według mnie w stanie więcej rzucić. Do tego oczywiście Polska po kursie 1.40, chociaż handi (-2.5) też ciekawie wygląda.

P.S. A gdyby ktoś chciał Rosjan to w expekcie 4,05 jest :P. Osobiście gram handi (+3,5) na Ruskich, zobaczymy co sie ulepi z tego wszystkiego. Pozdro.
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 18/01/2008 22:33

Post deleted by KRAJAN
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 22:51

Wczoraj sedziowanie bida z nedzą.Dzisiaj,niestety,moze byc bez zmian.
Ręczna.pl
dniu meczu organizatorzy Euro 2008 dokonali zmiany pary sędziowskiej meczu grupy A Polska – Słowenia. Początkowo do jego prowadzenia byli wyznaczeni arbitrzy ze Szwecji, Richard Canbro i Mikael Claesson. Kontuzja jednego z nich spowodowała, że ostatecznie spotkanie będzie sędziował hiszpański duet Vincente Breto i Jose Antonio Huelin.

Hiszpanie byli rezerwową parą meczu Polska-Słowenia. Dzień wczesnej prowadzili mecz Białoczerwonych z Chorwacją i raczej nie zebrali dobrych recenzji za swoją pracę na boisku.
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 18/01/2008 23:48

po pierwsze co do meczu Polakow lewe skrzydlo to nasz delikatny mankament kontre jachlewski jeszcze konczyl ale w pozycyjnym ze skrzydla byl nieskuteczny starszy lijek tez wczoraj bardzo slabo co do obrotowego panowie i panie:) jesli kto kolwiek mial doczyniena z pilka reczna to obrotowy zyje z podan rozgrywajacych i czasem skrzydlowych ...chorwaci ustawili wysoka obrone 5-1 przechodzaca w 3-3 z ktora nasi rozgrywajacy sobie nie radzili lijek sie szarpal i nic z tego nie wycodzilo mlody lijek kilka razy zrobil delikatna przewage do Jozka ktory mial dzien konia:) a bielecki dostal kilka blokow i oddawl rzuty z bardzo trudnych pozycji... jeden na jeden sobie nie radzil Polacy dostali za duzo kar i tu byl caly sekret meczu z tego co pamietam dostalismy chyba 18 minut kar a chorwaci 6 a przy takim zawodniku jakim jest balic ktory dogrywal rzucal i robil cala gre pod rozgrywajacych ktorzy w przypadku valcica sam konczyl akcje a w przypadku metlicicia czesciej dogrywal do skrzydlowego ktory konczyl tak jak juz wczesniej pisalem druzyny ktore wychodza wysoka obrona przeciwko Polakom niestety mamy z nimi problem jeszcze sedziowie wczoraj troszeczke mnie denerwowali bo Nam gwizdali wszystki nawet najmniejsze przewinienia a na Chorwatow troszeczke przymykali oko a co do Szmala to bramkarz jest bardzo uzalezniony od obrony znow sie odwolam do tych ktorzy grali kiedy kolwiek w handball to bramkarz broni na umowe z obrona obronca blokujacy stara sie blokowac jeden rog bramki i zmusic przeciwnika by rzucal tam gdzie powinien stac bramkarz i tu znow sie pojawia problem bo Balic robil co chcial z dwojka naszych srodkowych obroncow i albo rzucal bramke albo robil przewage lub wyrzucal kogos na 2 minuty a przy takich indywidualnych umiejetnosciach chorwackich rozgrywajacych ciezko nam sie gralo 5 na 6 ..... co do dzisiejszych meczy powinna pojawic sie sportowa zlosc wsrod Polakow i mysle ze beda chcieli zapomniec o wczorajszej porazce ....najlepszym lekarstwem bedzie wygrana .... slowency bronia strefa 6-0 i tu mysle ze bedzie pole do popisu dla naszych rozgrywajacych mysle ze lijek sie obudzi karol swoje dorzuci zrobi sie miejsce na kole i dzisiaj Bartek Jurecki dostanie kilka pilek z czego zrobi kilka bramek lub karnych i przytym wyrzuci kogos na 2 minuty sila slowencow to srodkowy urosz Zorman ktory robi kapitalna gre pod polowki ktorym nie wypada nie konczyc takich przewag i jesli dzis paradzimy sobie na srodku obrony powinno byc duzo lepiej Polska powinna wygrac mecz roznaica 4-5 bramek nie obraze sie jak bedzie wiecej:) co do Norwegow w koncowce meczu ten ich prawo rozgrywajacy zglupial pchal na sile pilki do obrotowego oddawal dziwne rzuty ogolnie grali bardzo szybko i niestarannie a dunczycy to niesamowity lasse Bosen ktoremu siedzialo wszystko naszczescie nieostatni rzut:) ..... norwegowie moim zdanie poradza sobie z topornie grajaca Rosja i nie popelnia bledow z koncowki wczorajszego meczu... Rosja to przede wszystkim bardzo silny lewy rozgrywajacy Raztworcew z ktorym johony Jensen powinien sobie poradzic i troszeczke nieobliczalny Igropulo ktory gra na prawej polowce ... skandynawskie zespoly ogolnie nie leza Rosji i do tego dochodzi atut wlasnej hali.. mecz wyrownany i zwycistwo Norwegi lub walka do 20 minuty i Norwegowie odjada i BEDOM hehehe kontrolowac mecz
takie sa moje przemyslenia!! Polacy pokaza ze sa Mocni a Norwegowie potwierdza to bez zbednych emocji w koncowce:)
Posted by: Valverde

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 00:33

Originally Posted By: drfocus

Na dzisiaj znów zatypuje Chorwacje, ale moim typem będzie under 60.5
Wiadomo, że obrona Chorwacka to jedna z najlepszych na świecie co można było wczoraj zobaczyć i tylko indywidulane umiejętnosci Józka i Karola spowodowały, że do 40-45 minuty były jeszcze nadzieje na wygraną. W drużynie czeskiej 19 na 32 bramki rzucili Filip i Mraz a to moim zdaniem nie ta pólka co Karol i Józek. Z drugiej strony tez nie rpzewiduje, że Chorwaci rzucą 35 bramek. Wczoraj oddali 48 strzałów przy 55 naszych orłów!! Widać ile dla zespołu znaczy Balić, który albo doskonale dogrywał na koło, albo w drugiej połowie sam wykanczal akcje. Widać było tez że trener go oszczędza i przwiduje że w meczu z naszymi płd. sąsiadami jeszcze więcej będzie siedzial na ławce niż wczoraj.



Balić nie jest typowym egzekutorem choć w decydujących momentach bierze ciężar gry na swoje barki. Dzisiaj spodziewana jest pewna wygrana Chorwatów, co z pewnością zaowocuje mniejszą liczbą minut gwaizdy Hrvastki na boisku.

Balić under 5.5 gola po 1.75 w Unibecie to całkiem ciekawa propozycja.
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 00:37

Co do opisów pierwszych meczyków (właściwie ich braku)- to dla niektórych wyjaśnienie - mecze były za 4min - a po zatym ME się rozpoczynały i po co to analizować?
Na dziś 2/3 i ostrzej singla:
A/ Pt 18/01/08 20:15 Poland - Slovenia 1 (-2.5) 1.75
B/ Pt 18/01/08 20:15 Montenegro - Denmark 2 (-5.5) 1.85
C/ Pt 18/01/08 18:15 Czech Republic - Croatia 2 (-4.5) 1.75

C - Chorwaci pomimo bardzo silnego oporu pokazali wczoraj zajefajną klasę w szczególności w obronie - jak zagrają tak od początku - a i Balić będzie wyczyniał co chciał - do przerwy powinno być wyraźniej
A - Boguś wieczorem pewnie mial dużo do powiedzenia - jeżeli Polskie grajki wezmą to serio wygrać powinni - a 3 bramkowe zwycięstwo nie jest nie do przeskoczenia - choć jak historia pokazuje z tymi nacjami zawsze naszym grało sie ciężko

B - -5,5??? Wczoraj Duny dały sie nabić w butelkę gospodarzom - dziś nie popuszczą i ruszą od pierwszych minut - licze na pierwszy mecz tych ME przewagą ponad 10 goli (na pewno to nie jakaś fantazja ;)) - a co mnie w tym utwierdza - przegrać z Argentinos i to super wyraźnie - o zgroza??? Choć wiadomo że był to któryś z kolei mecz sparingowy - typ na wynik 30-20
Posted by: Fro_Lech

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 01:08

Rok temu Polska wygrała ze Słowenią 11 bramkami.
Posted by: luk4sz_

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 01:11

jakby ktos szukal ciekawe handi przeciwko chorwatom to na tipsport jest wystawione handi +6,5 na czechy za 1.81
Posted by: nivet

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 19/01/2008 01:16

Post deleted by KRAJAN
Posted by: szpak007

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 01:57

Ja bym uwazal tak z tym handi na Chorwatow!! Wiadomo sa druzyna zdecydowanie silniejsza o kilka klas, ale wydaje mi sie ze dzis Balic nie bedzie tak eksploatowany jak wczoraj, a bez niego to juz nie ta sama gra, wczoraj nie gral przez chwilke i nasi odrobili 3 bramki, wszedl na boisko i osmieszal nasza obrone!! Przed turniejem mowilo sie ze ma byc oszczedzany albo nawet grac dopiero od drugiej rundy, ale wczoraj byl arcyważny mecz o punkty i po prostu musial zagrac. A dzisiejszy mecz nie bedzie decydowal o niczym, takze nawet jakby Chorwaci go przegrali (co oczywiscie nie bedzie mialo miejsca) to Czesi nie wyjda z grupy i wynik nie pojdzie dalej!!
Posted by: krystian902805

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 02:29

witam jestem tu nowy na dzis ze swojej strony proponowal bym z sts polska-slowenia han +3.5 na polske na mistrzoswach swiata polacy ograli slowenie jak dobrze pamietam 11 bramkami slowency grajo bez swojej najwiekszej gwiazdy ruthenki a polacy wczorajszy mecz przegrali na wlasne zyczenie mysle ze dzis wysuno wnioski z wcziorajszego spotkania i dzis wysoko ograjo slowencow
Posted by: pettersen

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 19/01/2008 03:16

Post deleted by KRAJAN
Posted by: bolec

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 19/01/2008 03:19

Post deleted by KRAJAN
Posted by: jadanek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 19/01/2008 03:42

Post deleted by KRAJAN
Posted by: Linc

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 03:55

ja jakims wielkim znawca recznej nie jestem, ale wczorajsza porazka jakoby byla wliczona ale dzisiejszy mecz uwazam ze bedzie "prawie" spacerkiem czyli okolo + 5 do +8, wiec wydaje mi sie, ze typ + 2,5 @ 1,85 ( gamebookers ) warto grac
na tak
- jestesmy 2 druzyna swiata ( personalnie o wiele lepsza )
- wczoraj L dzis musi byc W
- ostatni mecz z Slowenia to + 11 dla Polski - podobno ;\) ( nie pamietam )
- w Slowenii brak Siarheia Rutenki i Renato Vugrinca
na nie
- sedziowie hiszpanscy
- nie zawsze faworyci wygrywaja

oczywiscie typ -2,5 na Polske

Proszę o rzeczową dyskusję - typy z min. powodem ich grania - ciekawostki i rzeczowe info też mile widziane - LIVE jest na początku tematu - sorry za tak późną reakcję
Posted by: hrabia

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 07:17

ME Piłkarzy ręcznych nabierają rozpędu ale niestety powodów do optymizmu dla kibica polskiej reprezentacji za dużo nie ma \:\(
Wiadomo jescze dużo spotkań przed nami ale po 2 kolejkach spotkań można już co nieco napisać:

Spotkanie z Chorwacją-Na pierwszy ogień spotkanie z głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu (według mnie ) Do pewnego momentu graliśmy jak równy z równym ale niestety nasi chłopcy w kluczowym momencie pogubili się kilka źle rozegranych ataków rzuty z nieprzygotowanych pozycji no i cóż Chorwacja takie przestoje wykorzystuje mecz kończy się 32-27 Balic niby po kontuzji ale nie do zatrzmania wspaniały zawodnik

Porażka z Chorwatami mocno sytuacje naszej drużyny skomplikowała Dzisiejszy mecz ze Słowenią musieliśmy wygrać -Wszyscy już wiedzą że nam się to udało 33-27 ale niestety z gry nie mogliśmy być zadowoleni Świetna pierwsza połowa ale druga niestety fatalna Niewiem czy była to kwestia braku koncetracji,kondycji czy może była jescze inna przyczyna.Tak czy inaczej w kolejnych meczach wiele trzeba poprawić

Kolejną sprawą są sędziowie którzy według mnie(niezależnie od dobrej ich dobrej gry faworyzowali w spornych sytuacjach Chorwatów.Dlatego też mam duże obawy jak będzie w spotkaniu z Norwegami (a może niestety się tak okazać że ten mecz zdecyduje o tym kto zagra w półfinale) Wiadomo gospodarzom pomagają ściany
Do tego trzeba powiedzieć,że są oni w bardzo dobrej formie.Dziś zdeklasowali Rosjan którzy mogą mieć duże problemy z Awansem Było by to dobre dla naszej reprezentacji. Tak czy inaczej z Rosją akurat spokojnie sobie poradzimy. \:\)

Porażka z Chorwacją postawiła nas jednak pod ścianą trzeba wygrać już wszystko A nasza grupa w drugiej fazie grupowej będzie bardzo trudna :
-Z rosją damy rade izzi jeśli wogóle wyjdzie
-Z Danią będzie cholernie ciężko zwłascza że także mają 1 porażke
-Z Norwegią przypusczalnie mecz o awans i niestety są jescze sędziowie którzy nam napewno nie pomogą I miejsce w grupie bierze według mnie Chorwacja

Także przed naszymi BARDZO TRUDNE ZADANIE AlE TRZEBA TRZYMAĆ KCIUKI ABY NASI SIĘ POWOLI ROZKRĘCILI
Posted by: onda

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 07:35

Z wieloma rzeczami sie zgadzam hrabia - ale według mnie pierwszego miejsca dla Chorwatów bym nie rezerwował ( ciekawe jaka linia będzie w meczu Norge-Chorwacja ..... )
mecz Norge - Chorwacja bedzie jako ostatni w grupie ( czyli przed półfinałami .... )
Norwegia po meczu ze Słowenia bedzie miała już 6 oczek w drugiej grupie - potem grają z nami i Chorwatami .
Chorwaci będą musieli sobie poradzić z Duńczykami ( wcale nie taka ewidentna sprawa ... ) i oczywiscie z Norge - chciałbym aby ten mecz sędziowała para ...hiszpańska .
Nie wierzę , żeby obie drużyny pozwoliły balic`owi hasać po parkiecie ....trenerzy lekcję odrobią ....
Na papierze to szans dla nas upatruję tylko w tym ,że Dunczyki skaleczą Chorwatów , my Duńczyków i cudem remisik z Norge - ale nawet wtedy Chorwatom Norge remis starczy - a Norwegom porażka też nic nie robi -

czyli reasumujac panowie - nawet jak wygramy z Czarnog/Rosja + z Duńczykami i zremisujemy z Norge - to mozemy być klasycznie wypieprzeni w kosmos przez remis lub porażke Norwegów w meczu z Chorwatami .

No chyba ,że Słoweńcy z tym kalectwem co mają zagrają mecz życia i chociaż punkt urwą Chorwatom - ale to juz dywagacje o zjawiskach nadprzyrodzonych ........
Posted by: onda

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 07:43

Jeszcze jedna rzecz -

Zakładam , ze wygramy też z Norwegią ( w tym jedynym wypadku jak gospodarze podstawią sędziom jakis wyjatkowy wybrakowany "towar .
nawet 2 bramkami ...
i tak Norwegowie z Chorwacja moga nas wysłac w kosmos !!!
My niestety mamy -5 z Chorwacja - to chłopaki sobie policza ( te z Chorwacji ) iloma mogą maksymalnie przegrać żeby nas wykolegować .
To oczywiście wariant że z pozostałymi druzynami już punktów nie tracą......

Dlatego bez pomocy innych drużyn nasze szanse nawet przy cudzie z Norge to oceniam maksymalnie na 1-2% na awans do czwórki .

Notabene - najbardziej mnie wqrwiaja komentarze kretyńskie ,że wystarczy że wygramy nastepne ( teraz 4 ) mecze i izzi awans - ano gówno prawda ......
Posted by: Sed

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 20:25

Originally Posted By: onda
Jeszcze jedna rzecz -

Zakładam , ze wygramy też z Norwegią ( w tym jedynym wypadku jak gospodarze podstawią sędziom jakis wyjatkowy wybrakowany "towar .
nawet 2 bramkami ...
i tak Norwegowie z Chorwacja moga nas wysłac w kosmos !!!
My niestety mamy -5 z Chorwacja - to chłopaki sobie policza ( te z Chorwacji ) iloma mogą maksymalnie przegrać żeby nas wykolegować .
To oczywiście wariant że z pozostałymi druzynami już punktów nie tracą......

Dlatego bez pomocy innych drużyn nasze szanse nawet przy cudzie z Norge to oceniam maksymalnie na 1-2% na awans do czwórki .

Notabene - najbardziej mnie wqrwiaja komentarze kretyńskie ,że wystarczy że wygramy nastepne ( teraz 4 ) mecze i izzi awans - ano gówno prawda ......
Jestem w trakcie przygotowan do sesji i moze jestem nieprzytomny, ale... z kazdej grupy wychodza 3 druzyny... tworzac 2 grupy po 6 ekip... nastepnie kazda druzyna gra z kazda nie liczac meczy z pierwszej fazy... z 6 ekip wychodza 4 do cwierfinalow... i nastepnie 1 druzna z grupa E gra z 4 druzyna z grupy F tworzac pary 1/4... Nie wiem o jakie kombinacje Ci chodzi odnosnie awansu do czworki, albo zle Cie zrozumialem ...
Posted by: Pawka

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 20:31

Originally Posted By: Sed
Originally Posted By: onda
Jeszcze jedna rzecz -

Zakładam , ze wygramy też z Norwegią ( w tym jedynym wypadku jak gospodarze podstawią sędziom jakis wyjatkowy wybrakowany "towar .
nawet 2 bramkami ...
i tak Norwegowie z Chorwacja moga nas wysłac w kosmos !!!
My niestety mamy -5 z Chorwacja - to chłopaki sobie policza ( te z Chorwacji ) iloma mogą maksymalnie przegrać żeby nas wykolegować .
To oczywiście wariant że z pozostałymi druzynami już punktów nie tracą......

Dlatego bez pomocy innych drużyn nasze szanse nawet przy cudzie z Norge to oceniam maksymalnie na 1-2% na awans do czwórki .

Notabene - najbardziej mnie wqrwiaja komentarze kretyńskie ,że wystarczy że wygramy nastepne ( teraz 4 ) mecze i izzi awans - ano gówno prawda ......
Jestem w trakcie przygotowan do sesji i moze jestem nieprzytomny, ale... z kazdej grupy wychodza 3 druzyny... tworzac 2 grupy po 6 ekip... nastepnie kazda druzyna gra z kazda nie liczac meczy z pierwszej fazy... z 6 ekip wychodza 4 do cwierfinalow... i nastepnie 1 druzna z grupa E gra z 4 druzyna z grupy F tworzac pary 1/4... Nie wiem o jakie kombinacje Ci chodzi odnosnie awansu do czworki, albo zle Cie zrozumialem ...


Owszem masz rację ale jest jeden problem ten system obowiązuje w Mistrzostwach Świata ale w Europy jest inaczej
Posted by: Pawka

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 20:37

W Mistrzostach Europy niema ćwierćfinałów od razu są półfinały a w wypadku takiej samej liczby punktów decydują : The teams with the same ranking
in the main round are placed according to the following system:
a) The number of points gained after the end of the main round;
b) In the case that the number of points is the same, the goal difference of all
matches shall be the deciding factor;
c) In the case that the number of points and the goal difference are the same,
the ranking shall be based on the greater number of plus goals of all matches;
d) In the case that the number of points, the goal difference and the greater
number of plus goals are the same, the team which played in the main round
against the higher ranked teams according to the final ranking will be ranked
higher.
Semi-finals and finals (places 1 to 4)

czyli różnica bramek potem bramki na plus, nic niestety niema o meczu bezpośrednio zainteresowanych niestety.
Tak więc Polacy moga gorzko żałowac wczorajszej nonszalancji w meczu ze Słowenią.

Pozdrawiam Pawka z Kielc
Posted by: Pawka

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 19/01/2008 20:38

Post deleted by KRAJAN
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 20:39

Panowie poczekajmy jeszcze do poniedziałku i potem będziemy kminili co dalej.

Wczoraj łądny dzień, underek wszedl izzi, Polska wygrała ze Słowenią. Dzisiaj natomiast grają grupy C i D. Jako żeby się nie nudzić to też coś trzeba zagrać. Jednak stawki delikatniejsze u mnie.

Na początek mecz Szwecja - Francja . Jak już gdzieś pisałem chyba z murą, w tym turnieju faworytami będa Skandynawowie, którzy grają u siebie. Wczoraj zdecydowane wygrane Danii i Norwegii a dzisiaj czas na Szwedów, któym ja osobiście daje szanse 50:50 z żabkami. Francja w pierwszym meczu o mały włos nie straciła by punktu, kiedy to w 54' prowadzili 31:27 żeby na minute przed koniec był remis. Na ich szczęście zdobyli zwyciezką bramkę na 20 sek. przed koncem. Najwieksza gwiazda żabek Karabatić nie pokazała się z dobrej strony strzelajac 4/12 bramek (33%) o wiele lepiej zaprezentował się Gille B. Szwedzi natomiast bez problemu rozprawili się z "gejzerami" którym dali rzucić tylko 19 bramek z czego 6 strzelili w ostatnich 10 minutach gdy Szwecja prowadziła 23:13!! Moim skromnym zdaniem to właśnie Szwecja będzie czarnym koniem mistrzostw i wcale bym się nie zdziwił jakby całe podium zajeły ekipy z północy (Finał będzie Dania - Norwegia).

Także moje typy:
Szwecja - Francja (-2,5) Typ 1 kurs 2.06 Pinnacle stawka 8/10
Szwecja - Franca Typ 1X kurs 2.80 Betsson Stawka 4/10

dla odwaznych można jeszcze zagrać czystą 1

Drugi mecz to spotkanie Hiszpanów z Białorusinami. Bardzo zdziwiłem się, że Węgrzy tak wyraźnie pokonali ekipe z płw. apenińskiego, lecz gdy patrzyłem na składy zobaczyłem (czego nie wiedziałem wcześniej \:\( ) , że brak tam moim zdaniem najlepszego zawodnika a mianowicie bramkarza Barrufeta, który ma kontuzje. Niestety zmiennicy nie pokazali się z dobrej strony i w meczu z Madziarami osiągneli skuteczność 26% . Białorusini też starali się dotrzymywać kroku ekipie bądź co bądź mistrzow świata i pokryli handi. Na dzisiaj zastanawiałem się co lepsze over 60,5 czy handi?? Jednak ja myśle, że Hiszpanie też konćówke odpuszczą mając w zanadrzu jutrzejszy pojedynek z Niemcami.

Mój typ:
Hiszpania - Białoruś (+8,5) kurs 1,85 Fonbet 6/10

Powodzenia wszystkim
Posted by: Pawka

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 20:41

we wcześniejszym poście źle skopiowałem i przez przypadek wyszło Semi-finals and finals (places 1 to 4) ale to inna część zasad z regulaminu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej

Przepraszam jeśli ktoś tym sie zasugeruje ale jak pisze to błąd kopiowania.

Pozdrawiam Pawka z Kielc
Posted by: Sed

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 20:44

Originally Posted By: Pawka
Originally Posted By: Sed
Originally Posted By: onda
Jeszcze jedna rzecz -

Zakładam , ze wygramy też z Norwegią ( w tym jedynym wypadku jak gospodarze podstawią sędziom jakis wyjatkowy wybrakowany "towar .
nawet 2 bramkami ...
i tak Norwegowie z Chorwacja moga nas wysłac w kosmos !!!
My niestety mamy -5 z Chorwacja - to chłopaki sobie policza ( te z Chorwacji ) iloma mogą maksymalnie przegrać żeby nas wykolegować .
To oczywiście wariant że z pozostałymi druzynami już punktów nie tracą......

Dlatego bez pomocy innych drużyn nasze szanse nawet przy cudzie z Norge to oceniam maksymalnie na 1-2% na awans do czwórki .

Notabene - najbardziej mnie wqrwiaja komentarze kretyńskie ,że wystarczy że wygramy nastepne ( teraz 4 ) mecze i izzi awans - ano gówno prawda ......
Jestem w trakcie przygotowan do sesji i moze jestem nieprzytomny, ale... z kazdej grupy wychodza 3 druzyny... tworzac 2 grupy po 6 ekip... nastepnie kazda druzyna gra z kazda nie liczac meczy z pierwszej fazy... z 6 ekip wychodza 4 do cwierfinalow... i nastepnie 1 druzna z grupa E gra z 4 druzyna z grupy F tworzac pary 1/4... Nie wiem o jakie kombinacje Ci chodzi odnosnie awansu do czworki, albo zle Cie zrozumialem ...


Owszem masz rację ale jest jeden problem ten system obowiązuje w Mistrzostwach Świata ale w Europy jest inaczej


Faktycznie, przepraszam za zamieszanie...

26.01. 13:00 43 3. I-3. II
15:30 44 1. I-2. II
18:00 45 2. I-1. II
27.01. 11:00 48 4./5. I-4./5. II
13:30 46 L 44-L 45
16.00 47 W 44-W 45
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 21:45

Nie rozumiem po co te cale rozwazania czy Polska wyjdzie czy nie i ile musimy zdobyc punktow. Mowa o tym, ze nas wykoleguja Norwegowie z Chorwatami tez mnie troche dziwi. Tak jakby nie bylo w drugiej grupie Danii, ktora jest moim zdaniem silniejsza i od Norwegii, i od Chorwacji. Ale poziom miedzy tymi 4 ekipami jest tak wyrownany, ze bez wiekszego ryzyka jestem w stanie stwierdzic, ze jesli Polska wygra wszystkie pozostale spotkania w grupach to spokojnie wyjdziemy do 1/2.

Co do dzisiaj to oczywiscie warta gry Szwecja, ktora w pierwszym meczu nie zawiodla...spodziewalem sie wiecej po Hiszpanach, ale oni sa zdziesiatkowani przez kontuzje i to nie tylko Barrufeta. Ja tak bardzo bramkarza z Katalonii nie cenie, ale w porownaniu do jego zmiennikow to

Co do Niemcow, to mysle, ze sobie poradza z Wegrami, ale...po takim kursie nie warto. Gejzery powinny spokojnie odprawic naszych sasiadow, ale to kazdy ind. musi sobie odpowiedziec czy warto to po takim kursiwie ruszac.

Linie un/ov ryzykowne.
Posted by: Fro_Lech

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 19/01/2008 23:16

Post deleted by KRAJAN
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 23:39

Islandia planowa porażka ze Szwecją-dużym zaskoczeniem byl strasznie niski wynik.Knedle bardzo zacięty mecz z żabami-porażka jedną bramką ujmy nie przynosi.W el. Słowacja wyeliminowała Ukraine,co było raczej niespodzianką.Zaraz przed mistrzostwami grali 2 mecze u siebie ze Słowenią-porażka i win.Islandia grała towarzysko przed impreza,ale byly to jakies dziwne mecze.Gejzery miały 2 ekipy-trudno było wyczuć na co ich naprawdę stać.Islandia to ekipa z duzymi tradycjami-zawodnicy grają po całej Europie.Słowacy w duzej mierze zespół oparty o Tatrana Preszów oraz o graczy z bundesligi,ale nie z czołowych zespołów.
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 19/01/2008 23:44

slowakow dawno nie widzialem ostatni raz w polsce na turnieju w radomiu szybka kontre graja na rozgraniach nie mam pojecia co graja szczerze mowiac zdziwil mnie wynik z francuzami!!! islandia w sparingach slabo ze szwecja tez slabo ciezki mecz do typowania mysle ze islandia jednak wygra ale zadnych sensownych uzasadnien nie napisze indywidualnosc stefansona i swietna wspolpraca z kolem powinna zwyciezyc!!!! co do bramkarza hiszpani to Hombrados tez jest bardzo dobrym bramkarzem hiszpanie dzisiaj wygraja ale czy pokryja handi 8 bramke to inna sprawa bialorus ma jedna 7 i brak dobrych zmiennikow stawiam na zwycistwo hiszpanni ok 10 bramkami u niemcow nie gra Vieliky spore oslabienie wegrzy zaskoczyli mnie i to strasznie!!! ale czasem wychodzi zespolowi mecz i ciezko jest kogo kolwiek zatrzymac niemcy mimo ze mistrzowie swiata nic nie ugraja w tych mistrzostwach a przynajmniej nikt im w tym nie pomoze:) na koniec francja- szwecja!!! szwedzi kilka lat temu zdobyli mistrzostwo swiata juniorow a najlepszym zawodnikiem byl kim Johson chyba tak to sie pisze prawe rozgranie bardzo dobry obrotowy marcus Alhm i lewe skrzydlo z tego co pamietam bardzo dobry grajek w szwecji nastapila wymiana zespolu i od kilku lat szwedzi probuja wrocic do czlowki swiatowej ..... francuzi dryzyna turniejowa swietna wysoka obrona kapitalny bramkarz w ataku bardzo wszechstronni rozgrywajacy szczerze nie widze wielkich szans dla szwedow mecz wyrownany z mala iloscia bramek chyba ze warjackie kontry beda grali i jedni i drudzy ale nie sadze i zwyciestwo francji dzisiaj
pokaza swoja prawdziwa sile i nie bedzie emocji w koncowce!!! w meczu wegry niemcy powinno byc ostre strzelanie tak po30 powinni rzucic i jedni i drudzy ale nie lubie typow na bramki
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 01:10

Wczoraj ładnie - dziś szczerze nie wiem jak to ugryźć - ale spróbuję ponownie 2z3 + 3z3 tym razem bez mocnego dubla - wczoraj Duny z Orłami dały sporo zarobić.
SB
1/ Slovakia - Iceland over 62,5 /1.85/
2/ Hungary - Germany over 58,5 /1.85/
uzup
Rosja-1,5 (siatka) /1.65/

Pomimo, że gejzery 2 dni temu nie porzucały sobie to dziś przeciwnik grający całkiem inny szczypiorniak - a że też grają bardziej of niż def - dziś może paść i z 70 goli (Isl - zawsze zaliczałem do drużyn grających szybki of styl)
Niemaszki będą się musiały dziś po gimnastykować (chyba że Spanioles są tacy ciency). Bratanki podobnie jw grają szybkie akcje - a mam nadzieje że ich bramkarze nie bedą mieli dnia - typ na ilośc goli ok. 65
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 03:53

Ktoś kiedyś (mądry) powiedział mi nie graj nic na siłę - ale ...

Na pozostałe dwa mecze nasunęła mi sie jedna myśl - do dzisiejszego meczu gejzerów sądziłem że to szwedzka obrona sprawiła tak mały wynik przedwczorajszego spotkania - ale to co widać to Islandczycy tu brylują - Francję miałem zawsze jako drużynę of - ale w tym roku temu zaprzeczają - dlaczego więc przy dość niskiej linii 54,5? nie zagrać po raz trzeci dziś overa - i to mocniej na pokrycie strat?

SB
Sweden - France over 54,5 /2.00/

w uni jest 2.07 55,5
w exp 55,5 2.15 55,5 - i to zagrałem w dublu z Polskimi siatkarkami -1,5
Posted by: lukulus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 03:54

Dzis jak na razie bez niespodzianek A i wyniki jakies takie niemrawe.. \:p

Wczoraj dzien w plecy za sprawa rosji ktora gra totalna klape zeroofensywna.

Dzis zastanawialem sie nad meczem francja szwecja i bylem przekonany o wygranej francji ale po obejrzeniu meczu islandia slowacja postanowilem dac na szwecje. Wygrala wczoraj przekonujaco z islandia a francja ledwo co ze slowacja. Wiem ze takie porownywanie meczow nie ma sensu wiekszego ale licze na to ze szwecja jednak odzyska dawna swietnosc a francji naleza sie baty za wczorajszy chyba minimalizm bo meczu nie ogladalem..

Tak wiec za nieduza stawke Szwecja

Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:12

Mi dzisiaj dobrze wyglada mecz Niemcy- Hiszpania Hispzanie oslabieni wczoraj co prawda wygrali z Bialorusia ale w pierwszym spotkaniu przegrali i to dosc wyraznie z Wegrami ktorych Niemcy pokonali wczoraj dosc wyraznie kontrolujac praktycznie cale spotkanie jak dla mnie wygrana Niemcow dzis nie powinna podlegac dyskuji. Szkoda tylko ze temat umiera:(
Posted by: onda

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:16

Originally Posted By: krycha84
Mi dzisiaj dobrze wyglada mecz Niemcy- Hiszpania Hispzanie oslabieni wczoraj co prawda wygrali z Bialorusia ale w pierwszym spotkaniu przegrali i to dosc wyraznie z Wegrami ktorych Niemcy pokonali wczoraj dosc wyraznie kontrolujac praktycznie cale spotkanie jak dla mnie wygrana Niemcow dzis nie powinna podlegac dyskuji. Szkoda tylko ze temat umiera:(


Nie jest tak źle z tym tematem - spokojnie .
Typ na Niemców zdecydowanie popieram i czekam z utęsknieniem na skopanie ich przez Francuzów w grupie kolejnej . pozdrawiam
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:30

Hiszpanow nie oglądałem,ale Niemcy wczoraj słabiutko.Rzeczywiście,patrząc tylko na wyniki,to powinien byc dzisiaj wysoki win Germany.Ale takie papierowe dywagacje często zawodzą.Byc może byczki strasznie słabe -ja jakoś wierze,że dzisiaj powalczą.Z 2 porazkami trzeba zapomniec o walce o medale.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:35

Niemcy to dzisiaj chyba masówka, kursy już lecą w dół, a z tym różnie bywa. No, ale ja także nie widzę innego rozwiązania ja zwycięstwo Szwabów. Do tego Chorwaci i myślę nad handicapem na Norwegów (-7,5). Grają u siebie dla publiki, więc troche efektownychakcji być powinno.
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:41

Wczoraj niestety, Szwedzi przegrali mecz w pierwszych 15 minutach, na szczęście jakoś Białoruś powalczyła ze słabą Hiszpanią.

Na dzisiaj na początek typ na naszych Orłów, którzy z wygraną nie powinni mieć problemów. Warto jednak zauważyć, że jeśli Polska wygra ten mecz to wynik nie będzie miał znaczenia gdyż będą się liczyły spotkania z Chorwacją i Słowenią. Moim typem na dzisiaj jest over 61,5 w betsson choć wczoraj było w pinku linia 60,5 po kursie 1.95. Niestety teraz większość buków ma linie 62,5 ale z tym też nie powinno być problemów. Jaki mamy potencjał w ataku pokazaliśmy w 1 połowie ze Słowenią strzelając 23 bramki, a taki przestuj jak w drugiej połowie raczej nam się nie przytrafi. Z naszej strony 30 bramek powinno już paść w 45-50 minucie spokojnie. Z drugiej strony nasza obrona, która nie należy do najlepszych, a pepiczki trafiać potrafią, 31 bramek ze Słowenią i 26 z najlepszą obroną na świecie. Tak jak pisałem rozmiar wygranej nie jest ważny, dlatego handi odpuszczam. Jeśli będziemy wygrywali przed końcem 7,8 bramkami to trener wpuści zmienników i Czesi też powinni doczłapać do 30 goli.

Mój typ:
Polska - Czechy over 61.5 1.72 Betsson 10/10

Inny typ po krótce to Typ na Niemców w spotkaniu z Hiszpanami. Tu naforum wszyscy lekceważą zachodnich sąsiadów, a to są w końcu mistrowie świata, to Bundesliga jest najlepszą ligą na świecie. Hiszpania gra tu bez rewelacji i jak napisała Krycha z Gazowni \:p nie gra w optymalnym składzie m.in bez wspomnianego Barrufeta. Wczoraj oglądałem Niemców i to że Węgrzy nawiązali walke wynikało głównie, że mistrzowie świata strzelali po widowni. Hans, Zeit i reszta wyjdą z grupy z kompletem punktów

Mój Typ:
Niemcy - Hiszpania Typ: 1 kurs 1.80 Unibet 7/10
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:47

oni strzelaja po widowni w kazdym meczu. Jakie skille, takie strzaly. A co do sily lig, to ja bym sie sprzeczal, ktora jest silniejsza ;\)
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:50

Pawka o tym pisał, ale chciałbym uzyskać potwierdzenie, przy równej ilości punktów o wyższym miejscu nie liczy się mecz bezposredni, tylko bilans bramek a nastepnie wieksza ilosc bramek strzelonych, tak?
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 20/01/2008 22:59

a ja twierdze ze hiszpanie dzis wygraja kurs na bwin 2.95 cos piknego i warty ryzyka dlaczego..... niemcy mnie nie przekonuja nie widzailem wczoraj meczu z wegrami zaluje..... hiszpanie w koncowce odpuscili bo w 44 minucie bylo juz8 bramkami dzis rewanz za cwiecwinal mistrzostw swiata i mecz dla hiszpanow o wszystko jesli przzegraja w 2 rundzie maja 0 punktow jesli wygraja wszystki zespoly z grupy c po2 punkty mysle ze wegrow zlekcewazyli dzis pojawi sie sportowa zlosc i wygraja reszta meczy po takich kursach nie do typowania a handi dosc ciezkie do wytypowania ..... tak jak wczesniej pisalem typy na bramki to troche wrozenie z fusow czasem jest ostre strzelanie a czsem twarda obrona i bramkarze moga miec dzien konia nie wierze w umiejetnosci niemcow i dzis mam nadzieje ze przegraja hiszpanie to gwiazdy ktore potrafia mobilizowac sie na wazne mecze a taki dzis jest
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 20/01/2008 23:01

Post deleted by KRAJAN
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 02:54

tak wiec zobaczylismy latwy i wysoki win niemcow:))))) pascal hens jedna bramka na 8 prob zitze 2 bramki na 7 prob ogolnie rozgrzewali slabego bramkarza jakim jest hombrados ktory maial 45% skutecznosci w bramce co jest bardzo dobrym wynikiem... niemcy nie ugraja nic na tych mistrzostwach jescze kontuzja Vielikiego... w 2 rundzie francuzi powinni sobie z nimi poradzic... szwecja ktora jest dobrze przygotowana do tej imprezy tez moze powalczyc i wygrac czas na przemyslenia zwiazane z Polakami cieszy dobra postawa Bieleckiego i Tkaczyka w bramce tez jest niezle Jozek dzisiaj nie gral jakis drobny uraz ale On jest w formie wiec prawe skrzydlo tez Ok Bartek Jurecki mimo ze dzisiaj kilka razy sie pomylil to swoje robi starszy lijek mnie niepokoi ale mam nadzieje ze sie obudzi .... lewe skrzydlo no comment.... dobrze ze jeszcze kontry koncza teraz 2 runda nasz czeka i tu beda bardziej wyrownane kursy a nie 1.15 czy 1.2 we wtorek chyba zaczynamy z NOrwegia
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 06:08

widze cisza w temacie.......czas na druga runde kursow jeszcze zadne buki nie wystawily ale dyskusje czas zaczac:)...
we wtorek bedziemy mili co ogladac:)
Polska-Norwegia
Chorwacja-Dania
Slowenia-Czarnogora
Hiszpania-Francja
Wegry-Szwecja
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 06:09

Niemcy-Islandia
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 07:01

Polska-Norwegia... gramy na tej samej hali co gralismy czyli w stavanger norwegow widzialem tylko z dania.... twarda obrona staraja sie grac kontre w ataku pozycyjnym licza raczej na rozegrania i wspolprace z obrotowym lepiej wychodzilo Im to z frankiem loke... dobry bramkarz Ege w ataku bardzo dobry srodkowy rozgrywajacy glen solberg i lewa polowka 33 letni frode hagen jest jeszcze kieling i borge Lund rozgrywajacy thw kiel za norwegami przemawia jeszcze publicznosc i sedziowie .....Jak tu z Nimi wygrac?:)... otoz uwazam ze mozemy byc swiadkami malej niespodzianki mam nadzieje ze Jurasik tylko zagra ....Dlaczego... Norwegowie graja obrona 6-0 a przy naszych bardzo dobrze rzucajacych rozgrywajacych to najlepsza obrona tylko lijek musi sie wlaczyc dograja kilka pilek do Jureckiego i mam nadzieje ze bedziemy wykorzystywac karne...pelna hala ..dla sportowca nie ma nic lepszego niz grac przy komplecie publicznosci... wiekszosc Naszych gra na zachodzie wiec dla Nich to nic nowego.... z Niemcami sobie poradzili...teraz czas na norwegow gdzie moze lezec klucz do zwycistwa ...kary...norwegowie nie maja takich indywidualnosci jak Balic wiec mam nadzieje ze nikt nie rozerwie naszej obrony Norwegowie jesli przegraja jeszcze nic Im sie nie stanie jesli Polacy przegraja jest juz praktycznie po turnieju...dyspozycja bramkarzy moze miec decydujace znaczenie licze na Szmala....jesli poprowadzimy kilka szybkich wznowien... odbijemy kilka pilek z ktorych pojda kontry i w ataku pozycyjnym zagramy dlugo i cierpliwie plus zmiennicy dorzuca kilka bramek nie widze przeciwskazan zebysmy wygrali ten mecz....norwegowie czuja sie pewni i trzeba przywrocic ich na ziemie!!!!mysle ze wiekszosc bukow wystawi kurs ok 2.2 na Polske...............nastepny mecz bardzo wzny dla ukladu tabeli to Dania-Chorwacja.....coz moge napisac Chorwaci swietne umiejetnosci indywidualne plus poukladana obrona i dunczycy twardzi skandynawowie i przede wszystkim zespol...Chorwaci graja mistrzostwa 8 moze 9 zawodnikami nie licze bramkarzy... dunczycy szersza kadra i zawodnicy na danej pozycji swietnie sie uzupelniajacy... jesli zatrzymaja Balicia Powinni wygrac...... ale jak to zrobic:)dla dunczykow tez moze byc mecz o wszystko prawa polowke maja troszeczke slabsza przynajmniej tak mi sie wydaje Polacy przegrali z Baliciem...dunczycy maja lepszych srodkowych obroncow Niz Polacy.... jesli odbija kilka pilek i pojda z Tego kontry Chorwaci moga przegrac ten mecz dunscy rozgrywajacy lepiej graja jeden na jeden niz Nasi wiec ta Chorwack defensywa nie musi byc taka szczelna jeszce jak dograja pilki do knudsena na kolo a zawsze to robia:) to powini wygrac Sam Balic to nie wszystko! obejrze dzisiaj Hiszpanow z Niemcami i jutro kolejne analizy....... takie sa moje wstepne przemyslenia!!! pozdrawiam
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 21/01/2008 07:09

Post deleted by KRAJAN
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 21/01/2008 07:19

Post deleted by KRAJAN
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 21/01/2008 07:20

Post deleted by KRAJAN
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 07:26

zgadzam sie oby tylko Jurasik zagral i w obronie musi byc lepiej zamiast Jurkiewicza mogl jechac Orzlowski ... w obronie by sie przydal .... dzisaij wleklak dal bardzo slaba zmiane i mysle ze jaszka juz do konca turnieju bedzie gral...mam taka nadzieje
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 21/01/2008 07:26

Post deleted by KRAJAN
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 07:37

Balica nie bedzie wcale tak bardzo trudno Dunom zatrzymac...graja bardzo dobrze w obronie, a i sedziowie powinni trzymac ich strone. Od poczatku tego turnieju sedziowanie jest zenujace, wiec nie widze powodow, dla ktorych mialoby sie to zmienic w drugiej fazie ME. Ja tam daje wiecej szans na zwyciestwo Dunczykom niz Chorwatom.

Jeszcze slowko o naszych...wydaje mi sie, ze forma ekipy jest calkiem niezla, mecz z Chorwatami rozstrzygnal sie tak naprawde w 2-3 minuty, a tak poza tym to byla rowna walka. Slowencow w I polowie zgnietlismy, z Czechami caly mecz bylo oszczedzanie, tak tylko, zeby mecz wygrac.

W dobrej formie jest Tkaczyk, niezle prezntuje sie Karol, brakuje tylko Lijewskiego na chociaz srednim jak na niego poziomie, na razie gra slabiutko, ale nie wyobrazam sobie, by w meczu z Norwegami na parkiecie dlugo zabawil jego brat, bo to zupelnie inna klasa zawodnika...jak pisalem przed meczem z Chorwacja, kluczem mieli byc Szmal i B. Jurecki. I byli, zabraklo Szmala odbijajacego kilku pilek nie do obrony, tak jak to zrobil w kluczowym momencie Chorwat, a Jurecki zupelnie wylaczony przez obrone Chorwatow. Z Norwegami znowu to oni beda kluczem...wazne, zeby Szmal nie przegral "pojedynku" ze swoim rywalem w bramce norweskiej i zeby Jurecki dostal pare pilek, ktore musi koniecznie wykorzystac...na karne ani wykluczenia dla Norwegow nie mamy za bardzo co liczyc.

Wydaje mi sie, ze Wenta powinien troche ograniczyc rotacje w skladzie, jesli chcemy cos osiagnac, to jednak wiekszosc czasu na parkiecie musi spedzic nasza najlepsza trojka rozgrywaczy. Wazne, zeby nie dawac zbytnio pretekstow do kar sedziom, tak jak to nagminnie czyni Siodmiak.

Najwazniejsze, zeby sedziowie pozwolili, zeby o zwyciestwie decydowaly umiejetnosci. Wtedy raczej nie bedzie zle.


Ale głownym typem dla mnie na wtorek bedzie i tak Szwecja. \:\)
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 21/01/2008 07:42

Post deleted by KRAJAN
Posted by: Siemers

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 10:57

Troche smiac mi sie chce kiedy czytam te wszystkie wypowiedzi na temat Polakow ... "wszystko zalezy od Szmala - niech tylko
wyjmie pare setek, niech pan Y sie obudzi, pan X lepiej w obronie!!!" Nie wiem czy jest to spowodowane sklonnoscia
naszego narodu do "slepej" wiary w nasza potege? wszakze wciaz wierzymy w naszego Malysza! Wierzylismy w reprezentacje
Janasa 1.5 roku temu i Engela 6 lat temu! Czy moze spowodowane jest to rzeczywiscie fachowa i doglebna analiza stylu
gry naszych szczypiorniakow?!?!? Wiem, ze wielu z Was szuka takze value bet'ow i przy tak wyrownanych zespolach w tych
mistrzostwach moze to byc oplacalne ale ... no wlasnie zawsze musi byc jakies ale \:p Polacy - nasi wicemistrzowie swiata -
(w sumie ME sa silniej obsadzonym turniejem) 3 mecze jak narazie i 3 fatalne w naszym wykonaniu! To co wyprawiaja w ataku
wola o pomste - jesli nie poprawia precyzji w wykanczniu akcji to po ptokach a prym w zezowaniu wioda Lijewski starszy i
Jachlewski!Osobiscie ogladalem naszych tylko z Croatia i Czechami ale moge sie domyslac, ze i podobnie bylo ze Slowenja, brak pomyslu na gre i totalny chaos - to skojarzenie zawsze przychodzi mi do glowy po obejrzeniu naszych! Skrzydel w ogole nie bede komentowal bo na tym poziomie rozgrywek jest to po prostu smiech na sali ... a nasza "swieta trojca" - coz, Bielecki swoj standardowy poziom aczkolwiek wydaje mi sie, ze brakuje mu troche swiezosci, wyszly mu wystepy przeciwko SLO i CZE natomiast juz przeciwko "markowej" druzynie Chorwacji, przeciwko zawodnikom, ktorzy graja na swiatowym poziomie caly rok, bylo fatalnie (fatalnie=6 bramek na 14 rzutow co daje 43% skutecznosci ... no ale przyjmijmy, ze byl to slabszy dzien Karola). Tkaczyk -
zawsze byl to zawodnik, ktory "ciagnal" nasz zespol, jak nie szlo to bral na siebie ciezar gry! W tym turnieju mam wrazenie, ze ta rola przeszla jakby na Jurasika, a sam Tkaczyk nie znalazl jeszcze swojego normalnego rytmu...szkoda bo jest on zawodnikiem, ktory wg mnie przewyzsza swoim poziomem, umiejetnosciami technicznymi i repertuarem zagran i to zdecydowanie kazdego z pozostalych naszych grajkow. Lijewski - tragedia jak narazie...nieliczne przeblyski (i to bardzo nieliczne) to wszystko na temat jego wystepow. O rezerwowych nie pisze nic bo po co ?!?!?! Jezeli bylbym Mariuszem Jurasikiem i zobaczyl jak mnie zastepuje Kuchczynski to bym sie "powiesil". Przed meczem z Norwegami nawet nie chce sugerowac sie wynikami z reprezentacjami Czech i Slowenji bo kazdy to musi przyznac ze trafilismy na naprawde slabo dysponowanych rywali i do tego grajacych tutaj w nie najsilniejszych skladach! Jestem swiecie przekonany, ze z forma jaka nasz zespol prezentowal na MS w Niemczech dalibysmy rade i Chorwatom!!! Niestety jest naprawde slabo! Zostawmy teraz to co bylo a wezmy sie za to co bedzie, a wiec Norwegie. Naprawde wydaja sie byc silni w tym turnieju, a tej sily napewno
dodaja im sciany wiec kazdy mecz beda grali na 1000% wiec tlumaczenia typu "jak przegraja to im nie zaszkodzi" sa dziwne.
Nie ma co pisac na temat poszczegolnych zawodnikow bo najwieksza sila jest Norwegia jako zespol + wlasna publika + poniekad sedziowie...dla wiadomosci niektorych dodam tylko, ze dokladnie 2 tygodnie temu w niedziele 6 stycznia dostalismy baty od Norwegow 30:23 wystepujac w skladzie Weiner, Szmal, - Jaszka, K.Lijewski 3, Jachlewski 1, Tkaczyk 2, Bielecki 5, Żółtak, B.Jurecki 2, Jurasik 2, M.Jurecki 1, Orzłowski, Tłuczyński 2/2, Jurkiewicz, M.Lijewski 3, Piwko 2 natomiast u Skandynawow zabraklo m.in Tvedtena i Lauritzena gdzie szczegolnie ten pierwszy obecnie wiedzie prym w druzynie gospodarzy. Zdecydowanie stawiam na NOR bo po tym co zobaczylem nie wierze w "cuda". Nie wierze, ze Wenta zdola cokolwiek zmienic przez tak krotki okres, do tego dochadza problemy zdrowotne niektorych graczy (K.Lijewski, Jurasik, Kuptel, Siodmiak) - nie wyglada to kolorowo! Reasumujac stawiam na Skandynawow ale sport jest sportem wiec nie jest to typ z cyklu 100%! W glebi gdzies tam pewnie jest nadzieja, ze nasi powtorza wyczyn z Niemiec jednak nadzieja matka glupich...ale czasem warto byc glupcem, zeby przezyc takie chwile jak na boiskach helmutow czy praaaaawie dzis naszych Zlotek skazywanych na pozarcie...tak wiec dla stawiajacych na Polske: CUDA SIE ZDARZAJA!!!

PS:w 100% zgadzam sie z polskimgnomem, ze typem wtorku (obok oczywiscie Norwegow) bedzie Szwecja \:\)
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii *DELETED* - 21/01/2008 12:38

Post deleted by KRAJAN
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 23:03

Dla mnie pewniakiem na wtorek jest Norwegia!!!Nie bede tu pisał o tym że są gospodarzem,pełnej hali czy sędziach.Poprostu na chwile obecna są zdecydowanie lepsi od naszych.Wygrali z nami na turnieju przed mistrzostwami i wygraja teraz.
Kurs w Fortunie 1,52 biore bez wachania bo jutro bedzie w granicach 1,4.
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 23:53

Originally Posted By: Johan
Kurs w Fortunie 1,52 biore bez wachania bo jutro bedzie w granicach 1,4.


chyba sobie żartujesz z tym kursem...przeciw v-ce MŚ to harakiri. Nasi mają dużo do udowodnienia jutro i to najważniejszy mecz iprezy...dadzą z siebie wszystko. Mamy więcej opcji wg mnie
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/01/2008 23:59

Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: Johan
Kurs w Fortunie 1,52 biore bez wachania bo jutro bedzie w granicach 1,4.


chyba sobie żartujesz z tym kursem...przeciw v-ce MŚ to harakiri. Nasi mają dużo do udowodnienia jutro i to najważniejszy mecz iprezy...dadzą z siebie wszystko. Mamy więcej opcji wg mnie


Bez 2 zdan, grajac Norway po kursie 1.4-1.5 z Polakami lepiej sobie w leb strzelic...niech mi ktos przypomni co Norwegia znaczyla 5-6 m-cy temu? I nagle ta ekipa jest lepsza od Polski...good joke.
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 00:26

Bogdan Wenta po meczu z Norwegami ze smichem powiedzial norwedzy nie potrafia sie bawic.... wiadacy prym skrzydlowy Tvedten hahah kwadratowe jaja...chyba patrzysz na bramki bo On rzuca karne i skonczyl kilka kontr ..... mecz meczowi nie rowny lijek potrafi grac..... w mistrzostwach swiata... tez mu nie szlo obudzil sie dopireo ze slowenia gdzie rzucil chyba 11 bramek to jest turniej i tylko idiota pokazuje wszystkie swoje atuty w pierwszych meczach teraz zaczynaja sie mistrzostwa a ze od bramkarza duzo zalezy to wystarczylo obejrzec mecz Hiszpania -Niemcy... Polacy ze slowenia zagrali koncertowo ostatnie 15 minut pierwszej pozniej nastapilo rozluznienie... mecz z czechami ....starszy lijek chyba dostal Go na przelamanie bo nie szlo mu a i tak gral..... POlacy wiedza o co graja.... a co do nadziei to malysz czesto zaczynal slabo sezon pozniej szukal formy i zostawl mistrzem swiata i wygrywal puchar swiata o pilkarzach nie pisze bo to dzinnikarze maja wieczna nadzieje ..... Polacy znaja swoja sile na superpucharze tez nic nie grali a wszystko wygral.... to tez jest sztuka ... nie byc w formie i wygrywac.... teraz maja 2 mecze o wszystko jutro jest pierwszy.... ja widze szanse poniewaz Norwegowie bronia strefa 6-0...... w sparingach grali swietnie chyba budujac swoje morale ..... czas by i oni cos przegrali jesli bys mial kiedykolwiek doczynienia z pilka reczna to moze nie pisal bys o cudach....... na tym forum wszyscy juz pisali ze niemcy maja latwo wygrac z hiszpania.... a dobry bramkarz za plecami obroncow ktory odbije kilka waznych pilek to naprawde podstawa do zwycistwa reaumujac Polacy w ofensywie sa duzo mocniejsi w obronie gramy slabo.. jak narazie...jeli to poprawimy... i pomozemy Kasie to bedzie dobrze...... moze bedziemy mieli Drugi Cud nad Wisla:)
Posted by: Siemers

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 01:15

Originally Posted By: polskignom

Bez 2 zdan, grajac Norway po kursie 1.4-1.5 z Polakami lepiej sobie w leb strzelic...niech mi ktos przypomni co Norwegia znaczyla 5-6 m-cy temu? I nagle ta ekipa jest lepsza od Polski...good joke.


a co ma do tego dyspozycja Norwegow sprzed pol roku ????? \:D co do Twojego pytania retorycznego to TAK ... nagle i to doslownie nagle ta ekipa jest lepsza od Polski - w chwili obecnej, na dzien dzisiejszy sa w lepszej formie, prezentuja lepszy styl no i co najwazniejsze nie widac jak narazie slabych punktow tej druzyny! Skandynawowie caly swoj cykl przygotowan skoncentrowali tylko i wylacznie na ten turniej, najlepsza forma miala przyjsc w styczniu i tak tez sie dzieje...przyznam, ze gdyby Polacy byli w swojej szczytowej formie i grali zajebiscie to niebyl bym pewny tego typu...no ale prosze Was - stawianie na Polske liczac na ich metamorfoze o 360 stopni jest bez sensu, ich gra sie po prostu "nie klei"...Norwegowie narazie miazdza i to doslownie, Montenegro, Rosja i Dania nie mialy nawet szans na "wyruchanie" Norwegow (z Dania do 55 min NOR prowadzila 27-21 a potem chyba z sympatii dali im dojsc :p). Przed mistrzostwami w niepelnym skladzie NOR miazdzyla kazdego rywala (4.01.08 Nor-Dan 31:23, 5.01. Nor-Isl 28:28, 6.01. Nor-Pol 30:23, 11.01. Nor-Por 33:20, 12.01. Nor-Weg 35:29, 13.01 Nor:Isl 36:19) - uwazam, ze trafili z forma i sa nie do zatrzymania...napewno nie przez naszych!

Reasumujac kazdy ma swoje poglady i nikt nikogo nie bedzie tu przekonywal do swoich racji - Polska gra mizernie ale niektorzy wierza, ze sie odrodza ... moze ... moze nawet wygraja 15 bramkami ... a moze udowodnia samym sobie, ze z takim przygotowaniem to moga ogrywac Bialorus!!!

PS: i to za co "kocham" to forum...wrrrr...kozarysio co do Tvedtena chodzilo mi tylko o bramki bo o co innego??? zgodze sie rowniez z Toba, ze jesli wszyscy nasi zagraja "kolorowo" to maja szanse wygrac, jest to mozliwe, pisalem przeciez, ze to jest tylko sport i nie takie "cuda" sie zdarzaly! ssebkos pisal, ze nasi maja cos do udowodnienia - mieli do udowodnienia Niemcom grajac na ich terenie i bedac "posmiewiskiem" tamtejszych gazet! Teraz ? przyjechali jako faworyci i narazie nie pokazuja niczego! Nie chce sie tutaj sprzeczac bo KAZDY WIE, ze jesli Polakom wyjdzie mecz koncertowo to sa w stanie pokonac kazdego i tutaj chyba wszyscy to wiemy - kwestia jest tego typu, ze Wy po tych 3 meczach widzicie mozliwosc "przemiany" naszej ekipy ... ja natomiast nie

PS2: a co do mojej znajomosci pilki recznej to wierz mi, mozesz pisac, ze sie nie znam na jej typowaniu bo co do znajomosci to moge Ci tylko powiedziec, ze przeciwko takim grajkom jak Kuchczynski czy Lijewski mlodszy gralem osobiscie...

Pozdro
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 03:00

Chodzilo mi o jakosc ekipy, a nie forme sprzed pol roku...smieszy mnie, ze nagle zrobili sie najlepsi, z niczego...ale reszte pokaze parkiet.

Golym okiem widac Siemers, ze nie widziales Norwegow na tym turnieju, ale twardo piszesz na podstawie livescore'a badz artykulow prasowych, jaki to niesamowity zespol.
Posted by: Siemers

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 03:17

Originally Posted By: polskignom
Golym okiem widac Siemers, ze nie widziales Norwegow na tym turnieju, ale twardo piszesz na podstawie livescore'a badz artykulow prasowych, jaki to niesamowity zespol.


Napisales tak jakbym twierdzil ze ogladalem kazdy ich mecz ... niesamowity zespol??? raczej taki, ktory jak narazie nie pokazal slabych stron, gral swoje i od poczatku turnieju (no i przed) prezentuje dobry handball...zreszta moj typ opiera sie na slabej formie Polakow i prosze nie czepiajcie sie wszystkiego, ja nie twierdze, ze nasz zespol nie potrafi grac tylko w kontekscie meczu z Norwegia nie daje im szans! ... ktorys z balkanskich portali internetowych pisal w kontekscie meczu Chorwacji z Dania, ze po 3 sparingach bedzie to pierwszy powazny sprawdzian dla CRO ...i niestety jestem podobnego zdania.
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 03:37

@Siemers co do Twojej wypowiedzi to rzeczywiście przyznam że zmiana gry Polaków o 360 stopni wiele nie zmieni. wolałbym uniknąć takie ''przemiany''

natomiast wierzę w Polaków i na pewno za małą stawkę pobiorę nasze zwycięstwo.

przyznam że nie oglądam turnieju więc może ktoś napisałby dlaczego jutro Trzy Korony mają tak łatwo uporać się z Madziarami???
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 04:48

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: Johan
Kurs w Fortunie 1,52 biore bez wachania bo jutro bedzie w granicach 1,4.


chyba sobie żartujesz z tym kursem...przeciw v-ce MŚ to harakiri. Nasi mają dużo do udowodnienia jutro i to najważniejszy mecz iprezy...dadzą z siebie wszystko. Mamy więcej opcji wg mnie


Bez 2 zdan, grajac Norway po kursie 1.4-1.5 z Polakami lepiej sobie w leb strzelic...niech mi ktos przypomni co Norwegia znaczyla 5-6 m-cy temu? I nagle ta ekipa jest lepsza od Polski...good joke.


Ja Ci odpisze troche na podstawie innej dyscypliny ale obrazującej sedno sprawy.A co Domachowska znaczyła 5-6 miesięcy temu?Teraz jej gra sie całkowicie zmieniła i w ciągu tego roku napewno zadomowi się w pierwszej 50 rankingu.To samo dotyczy sie Norwegów.Na dzień dzisiejszy są zdecydowanie lepsi od Polaków i nic tego nie zmieni.Wczoraj powiedziałem sobie że jak kurs bedzie w granicach 1,50 to gram bez zastanowienia.Liczyłem że kurs może sie wachać w granicach 1,40-1,30 i akurat to że Polacy są vice mistrzami nie ma tutaj nic do znaczenia.
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 04:56

Nie chcę być złośliwy ale dałeś takie porównanie że spadłem z krzesła .
Mecz z Danią wygrali im sędziowie...Rosja jest w tej chwili beznadziejna, a Czarnogórę potraktowali na pół gwizdka dając im awans do kolejnej rundy. Ja nie widzę żadnej potęgi u Norwegów...a że mogą wygrywać no cóż...są gospodarzem ale to nie patent na zwycięstwa.
Ja bardzo wierzę w charaker tej ekipy i w Bogusia. Jedynie boję się będącego w bardzo dobrej formie Ege...reszta przęcietniaki
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 04:57

Ja szczerze odradzam grania meczu polaków...
po co niepotrzebne nerwy i emocje związane z kasą,lepiej spokojnie sobie obejrzeć nie narażając sie na koszta..
już niejednokrotnie zdażyła sie taka sytuacja ze druzyna na której palono psy co pokazywała??
napewno Wenta wyciągnie wnioski z wcześniejszego meczu w Norwegii i jeśli u nas wszystko zaskoczy to róznie może być
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 05:16

Originally Posted By: sebkos
Nie chcę być złośliwy ale dałeś takie porównanie że spadłem z krzesła .
Mecz z Danią wygrali im sędziowie...Rosja jest w tej chwili beznadziejna, a Czarnogórę potraktowali na pół gwizdka dając im awans do kolejnej rundy. Ja nie widzę żadnej potęgi u Norwegów...a że mogą wygrywać no cóż...są gospodarzem ale to nie patent na zwycięstwa.
Ja bardzo wierzę w charaker tej ekipy i w Bogusia. Jedynie boję się będącego w bardzo dobrej formie Ege...reszta przęcietniaki


Mam nadzieje że sie nie połamałes przy upadku?

Ja osobiście grałem na Marte od kwalfikacji aż do dzisiejszego meczu więc stąd to moje porównanie odnoszące sie do formy poszczególnych druzyn czy zawodników.Niestety taka jest prawda że na dzień dzisiejszy Polacy nie maja pomysłu na gre.Piszesz kogo to ograli Norwegowie.A my to niby kogo ograliśmy?Jakieś zanczące ekipy?Nie!!!Styl gry Polaków we wszystkich meczach był poprostu słaby.Przegrywamy z Chorwatami i wygrywamy z druzynami które zaliczają sie do "drugiej ligi" piłki ręcznej czyli Słowenia i Czechy.Też nie chce sie mądrować więc czekamy do jutra i niech wygra lepszy .........................................czyli Norwegia:-)

pozdro
Posted by: Inzaghi78

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 05:35

Wcale nie uwazam ze poziom gry Polakow jest slaby...
To prawda wygrane z Czechami i Słowenia to nic wielkiego czym mozna sie poszczycic ale np. z Chorwacja nie przegralismy az w takim zlym stylu
Mielismy wiele okazji do tego zeby to spotkanie rozstrzygnac na wlasna korzysc i wiem ze to zadne usprawiedliwienie ale jutro szczescie moze akurat sprzyjac nam a nie naszym rywalom

A Norwegowie... jedyne co moim zdaniem bardzo przemawia na ich korzysc to fakt iz sa gospodarzem
Niestety w takich sytuacjach moze byc wiele kar dla Polakow i innych kontrowersyjnych sytuacji, ktorych w takiej dyscyplinie nie brakuje...

Tak czy inaczej dla mnie kursy powinny byc na poziomie 1,8 - 1,8
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 05:58

Wczorajszy mecz Norwegów świadzcy raczej o tym,że skoro nie potrafili pokonać Czarnogory więcej niz 5-oma,to nie są jakąś potegą. No chyba że byl to rewanż za kobitki,ale to świadczyloby o nieprzecietnej glupocie z ich strony.
Polska przegrała z Chorwacją w ostatnich 10 minutach przy wydatnej pomocy pary sędziowskiej.Trudno było też wtedy o jakieś roszady,gdy do końca niecale 10 minut.Moim zdaniem,głowna przyczyna porażki to brak od początku plastra dla Balica-może wtedy byłby mniej znudzony.U Norwegow najlepszy bramkarz-ale z tym jak z bokserami-nie ma odpornych na ciosy,są tylko zle trafieni.
Posted by: Hawkin

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 06:00

A ja uważam podobnie jak Inzaghi. Jeśli Norwegia nie da rady sama to (niestety) pomogą im sędziowie i właśnie tego powinniśmy się obawiać. A piłka ręczna jak chyba żadna inna dyscyplina daje możliwość przekręcenia jednej z drużyn o podobnych poziomach. Niestety, tym razem pewnie Polski...
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 06:05

oj koszykówka dopiero daje mozliwości do kręcenia
Z drugiej strony jeśli będziemy dobrzy to i sędziowie im nie pomogą, ufam że Boguś wie co robi. Trzeba uważać na Hagena, i nie prowokować rzutów karnych i będzie ok. Jak wygraliśmy w grupie z Nimcami u nich to i z drwalami też damy radę...i niech wygra lepszy - POLSKA
PS. Świetne prównanie nawój...tylko są źle trafiani \:D
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 06:12

Nawoj-od NAWOJOWA
Posted by: cristov2

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 07:00

hehe dobre jest jedno. Ci co pisza ze Norwegia nic nie znaczy w swiatowym handballu. OK a ja powiem co my znaczylismy przed zdobyciem vicemistrzostwa świata? To samo co obecnie Norwegowie! Mielismy potencjal,wynikow nie bylo i jeden sukces na MŚ ma sprawic ze stalismy sie kozakami handballa? Dobry żart! Norwegia moze i slabsza na papierze,ale jest w niesamowitej formie,zeby nie przestoj ostatnie 6 minut z dunczykami ich zwyciestwo nie podlegaloby dyskusji. Ale dla odmiany co my zrobilismy przez pierwsze 15 min 2 polowy ze slowencami? To dopiero byla patologia! Przestanmy byc patriotami i widziec w polakach mega druzyne,dobzi zawodnicy,dobry trener ale gdyby nie viocemistrzostwo świata to i by nie bylo sie czym chwalic,ale coz jedna jaskolka wiosny nie czyni,jutro niestety Norwegowie nam wpierdolą,bo forma naszych nie powala na kolana.
Posted by: ruben

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 18:06

o meczu POLAKÓW


...Gospodarze turnieju grają ostro, mają na to przyzwolenie od sędziów i zakładam, że w meczu z nimi będzie się musiała polać krew. To nie będzie piłka ręczna, ale raczej bójka. Dla nas najważniejsza na tych mistrzostwach.
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 18:22

Originally Posted By: cristov2
hehe dobre jest jedno. Ci co pisza ze Norwegia nic nie znaczy w swiatowym handballu. OK a ja powiem co my znaczylismy przed zdobyciem vicemistrzostwa świata? To samo co obecnie Norwegowie! Mielismy potencjal,wynikow nie bylo i jeden sukces na MŚ ma sprawic ze stalismy sie kozakami handballa? Dobry żart! Norwegia moze i slabsza na papierze,ale jest w niesamowitej formie,zeby nie przestoj ostatnie 6 minut z dunczykami ich zwyciestwo nie podlegaloby dyskusji. Ale dla odmiany co my zrobilismy przez pierwsze 15 min 2 polowy ze slowencami? To dopiero byla patologia! Przestanmy byc patriotami i widziec w polakach mega druzyne,dobzi zawodnicy,dobry trener ale gdyby nie viocemistrzostwo świata to i by nie bylo sie czym chwalic,ale coz jedna jaskolka wiosny nie czyni,jutro niestety Norwegowie nam wpierdolą,bo forma naszych nie powala na kolana.


Świete slowa nic tylko sie zgdzoic z stwierdzeniem.
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 19:15

Hmmm, tak sobie czytam i ktoś tu pisał, że grać za 1.67 (Unibet) przeciw vicemistrzom świata to samobójstwo, a z drugiej strony pisaen jest że Niemcy są beznadziejni (mistrzowie świata). Norwegowie jakąś potegą nie są, a ja zadam pytanie co my znaczylismy rok temu?? Przed MŚ w Niemczech?? Tyle samo co Norwegia. Patrzmy na aktualną formę gdzie nasza jest średnia, a gospodarzy jest b. dobra. Ostatnio nas pokonali 30-23. Co więcej rok temu przed MŚ też nas pokonali chyba 34-30, to tak naprawdę jakie są przesłanki do tego żeby teraz wygrać?? Na ME gdzie Norwegia jest u siebie i jak wiadomo ściany im pomagają!! Do tego dochodzą informavje o problemach Bartka Jureckiego, K. Lijewskiego, za to drugi z Lijewskich jaknarazie gra tragicznie, Szmal też nie pokazuje tego co umie. Zobaczcie co się stało jak w meczu z Czechami plastra dostali w 1 połowie Karol i Grzesiek - nie było gry. Jedyną rzeczą, która moze spowodować, że wygramy mecz to indywidualne umiejętności Bieleckiego, Tkaczyka, Józka no i wreszcie jakaś 40-45% skuteczność bramkarza. Ale to jak ktoś napisał liczenei na cód. Osobiście nie zagram przeciw Polsce jakzagrałem w pierwszym meczu, gdyż wtedy pojedynek ogląda się z mieszanymi uczuciami. Ale ja nie widze szans na wygraną - niestety \:\(

W tym meczu co zagram to powyżej 55,5 bramek. Jak już mówiłem, bramkarze nasi nie są w formie, do tego jeszcze pewnie Wikingowie będą mieli z 7,8 karnych. Z naszej strony ok 27 bramek powinniśmy strzelić (jak narazie 27 z Chorwacją i po 33 z Czechami i Słowenią) 7,8 bramek Karola do tego 5,6 bramek Józka i z 5,6 bramek Tkaczyka do tego coś pójdzie z kontry coś z karnych, i z overem nie powinno być problemu.

Mój typ:
Norwegia - Polska over 55,5 gola kurs 1.95 Expekt 8/10
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 19:56

witam...a moze napiszemy cos o innych meczach.... piszecie ze szwecja dzisiaj wygra... JAKIES uzasadnienie?.... bardzo ciekawe mecze Dania-Chorwacja.... Francja-Hiszpania
Posted by: mariusz78

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 20:15

Dania-Chorwacja zagrałem remis, to będzie zacięty mecz.
Na drugim kuponie zagralem na Danię z handi +1,5

Francja mysle ze sobie łatwo poradzi z Hiszpanią. Hiszpanie wprawdzie rozbili Niemców, ale tak wysoki wynik to efekt bardziej slabiutkiej gry Niemców. Tak więc Francja, a dla odważnych nawet z handi 1,5
Posted by: mariusz78

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 20:24

Za Danią przemawia również fakt, iż we wczorajszej wypowiedzi jeden z Chorwatów Spoljarić przyznał, że nie jest pewien, czy jeszcze długo utzrymają ten poziom gry, ponieważ spora część zespołu nie jest w pełni zdrowa. Z mniejszymi lub większymi urazami borykają się Lacković, Balić, Sulić, Tonči Valčić, Petar Metličić, Igor Vori i Ivan Čupić.
Oczywiście może to być tylko element psychologicznej gry, jak to u Chorwatów bywa, ale Duńczycy wydają się jednak faworytem tego spotkania. A i kurs na nich bardzo wysoki.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 20:25

Ale jaja...najpierw Niemcy wygrywaja nieznacznie z Wegrami przez swoja slaba gre, teraz przegrywaja znacznie rowniez przez swoja slaba gre.

Ja radze Wam uwazac na zabojadow, Hiszpanie sa palcem nierobieni i choc oslabieni, to moga wybitnie Francji nabruzdzic. Przed ME bylo 36:34 dla Hiszpanii.

Warto chyba poszukac overa w meczu gejzerow, rzadko kiedy mozna znalezc taka linie na nich, a i oni i Niemcy potrafia grac szybkiego szczypiorniaka. Linia 56,5, jak dla mnie mecz bedzie szybki, srednia obrona Niemcow i slaba Islandczykow sklania mnie do sprobowania overa, wbrew temu, co sie dotychczas tutaj dzialo ;\)

Co do Dunczykow to juz wczesniej pisalem, ze warto ich sprobowac, dlaczego? Ano dlatego, ze sedziowie nie zagraja juz z Chorwacja, a ze umiejetnosci porownywalne, to czynnikiem determinujacym powinny byc gwizdki...zobaczymy co po przegranym meczu przy pomocy sedziow napisza koledzy na balkanskim forum \:D ...oby sie tak stalo.
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 20:31

juz ostatnia wypowiedz na temat meczu POlska-Norwegia.... to jest turniej zdarzaja sie mecze slabsze i lepsze dzis Dla Polakow mecz o wszystko z Chorwacja byli chyba za bardzo spieci i nie znalezli sposobu na ich wysoka obrone.......i tak jak wczesniej pisalem sznse Polakow widze w obronie norwegow6-0 przy naszych swietnie rzucajacych rozgrywajacych to moze byc klucz do zwycistwa....kiedys przeczytalem taka rzecz DJ SOSNA to napisal stawiajac mecz argentyna-brazylia nie pytal na kogo stawia tylko jakie sa kursy to byl final Copa America argentyna wygrywala wszystko brazyle nie zachwycali caly turniej kursy byly 1.8 i 3.6 na brazyli skonczylo sie 3:0 albo 4:0 nie pametam dokladnie oczywiscie dla BRazyli........ wiec kurs w granicach 3 na POlske jest warty ryzyka.......... wiedza po co tam pojechali znaja swoja wartosc i gdy raz cos wygrasz chcesz to powtorzyc pierwsze mecze pokazaly ze nie do konca sobie radzili z presja ..... ale jak to Jose Mourinho kiedys powiedzial presje to powinien czuc rodzic ktory nie ma co dac jesc swoim dzieciom.... BOgdan ma charakter i Charyzme potrafi mobilizowac a na dodatek jest swietnym trenerm... i prosze mi uwierzyc nie wierze w cuda... a w pilke nozna zawsze stawiam przeciwko polakom albo prawie zawsze ..... Ci zawodnicy maja charakter i juz nie raz to udowodnili.... resumujac nie grali szybkich wznowien na tym turnieju zbyt duzo nie graja kontry posredniej i mysle ze te elementy zachowali na dzisaiaj kluczem bedzie twarda obrona bez kar Norwegowie dobrze wspolpracuja z obrotowym.... Jurecki narazie mniej widoczny dzisiaj Tkaczyk z Lijkiem dograja mu kilka pilek... oby poczatek im wyszedl zeby poczuli sie pewniej...... czas na Polska Husarie ktora rozjedzie wikingow i dzis i jutro:))))))
Posted by: mariusz78

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 20:33

Dla przesądnych:
na oficjalnej stronie mistrzostw ciekawe spostrzeżenie. Markus Baur kończy dziś 37 lat, jednak co ciekawe za każdym razem, w dniu w którym obchodził urodziny... Niemcy przegrywali. W 2000 roku z Chorwacją 20:21, w 2004 z Serbią 26:28, w 2007 z Polską 26:28.
Jedyna różnica to taka, że wtedy były to jedyne porażki Niemców na turniejach mistrzowskich, a dziś przegraną Niemcy mają za sobą (z Hiszpanią). Odczarują więc tą datę ili niet?
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 22/01/2008 20:50

co do meczu islandia -niemcy zgodze sie ze to bedzie szybki mecz z duza iloscia bramek...ale nie lubie takich typow na bramki.... dania-chorwacja...hmm balic to nie wszystko dunczycy jesli ze z NIm poradza i pojda kontry do Christiansena to powinni se poradzic maja bardziej wyrownany zespol.... a kurs tez jest pikny:) nie zgodzil bym sie do slabego meczu niemcow z hiszpania gra sie tak jak przeciwnik pozwala hens rzucal z trudnych pozycji... niemcy nie mieli atotow no i jescze ten slaby Bramkarz Hombrados chyba mial swoj dzien hehe francuzi chyba najlepsza obrona swietny bramkarz a mnostwo indywidualnosci w ataku rozum ppodpowiada FRancja zle moze hiszpanie po efektownym zwycistwie z niemcami zlapia odpowiedni rytm i moga byc nie do zatrzymania
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 00:12

Mecz Polakow sedziuje ta para francuska co sedziowala final z Niemcami a z tego co pameitam to tam nie bylo w tym meczu zastrzezen do seedziowania pod gospadarzy wiec jest szansa ze atut "scian" nie bedzie dotyczyl tego meczu. Tylko czy to wystarczy?
Posted by: premium

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 02:24

W piłce ręcznej sędziowie to niestety bardzo ważny problem. Co to niektórym jest odgwizdywane jako zwykłe przewinienie innym drużynom jako 2 minutowa kara \:\(
Wystarczy że sędziowie w kluczowych momentach ukarają polskiego zawodnika karą i mecz będzie pod dyktando gospodarzy, niestety. Przykład mecz z Polski z Chorwacją w którym sędziowie wyraznię pomogli naszym rywalom
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 03:39

Po sparingach cos nie bardzo wyszedł mecz Chorwacji.Odnoszę wrazenie,że na tym forum brak kibicow naszej drużyny.Ale skoro większość typerow zyje z trafnych przewidywan wynikow handballa,to moze faktycznie sentymenty trzeba odlożyc na bok.
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 03:48

Oby podobny przebieg miał mecz polaków......
gonić punkty jak duńczycy!!!
trzymam kciuki!!!
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 05:52

Ale dali ciała...wygrany mecz tylko zremisować...
I tak brawo za walkę...gdyby nie Ege ta ...Norwegia to żenada
Posted by: premium

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:09

Norwegia żenada ale i z Polski w tym momencie nie ma wogóle zespołu
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:10

ja nie wiem, co oni musza zagrac, zeby Was zadowolic.
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:13

emocje opadły....żona chciała mnie z domu wywalić jak darłem ryło \:D
Ta potrójna kara dla NOrge dziwnie szybko ucikła...jak mogliśmy sobie pozwolić dac rozgrywać tak dlugo pilkę przez 3 Norewgów no jak do cholery...
Ale za walkę, determinację i wairę dziekuję - POLSKA - macie jaja chłopaki
PS. Ci co grali pefkę Norge na pewno są zawiedzeni grą Polaków \:p
Posted by: el magico

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:15

norwegowie to ciezki przeciwnik tylko dlatgo bo u siebie gali.tak naprawde to oni opocz rzutu z ramienia i z biegu nic nie prezentowali.jak dla mnie naszi za szybko chceli zdobyc bramke ,zamiast spokojnie ustawiac gre.i te karne nie wykorzytsane w pierwszej polowie ,tragedia normalnie.mecz byl do wygrania ale dobrze dla naszych ze skonczylo sie to remisem.ciekawe dlaczego tak dlugo nie gral bielecki.zostal on przez jakis moment wykluczony z gry, przez obrone sam na sam ,ale jakby naszi w tym przypadku zagrali na dwa kolo z nim na czele byloby ciekawie.zauwazylem ze mamy problem z wysoka obrona ,strasznie sie gubimy .mam nadzieje ze wywalczymy medal w tych mistrzostwach !!!
Posted by: premium

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:17

Originally Posted By: polskignom
ja nie wiem, co oni musza zagrac, zeby Was zadowolic.

no chyba nie powiesz że to był dobry mecz Polaków ?
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:20

Originally Posted By: premium
Originally Posted By: polskignom
ja nie wiem, co oni musza zagrac, zeby Was zadowolic.

no chyba nie powiesz że to był dobry mecz Polaków ?


Moze i nie dobry ale pokazali ze maja jaja i walczyli do konca do upadlego i chocby z tego powodu naleza im sie brawa!
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:21

Originally Posted By: premium
Originally Posted By: polskignom
ja nie wiem, co oni musza zagrac, zeby Was zadowolic.

no chyba nie powiesz że to był dobry mecz Polaków ?


ja powiem, ze to byl dobry mecz Polakow.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:23

To nie tam jakaś siatkowka czy kopana.Najbardziej podobają mi się te wypracowania na 2 strony,z ktorych nic nie wynika.A recepta na sukces finansowy była prosta -mój firmowy rozpis .
Co niektorym gratuluje wiedzy-mogliby startowac w jakims konkursie ,ale typowanie niech raczej omijają szerokim łukiem.
Jutro urodziny Karola-pasowałoby rzucić połowę bramek z liczby lat.
Posted by: el magico

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:45

ja tez powiem ze to byl dobry mecz!szczegolnie dlatego ze to gospodarze turnieju.ale "premium" chyba tego nie rozumie ze z gospodarzami zawsze ciezko sie gra i szczegolnie w pilke reczna!!!!
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:50

Originally Posted By: el magico
ja tez powiem ze to byl dobry mecz!szczegolnie dlatego ze to gospodarze turnieju.ale "premium" chyba tego nie rozumie ze z gospodarzami zawsze ciezko sie gra i szczegolnie w pilke reczna!!!!


Dzis sedziom nei mozna nic zarzucic choc ja tam sie nei znam ale wydaje mi sie ze sedziowanie bylo obiektywne.
Posted by: djkomos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:53

Originally Posted By: krycha84
Originally Posted By: premium
Originally Posted By: polskignom
ja nie wiem, co oni musza zagrac, zeby Was zadowolic.

no chyba nie powiesz że to był dobry mecz Polaków ?


Moze i nie dobry ale pokazali ze maja jaja i walczyli do konca do upadlego i chocby z tego powodu naleza im sie brawa!


Jaja? To że odrobili dwie bramki jak wikingowie grali we trzech robi z nich herosów? weźże nie pier... bo się ośmieszasz Z prowadzenia 12-9 zrobiło się 12-14. Która klasowa drużyna z jajami pozawala sobie na coś takiego:D 5 nietrafionych karnych, ledwo zremisowany mecz, a powinna być łatwa wygrana bo Norwegowie grali nędznie, bez pomysłu, bez polotu. Czemu Bieliecki siedział na ławie przez dłuższy okres czasu na ławie w 2 połowie? O to się trzeba zapytać Wenty. Dzisiejszy remis nic im nie daje, bo z taką grą to o wygranej z Duńczykami mogą zapomnieć.
Krycha84 zastanów się następnym razem zanim coś napiszesz
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 06:59

Ja uważam, że to był najlepszy mecz Polaków w tych mistrozstwach, a Norwegia tak naprawdę dzisiaj nie zagrała nic. Kluczowym momentem było głupie zagranie Siódmiaka i kara 2 minut. Też nie wiem dlaczego Karol nie grał w 2 połowie. Aha i zmieniam swoje zdanie - Norwegowią taką grą zdecydowanie nie zasługują na finał. Jutro cięzki mecz, miejmy nadzieje, że bramkarz Duńczyków nie będzie miał tekiego dnia jak dzisiaj z Chorwatami gdzie skuteczność chyba miał w granicach 46%. Do tego trzeba postarać sie wyeliminować prawe skrzydło. Jutro kolejny cięzki mecz, jezli zagramu w defensywie tak jak dzisiaj to będą emocje
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 07:09

A moze Norwegowie zagrali jedno wielkie nic, bo na tyle im Polacy pozwolili?

Juz widze po niektorych postach, ze jutro bedzie kolejna forumowa peffka, tym razem Dunczycy. Powo chlopaki tak trzymac, tylko nie wiem czy Wasz sakwy wytrzymaja
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 07:15

polskignom - mym skromnym zdaniem dopiero dzisiaj Polacy pokazali prawdziwą piłke ręcznej, twardą, kontaktową. Brakowało kontr i skrzydeł (Józka kompletnie nie było widać) Było tak jak napisałeś, Polacy nie pozwoili im na wiele. Niestety 5 niewykorzystanych karnych zrobiło swoje. Dzisiaj byliśmy lepsi i poraz pierwszy w tym turnieju podobała mi sie gra Polaków - szkoda że zakończona TYLKO remisem
Posted by: onda

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 07:24

http://www.reczna.pl/?page=news_one&id=3123#comment

tutaj macie panowie sporo opinii - wiele trafnych i ciekawych , miłej lektury życzę ...
Posted by: onda

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 07:34

Originally Posted By: polskignom
A moze Norwegowie zagrali jedno wielkie nic, bo na tyle im Polacy pozwolili?

Juz widze po niektorych postach, ze jutro bedzie kolejna forumowa peffka, tym razem Dunczycy. Powo chlopaki tak trzymac, tylko nie wiem czy Wasz sakwy wytrzymaja


spokojnie - trzeba wierzyć , że debila Siódmaka chociaż zastąpi przez dłuższy czas drugi Jurecki , zamiast drewna wleklaka zagra Jaszka ( zero kompleksów a w porównaniu z kolegą same plusy tylko widzę ) , Jurasik może bedzie w lepszej dyspozycji - tkaczyk za szybko trzeciej 2-minutówki nie złapie ( A Bielecki drugiej ...dlatego siedział za ławie według mnie w drugiej połowie - żeby za szybko czerwonej nie dostać...) Lijek przestanie wrzucać bezsensowne piłki do zupełnie wyłączonego i bezbarwnego-bezproduktywnego starszego Jureckiego
Sporo życzeń - ale trzeba wierzyć ....
jakby te powyższe życzenia się spełniły to nie byłoby mocy na nas - ważne żeby trafić do Pekinu !!!
Trzymamy kciuki !
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 07:45

Jutro Słowenia pogoni wikingów.
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 07:56


mi niestety przez większą częsc drugiej polowy przykro było patrzeć na naszych. problemy zaczęły się już w 1ej gdy z 12:9 przegraliśmy połowę.

z całego przekroju spotkania czuć ogromną szansę jaka uciekła bo naprawde można było dziś Norge ograć. 1/6 karne. straty bramek w przewadze i niewykorzystywanie takowych szans.
zupełnie zawiódł drugi bramkarz, Karol w IIpołowie przebywał za krótko no i brakowało skrzydeł. popełnialismy mnostwo błedów w obronie i mielismy kłopot z konstruowaniem akcji w ataku. my sie meczylismy - a wikingi krotko szybko kiwka i strzał. mieli też dużo większy % kończących strzałów.

szansa uciekła ale przy -4 praktycznie myślałem że jest po meczu. doszli w ładnym stylu!!! i paradoksalnie mogli skońćzyć mecz bo mieliśmy piłke i akcję którą trzeba było rzucić. nie udało sie i rzut był z nieprzygotowanej pozycji, dzieki czemu to rywali mieli 17sek, na szczescie nie wystarczyło.

Panowie jak ocenianie i czy mamy jeszcze szanse na awans bo przyznam że jestem zmęczony i nie mam głowy analizować tabeli, za pomoc dzięki
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 08:14

mura mamy szanse na awans, musimy wygrać z Danią i Czarnogórą i w meczu wtedy mamy 7 pkt. Dania będzie miała 6 pkt. Przegrany w meczu Norwegia - Chorwacja będzie miał 6 pkt. Jeszcze trzeba rozkminić co bedzie jeśli Norwegia zremisuje z Chorwacją. Ale i tak jutro jest mecz o awnas zarówno dla Danii jak i dla nas
Posted by: cristov2

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 08:16

panowie wbrew pozorom polska ma bardzo klarowną sytuacje:
1 NOR 3 2 1 0 78 72
2 DEN 3 2 0 1 88 71
3 CRO 3 2 0 1 81 81
4 POL 3 1 1 1 84 83
5 SLO 3 1 0 2 82 91
6 MNE 3 0 0 3 75 90

Wystarczy zepokonamy Danie,w ostatnim meczu Czarnogora to raczej formalność i awansujemy dalej. Jedynie zalatwia nas remis chorwatow z norwegami i co by nie mowic mecz ten bedzie konczyc rozgrywki naszej grupy,bedzie mozna chwycic ten remis po kursie 10@ ewentualnie zeby gorycz odpadniecia polakow byla mniejsza. Grunt to pokonac dunczykow no i wtedy wygrana norwegow z chorwatami daje awans nam oraz wikingom,natomiast zwyciestwo chorwatow nawet 1 bramka sprawi ze awansujemy my(wystarczy nawet pokonac dunczykow 1 golem,a pozniej conajmniej 3 golami slaba czarnogore grajaca o pietruche)oraz chorwaci. Niestety remis w tym meczu wyrzuca nas z turnieju,no ale jakim smakowitym kąskiem bedzie dla nas obstawiających wowczas ten remis po wspomnianym kursie 10@,a jak nie wejdzie to trudno,wklad nie za wielki,ale przynajmniej nasi beda sie bic o medale! ale najpierw trzeba pokonac dunczykow...nie raz nam sie udala ta sztuka,ale czy uda sie jutro,to jest dobre pytanie...
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 08:27

hmm jeśli jest jak piszesz @cristov to nei wygląda to tak źle. rozumiem że bilans bramkowy sieliczy a nie mecz bezposredni?

z Dunolami kolejny mecz o być albo nie być, znów będzie twardo ale by wygrać musimy popełniać mniej błędów niż dziś
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 13:30

Jesteście zajebiści.Każdy sie cieszy z błedu drugiego.Ci co stawiali na Polske śmieją sie z tych co postawili na Norwegów że nie udało im sie trafić.Jesteście żałośni.

Polska zagrała dobry mecz ale powinna go wygrac a nie zremisować.Tyle zmarnowanych karnych to woła o pomste do nieba.Grając w przewadze 6 na 3 jeszcze faulujemy i sami dostajemy kare.Trzeba obiektywnie powiedzić że Norwegowie w tym meczu nic nie grali.Duńczyki grają podobnie do Norwegów ale chyba mają lepszych wykonawców.Jestem ciekawy czy Polacy są w stanie zagrać dwa dobre mecze w ciągu dwóch dni.Napewno Norwegowie ich troche poobijali i dzisiaj tez nie bedzie łatwo.Daruje sobie ten mecz żeby nie kusic losu.
Posted by: s_LP

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 15:18

Proponuje wszystkim ochłonąć, bo niepotrzebnie sytuacja robi się napięta.

Co do wczorajszego meczu - to według mnie nie zagraliśmy dobrze.
Pierwszym elementem, który raził to rzuty karne - klasowy zespół nie może pozwolić sobie na marnowanie tak wielu rzutów z 7 metrów. Kolejna sprawa to przestoje i to spore. Właśnie od 12-9 i przy około 18 naszych bramkach - kompletnie się pogłubiliśmy. U nas w zasadzie jedyne zagrożenie stanowił Bielecki - gdy go zabrakło mieliśmy problemy nie tylko z rzuceniem bramki, ale również z oddaniem rzutu. Raziła także obrona - norwegowie ze sporą łatwością oddawali rzuty z dystansu - rzuty po szybkim rozegraniu piłki i rzuty co najgorsze celne. Kolejny raz kompletnie nie istniały skrzydła. W ataku co chwila głupia strata - niecelne podanie czy przejście i to rónież seriami po 4-5 aksji się zdarzało. Gdy graliśmy 6 vs 3 daliśmy rozegrać piłkę rywalom dobre 30 sekund - przecież tam powinnien być od razu plaster na każdego i szybki odbiór piłki - my za to daliśmy się sprowokować i osłabić. Pamiętajmy, że o naszym zadecydowały ostatnie 4 minuty meczu i wykluczenia - gdyby nie to, moglibyśmy przegrać 5-6 bramkami i wątpie, żeby ktoś wtedy odważył się napisać, że rozegraliśmy dobre zawody.

Mam nadzieje, że do powyższych słów odniesie się ktoś kto twierdzi, że to był dobry mecz ;-) i obali argumenty które podałem.

Niemniej twierdzę, że umiejętności naszym nie brakuje - tymi przewyższali norwegów. Ja dziś spróbuje naszych za małą stawke - poczekam jednak na info co z Bieleckim (obawiam się, że mogła mu się przyplątać jakaś kontuzja).

pozdrawiam
Posted by: cristov2

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 15:46

Originally Posted By: mura
hmm jeśli jest jak piszesz @cristov to nei wygląda to tak źle. rozumiem że bilans bramkowy sieliczy a nie mecz bezposredni?

z Dunolami kolejny mecz o być albo nie być, znów będzie twardo ale by wygrać musimy popełniać mniej błędów niż dziś


bezposredni ale przy naszych 2 zwyciestwach i porazce chorwatow mamy wiecej punktow od druzyny balica i spolki,w przypadku wygranej chorwatow mamy tyle samo punktow co norwegowie,ale ze z nimi zremisowalismy licza sie bramki,no i wreszcie przy remisie chorwatow z norwegami,odpadamy majac tyle samo punktow co chorwai,mamy gorszy bilans w bezposrednim meczu,ale najpierw to trzeba pierdolnac dunczykow...
Posted by: mirek11

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 16:01

mam pytanie czy jezeli zawodnik dostal czerwona kartke to czy wystapi w nastepnym meczu ,czy dzisiaj norwegowie wygraja z czarnogora
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 16:27

Originally Posted By: mirek11
mam pytanie czy jezeli zawodnik dostal czerwona kartke to czy wystapi w nastepnym meczu ,czy dzisiaj norwegowie wygraja z czarnogora


norwegowie graja dzis ze slowenia
a co do pytanie o kartke to tak, wystapi

dzis dania i co do tego polecacie
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 16:28

Originally Posted By: cristov2
Originally Posted By: mura
hmm jeśli jest jak piszesz @cristov to nei wygląda to tak źle. rozumiem że bilans bramkowy sieliczy a nie mecz bezposredni?

z Dunolami kolejny mecz o być albo nie być, znów będzie twardo ale by wygrać musimy popełniać mniej błędów niż dziś


bezposredni ale przy naszych 2 zwyciestwach i porazce chorwatow mamy wiecej punktow od druzyny balica i spolki,w przypadku wygranej chorwatow mamy tyle samo punktow co norwegowie,ale ze z nimi zremisowalismy licza sie bramki,no i wreszcie przy remisie chorwatow z norwegami,odpadamy majac tyle samo punktow co chorwai,mamy gorszy bilans w bezposrednim meczu,ale najpierw to trzeba pierdolnac dunczykow...


przeciez bylo walkowane juz ze nie liczy sie mecz bezposredni tylko bilans bramek
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 17:24

Originally Posted By: Giertyszek
Originally Posted By: mirek11
mam pytanie czy jezeli zawodnik dostal czerwona kartke to czy wystapi w nastepnym meczu ,czy dzisiaj norwegowie wygraja z czarnogora


norwegowie graja dzis ze slowenia
a co do pytanie o kartke to tak, wystapi

dzis dania i co do tego polecacie


jesli grasz Danie to doloz byle co, bo kupon i tak na smieci \:p
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 17:26

dania 100% wspomnicie moje słowa wieczorem

to forum bukmacherskie a nie kibiców polskiej reprezentacji
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 17:34

No jasne że bukmacherskie....zawsze to powtarzam
Jednak jeśli wczoraj Norwegia była pefką bo gra świetny handball i jako gospodarz poagają jej ściany,a do tego wygrywała z nami pewnie w meczach towarzyskich to co jest takiego w Danii że to taka pefka W meczu towarzyskim w sposób naprawdę dziwny poknali nas u siebie cudem..powtórze cudem 1 golem. Na MŚ przegrali (po 2 OT wprawdzie) i do tego nie są gospodarzem...
Wybór należy do Ciebie graczu ;\)
PS. POLSKA
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 17:36

@s LP

To jak byly wykonywane rzuty karne ma sie nijak do jakosci gry, skrzydla graly na swoim poziomie, Tluczynski i Jachlewski sa pod forma, natomiast Kuchczynski to poziom polskiej ligi i widac, ze coraz bardziej odstaje od kolegow, Jurasik troche dymu narobil, ale na bramce stal Ege, wiec duzo akcji po skrzydle nie poszlo. Jedyne czego u Jurasika brakowalo, to wejscia do srodka i rzuty z drugiej linii, bo jest w tym niezly. Norwegowie rzucili 24 bramki i w dodatku po raz kolejny slabo dysponowany byl Szmal, cholernie slaba ta obrona. Zeby w kazdym meczu byla taka slaba. Fakt, troche dali dupy grajac w przewadze, ale nie przegraliby 4-5 bramkami, bo mecz juz wtedy byl na styku, bodajze 2 bramki roznicy, a kary sie z niczego nie wziely, Norwegowie jak najbardziej na nie zasluzyli.

@Johan

ciesze sie, ze juz wyplules wszystko, co Ci lezalo na sercu...jestem pewien, ze nastepnym razem juz nie zabraknie u Ciebie rzetelnej oceny sytuacji, a glupie, nijak sie majace do szczypiorniaka porownania zachowasz dla siebie.

Pozdro.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 17:37

Originally Posted By: Giertyszek
dania 100% wspomnicie moje słowa wieczorem

to forum bukmacherskie a nie kibiców polskiej reprezentacji


Ty wspomnisz nasze. Ja wybieram Polske nie dlatego, ze im kibicuje.
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 18:33

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: Giertyszek
dania 100% wspomnicie moje słowa wieczorem

to forum bukmacherskie a nie kibiców polskiej reprezentacji


Ty wspomnisz nasze. Ja wybieram Polske nie dlatego, ze im kibicuje.


to dlaczego?

A jak gra Dania jak Polska na tym turnieju to wystarczy spojrzeć na wyniki jakie uzyskały oba zespoły z Chorwacją, miała być Chorwacja taaaka mocna a Duńczycy wlali im +10
Posted by: grajus87

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 18:37

Originally Posted By: Giertyszek
Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: Giertyszek
dania 100% wspomnicie moje słowa wieczorem

to forum bukmacherskie a nie kibiców polskiej reprezentacji


Ty wspomnisz nasze. Ja wybieram Polske nie dlatego, ze im kibicuje.


to dlaczego?

A ile Dunczykom Norwegowie wklepali ?
A jak gra Dania jak Polska na tym turnieju to wystarczy spojrzeć na wyniki jakie uzyskały oba zespoły z Chorwacją, miała być Chorwacja taaaka mocna a Duńczycy wlali im +10
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 19:01

Hmmm ja dzisiejszy mecz Polaków odpuszczam. Boje się, że wczorajsze spotkanie mogło nas kosztować dużo sił, bo walka była na maxa do ostatniej sekundy. Duny grały wcześniej i miały spacerek z Chorwacją. Cieszy dobra postawa i 8 bramek Lijka i dobra gra w obronie całej drużyny. Dzisiaj jeśli chłopaki będa mieli siłę to znów będzie mecz na styku. Obawiam się tylko skrzydłowych z Danii bo nasi nic nie grają. Trener Wenta mówi, że Karol mniej grał w 2 połowie bo był zmęczony. Ogólnie jak dla mnie no bet.

Bardziej myśle o zagraniu na Czarnogóre +6,5 z Chorwacją oraz Słowenie +4,5 z Norwegią. Obie drużyny wiedzą, że decydujący mecz dla nich będzie jutro i nie powinni grać na 100% swoich możliwości przez cały mecze. Drużyny powinny sobie wypracować 3,4 bramkową przewagę i spokojnie ją kontrolować.
Posted by: adalbert68

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 20:12

No ja spróbuje dzisiaj lekko zagrać no Danie no lose za 1.5 . Co myślicie o tym typie. Jak dla mnie to z gry na tych mistrzostwach to niestety nasi przeciwnicy lepiej sie prezentuja, no ale remis tez jest mozliwy.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:03

Polska wczoraj zagrała słaby mecz. Niewykorzystane karne, przestoje w grze. Norwegowie tez wczoraj słabo. Momentami mecz przypominał walkę zapaśniczą. Liczba kartek i kar sama mówi za siebie. Najlepiej we wczorajszym meczu zaprezentowali się sedziowie \:p Nasi praktycznie każdy mecz w tym turnieju jakiś przestój w grze... z Chorwacją w końcówce, ze Słowenią na początku drugiej połowy, z Norwegią wczoraj także. Z Duńczykami w ten sposób nie wygramy. Duńczycy prezentują sie dobrze i z pewnością sa ekipą lepszą od Vikingów. Przegrali pierwszy mecz przez sędziowanie pod gospodarzy, a później juz bezprolemowo. A wczorajsza wygrana dziesięcioma bramkami nad ekipą Chorwacji robi duże wrażenie. Kontrolowali przebieg gry niemal od początku meczu. Gracze chorwaccy tylko błąkali się po boisku, nie byli w stanie się przeciwstawić. Uważam, że tak rozpędzonych Duńczyków nie będziemy w stanie zatrzymać. Dlatego kurs @1.70 na ekipę Danii biorę bez wahania.

POLSKA - DANIA 2 @1.70 expekt
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:23

Węgry - Islandia

Węgrzy w tym turnieju jakoś mają dużo szczęścia i póki co są w całkiem niezłej sytuacji. Myślę, że szansa na awans do PF tylko ich zmobilizuje tymbardziej, że dzisiaj mają za rywala Islandię, która w tych mistrzostwach jak dla mnie rozczarowuje. Wygrana tylko ze słabą Słowacją chluby im nie przynosi, a gładkie porażki z Niemcami, Francją i Szwecją same mówią za siebie. Poza tym sytuacja w grupie jest bardzo ciekawa. Jeżeli Węgrzy dzisiaj wygrają mają 5pkt i ostatni mecz z Francją. Francja natomiast dzisiaj powinna pyknąć Niemców i tym samym zapewnicć sobie udział w PF. W tym momencie w przypadku dzisiejszej wygranej Francji i przy pokonaniu Islandii, Węgrzy wychodzą na drugie miejsce w grupie, a kto wie jak Francuzi zagrają ostatni mecz grupowy w przypadku pewnego już awansu. Tak, więc moim zdaniem niedoceniani Węgrzy mają zaskakującą szansę, by wejśc do PF. Jak będzie pokaże boisko, ale dzisiaj:

Węgry - Islandia 1 @1.50 expekt
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:30

Francja - Niemcy

Tutaj gram na Francuzów. Argumenty, to:
1) Francuzi w przypadku zwycięstwa są pewni awansu do PF
2) Zwycięstwo nad Szwabami bardzo powaznie komplikuje sytuację w grupie tych drugich i ogranicza wyjście z grupy do minimum
3) Francuzi sportowo są lepsi i tyle, grają w tych mistrzostwach lepiej

Francja - Niemcy 1 @1.60 Expekt
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:36

Hiszpania - Szwecja

Ostatni gwizdek dla Hiszpanów. Wczoraj toczyli wyrównany bój z Francją, ale się nie udało. Jeśli dziś wygrają, to ich sytuacja w grupie może się znacząco poprawić, bowiem ostatni mecz graja z Islandią i powinni go wygrać. Szwedzi natomiast mieli juz swoje szanse w tym turnieju, jak choćby wczoraj i niestety jej nie wykorzystali, a to może się zemścić. Hiszpanie po niemrawym początku teraz pokazują, że tanio skóry sprzedac nie chcą. Rozjechali Niemców i wczoraj mało co nie urwali punktów Frncuzom, dlatego dziś zagram właśnie na Hiszpanów. Kursy spadają. Dwie godziny temu byo 1,60 - teraz już tylko 1,40. Ale widze, że handicap (-0,5) nadal 1,60 co jest jednoznaczne ze zwycięstwem, dlatego:

Hiszpania (-0.5) - Szwecja 1 @1.60 Expekt
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:37

Originally Posted By: DJ_wAgLiK
Polska wczoraj zagrała słaby mecz. Niewykorzystane karne, przestoje w grze.


Jedno drugie wyklucza ;\) Bo jakbyśmy wykorzystali te karne to co pisałbyś że świetnie zagraliśmy...otóż karne to element tej gry ale wynikający właśnie z dobrej gry w okolicy koła drużyny broniącej. Słaby zespół nie dostaje karnych z rękawa...tylu karnych.
Nie piszcie już do cholery że zagraliśmy słaboooooo bo mnie coś strzela
PS. Wiele ekip ma przestoje /wczoraj Szwedzi z +3 w koncówce ledwo remis po run 0-4 zrobili/
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:39

Ej DJ ty nie patrz na typy HT tylko FT...
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:40

Originally Posted By: DJ_wAgLiK
Węgry - Islandia

Węgrzy w tym turnieju jakoś mają dużo szczęścia i póki co są w całkiem niezłej sytuacji. Myślę, że szansa na awans do PF tylko ich zmobilizuje tymbardziej, że dzisiaj mają za rywala Islandię, która w tych mistrzostwach jak dla mnie rozczarowuje. Wygrana tylko ze słabą Słowacją chluby im nie przynosi, a gładkie porażki z Niemcami, Francją i Szwecją same mówią za siebie. Poza tym sytuacja w grupie jest bardzo ciekawa. Jeżeli Węgrzy dzisiaj wygrają mają 5pkt i ostatni mecz z Francją. Francja natomiast dzisiaj powinna pyknąć Niemców i tym samym zapewnicć sobie udział w PF. W tym momencie w przypadku dzisiejszej wygranej Francji i przy pokonaniu Islandii, Węgrzy wychodzą na drugie miejsce w grupie, a kto wie jak Francuzi zagrają ostatni mecz grupowy w przypadku pewnego już awansu. Tak, więc moim zdaniem niedoceniani Węgrzy mają zaskakującą szansę, by wejśc do PF. Jak będzie pokaże boisko, ale dzisiaj:

Węgry - Islandia 1 @1.50 expekt


Tak, dokładnie jak piszesz, jeśli dziś Francja wygra z Niemcami to ma pewny awans i jutro może się "nie przemęczać".
Pozbywa się również dzięki temu Mistrzów Świata jako potencjalnego rywala w fazie finałowej.
A więc dziś Węgrzy wygrywając otwierają sobie furtkę do półfinału.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:46

Originally Posted By: sebkos
Ej DJ ty nie patrz na typy HT tylko FT...


Żle luknąłem \:D Chyba jeszcze nie obudziłem się \:D No to w takim razie mamy na Hiszpanie 1,40 \:p
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:48

Originally Posted By: Giertyszek
Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: Giertyszek
dania 100% wspomnicie moje słowa wieczorem

to forum bukmacherskie a nie kibiców polskiej reprezentacji


Ty wspomnisz nasze. Ja wybieram Polske nie dlatego, ze im kibicuje.


to dlaczego?

A jak gra Dania jak Polska na tym turnieju to wystarczy spojrzeć na wyniki jakie uzyskały oba zespoły z Chorwacją, miała być Chorwacja taaaka mocna a Duńczycy wlali im +10


mecz meczowi nierowny...swoja droga kto Ci mowil, ze Chorwacja mocna? Czyzby balkanskie forum? \:D
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:52

polskignomie nikt mi nie mowil tylko czytalem na tym forum, poszukaj na poczatku tematu, w okolicach pierwszego meczu...

a wracajac do dzisiejszego dnia to zdecydowalem sie na dwa bety: singielek dania 10/10 oraz dubelek dania+wegry 4/10
Posted by: Szypii

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:55

Originally Posted By: cristov2

Jedynie zalatwia nas remis chorwatow z norwegami i co by nie mowic mecz ten bedzie konczyc rozgrywki naszej grupy,bedzie mozna chwycic ten remis po kursie 10@ ewentualnie zeby gorycz odpadniecia polakow byla mniejsza.


Wątpię aby bukmacherzy na ostatni mecz w grupie i gdy remis daje awans oby dwu drużynom wystawili kurs 10. Pewnie będzie w granicach 4-5 \:\)
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 21:56

co do meczu Polakow to juz chyba wszystko zostalo napisane...szkoda karnych siodmiak za duzo bledow popelnia w obeonie...mecz powinnismy wygrac w pierwszej polowie mielismy przewage 2-3 bramek dorzucamy karne jest ok5 dla NAs i gra sie latwiej i duzo pewniej... sami pozwolilismy im sie odrodzic i pomyslec ze moga to wygrac...ciczy postawa LIJKA ...osobiscie wzialbym czas i ostatnai akcje ustawil pod Lijka siedzialo mu alae teraz mozemy se.... gdybac ......kurs znow jest piekny na POlske ......dunczycy wczoraj rozniesli Chorwatow podbudowali sie psychicznie..swietna 2 srodkowych obroncow zatrzymala balicia w bramce kapitaly hvit w ataku szybko z czesta zmaina pozycji ale czy takie mecze zdarzaja sie czesto...Polacy wbrew wszystkiemu wczoraj tez sie odrodzili na 8 minut przed koncem 3 bramkami w torbe i mogli to jeszcze wygrac...mecz o wszystko znow ta obrona 6-0 pewnie z ostrym wyjsciem pod karola musimy zagrac lepiej w obronie wczoraj norwegowie schematycznie ale mieli niesamowitego franka loke.... jesli poprawimy skutecznosc z karnych i w obronie bedzie lepiej wierze ze wygramy......... teraz szybko inne mecze ostatnia szansa dla hiszpanow kurs malo zachecajacy...ale ... wegrzy dzisiaj wiedza o co graja i musza ten mecz wygrac... no i rewanz za polfinal mistrzostw swiata Francja wygra to niemcy pewnie nie wejda do polfinalow zobaczymy... gram na francje ...bo niemcy mnie nie przekonuja a zemsta jest rozkosza bogow...francja jest tez lepszym zespolem.. pozdrawiam \ i zycze podobnych wrazen co wczoraj tylko z happy endem:)
Posted by: luk4sz_

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 22:01

A ja proponuje dzisiaj zagrac na Islandie po kursie 5.01 jaki zaoferowal Tipsport. wg. mnie jest to bardzo dobry value i mysle ze warto sprobować zagrać na nich za drobne lub poszukac jakiegos dobrego surebeta.
Posted by: lukulus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 22:13

witam

dzis juz przynajmniej dla mnie latwiejszy dzien do typowania \:p I tak:

Polska-Dania 2

Dania jest jedna z najsilniejszych druzyn w tym turnieju. Gdyby nie sedziowie byliby juz z kompletem punktow. Polska jesli chciala cos osiagnac powinna byla wygrac wczoraj i na nia stawialem. Dzis dunczycy nas niestety jada, obym sie mylil;)

Niemcy-Francja 2
Francja obok danii jest moim faworytem a niemcy, no coz bez rewelacji.

Wegry-Islandia 1
Wegry robia bardzo dobre wrazenie na tych mistrzostwach. Wczoraj na nich stawialem i troszke zabraklo. Mysle ze dzis ze slabszym rywalem mi to wynagrodza.

POzdrawiam \:\)
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 22:26

Wegry-Islandia 1 komentarz j/w
Hiszpania-Szwecja 1 szwedzi podobnie jak norwegia tylko na papierze mocni przyjdzie do meczu wypadaja bardzo blado
Norwegia-Słowenia jak juz tyle sedziowie pomagali nie wierze ze teraz nagle przestali by pomagac ale po prawdzie w tym meczu jednak norwegowie sa lepsi sportowo
Polska(1,5)-Dania 1 polacy pokazali ze sa w stanie powalczyc z najlepszymi nie tylko piłkarzami ale i sedziami,wzorujac sie na teorii spiskowej czarni beda pilnowali remisu co byloby najlepszym rozwiązaniem dla norwegow
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 22:38

Wiadomo co jest z Karolem?? Jak wiadomo dzisiaj ma urodziny to może by zagrać na powyżej 6,5 gola w Expekcie. Jeśli mamy zdobywac bramki to glównie on akurs na to jest 1.85
Posted by: kuerten

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 23:07

Bielecki nasza perełka. Najlepszy strzelec. 2 miejsce w przechwytach. 3 w blokach. :-)

BWIN daje kurs 1.60 over przy linii 5,5.

Wczoraj Karol nie grał przez większość 2 połowy.. i rzucił 7 goli, przy 24 wszystkich Naszych.

Dziś rzucimy więcej.. za dużo błędów i strat. Dziś trochę lepiej, ale i tak polecam:

Polska - Dania [2] Niestety, dlaczego?
Nasi nie grają źle, za dużo błędów.. chaos i przestoje. Duńczycy pewniejsi siebie i bardziej poukładany i wyrównany skład.. BIELECKI to za mało!!

Francja - Niemcy [1]

Francuzi główny faworyt. Zgadzam się.. reszta gra w kratkę. Niemcy solidni tak jak wszędzie i w każdej dziedzinie. Jednak to nie wystarczy dlaczego? W kluczowych momentach tego spotkania Francuzi będą szybsi od Niemców. Szybsze rozegranie - wyjście do kontry i mimo wszystko lepsi skrzydłowi. Nie będę wspominał ostatnich MŚ, będzie słodko. Wyeliminować Niemców z turnieju, to już dziś!
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 23:39

O Cholera! Widze, ze Wegrzy stali sie sporymi faworytami w meczu z Gejzerami. Patrzac na kursy to chyba niektorzy ocipieli...1.4-1.5
Posted by: Valverde

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 23:52

Originally Posted By: polskignom
O Cholera! Widze, ze Wegrzy stali sie sporymi faworytami w meczu z Gejzerami. Patrzac na kursy to chyba niektorzy ocipieli...1.4-1.5


Hehe faktycznie kursy szalone

Pobrałem za to dzisiaj:
1. Duńczyków - choć sercami jestem za naszymi chłopakami, a każde spotkanie obejrzałem na stojąco, to dzisiaj będziemy musieli uznać wyższość przeciwników. Najlepszym miernikiem jest chyba spotkania obu ekip z Chorwacją. W bramce świetny Hvidt, zaś w ataku niezwykle skuteczni Boesen i Christiansen.

2. Hiszpanów - Szwedzka reprezentacja, jak na powrót po kilkuletniej nieobecności w europejskiej czołówce spisuje się nieźle. Jednak na zdeterminowanych Hiszpanów może zabraknąć im doświadczenia na tym etapie rozgrywek oraz boiskowego cwaniactwa.

3. Francuzów - zwycięstwo z Niemcami przypieczętuje ich awans do następnej rundy. Nasi zachodni sąsiedzi grają co najwyżej nieźle i niewykluczone, że może ich jeszcze zabraknąć w półfinałem kosztem którejś z ekip ( Hiszpanów? \:p )
Posted by: Szewa

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 23/01/2008 23:55

Również przychylam się do typu over 6.5 bramek Bieleckiego. Wczoraj linia wynosiła 5.5, dzisiaj ją podnieśli, ale myślę, że ten typ dalej jest warty grania. Oto jak prezentowały się osiągnięcia Karla w dotychczasowych spotkaniach:

Chorwacja - 6/14
Słowenia - 9/11
Czechy - 9/11
Norwegia - 7/15

Średnia: 7.8 bramki na mecz.

Poza tym Karol ma dzisiaj urodziny i na pewno będzie chciał sprawić prezent nie tylko sobie ale i całej drużynie. Poza tym, kto ma zdobywać bramki w reprezentacji jak nie on ?
Posted by: grajus87

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 00:00

Chorwaja - Czarnogora 1P (+2.5) 1.70
Chorwaci od początku meczu ruszą na zawodników Czarnogóry .
Będą chcieli jak najszybciej zniwelowac różnice bramkową ktorą sktracili we wczorajszym meczu z Duńczykami \:\)
Myśle że do przerwy Chorwaci będą wygrywac mniej więcej 4-6 golami
Posted by: Szewa

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 00:03

Originally Posted By: Szewa
Również przychylam się do typu over 6.5 bramek Bieleckiego. Wczoraj linia wynosiła 5.5, dzisiaj ją podnieśli, ale myślę, że ten typ dalej jest warty grania. Oto jak prezentowały się osiągnięcia Karla w dotychczasowych spotkaniach:

Chorwacja - 6/14
Słowenia - 9/11
Czechy - 9/11
Norwegia - 7/15

Średnia: 7.8 bramki na mecz.

Poza tym Karol ma dzisiaj urodziny i na pewno będzie chciał sprawić prezent nie tylko sobie ale i całej drużynie. Poza tym, kto ma zdobywać bramki w reprezentacji jak nie on ?


Przepraszam za powtórzenia w ostatnim akapicie, nawet mnie to razi, ale pisałem szybko i wysłałem post bez sprawdzenia stylu :/
Posted by: Neal Caffrey

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 00:05

Hehhe "Duńscy obserwatorzy zostali wyproszeni z treningu Polskiej reprezentacjii przez służby porządkowe".....za RMF FM \:D ;\)
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 00:12

co do innych meczów to ciężko mi zabrać głos, ale jak widzę kurs na Madziarów przeciwko Gejzerom to lekko się jedynie śmieję. nawet na szczurku bym ich nei dał po takim kursie.
Niemców lekceważyć to najgorsza rzecz to taki naród, że gdy jest bardzo niedoceniany to często gesto zaskakuje, stąd przypięte do sportowców tego kraju etykiety solidnych i konsekwentnych, a także świetnie przygotowanych psychicznie. Francja jest silna ale to nie znaczy że dziś przejedzie się po Helmutach

no ale ''gwóźdź programu'':

ja gram Duńczyków. wczoraj sądziłem że mamy szanse i radziłem odpuścić faworyzowanych wikingów. dziś nie mam oporów by grać przeciwko naszym.
któtko mój sposób rozumowania: Dunole w gazie a po wczorajszym triumfie bardzo silni psychicznie, nasi niby kolektyw ale widać że czegoś brakuje, poza tym to my jesteśmy bardziej zmęczeni a myślę że informacje o dolegliwościach i poobijaych naszych szczypiorach nie są żadną zasłoną dymną. organizmy mogą odmówić posłuszeństwa trudom meczu.
pisanie że Karol będzie zbawcą bo ma dziś urodziny to ..wiecie, przyjmę to jako groteskę ;\)
wczoraj nie grał dużo w IIczęści bo źle się czuł. gdy mieliśmy 14bramek na koncie to 50% było jego zasługą. po tym rozróżnia się gwiazdy. dlatego jego i Lijka będziemy po tym meczu pamietać. bo chłopaki się nie bali i jak trzeba było ruszyć to napisnali mięśnie, wjazd w rywala i petarda. tego potrzeba. jednak jak już było wspomniane sama końcówka - to my powinnismy zagrać akcje na gola i wybronić. nie udało sie bo nasze ataki sa czesto bezradne i oparte na geniuszu właśnie naszych dwóch armat.
także w ataku myśle że Dunole będą skuteczniejsi bo naszą obrone jest łatwo wymanewrować co pokazały wczoraj wikingi. w przeciwięnstwie do nas łatwo wyprowadzali sobei pozycje rzutowe. nasza obrona popełnia sporo błędów. skrzydła? olbrzymi handicap po stronie Duńćzyków. bramkarz? Weiner to nie wiem po co wczoraj wszedł, firanka nawet ani razu piłki nie musnął przy strzale, Szmal dobry. no właśnie dobry, ale nie genialny. a takim trzeba być by przyłożyc sie do triumfu zespołu. i tu również bonus po stronei rywali. Duńczyk na dzień dzisiejszy wydaje sie byćw dużo lepszej formie.
szykuje sie kolejny agresywny mecz, co przy naszych problemach zdrowotnych i większych skutkach wczorajszych meczy mysle ze bedzie miało znaczenie. kolejna sprawa jeszcze - my nie potrafimy dobrze współpracować z srodkowym

reasumując: wg mnie dzis Duńczycy nas po prostu rozjadą bo mają solidniejszą na dziś dzień ekipę. prawdziwą wartośc zespołu poznaje sie w trudnych momentach. zobaczymy ktos dziś będzie góra

ja gram wyraźnie Dania win
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 00:27

podpisuję sie pod postem mura..
smutne te mistrzostwa dla nas.........
Posted by: Mr Joke

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 00:27

Witam, a dodam swoje 2 grosze. Dwa typu, które gramy:

1. Frode Hagen rzuci ponad 4.5 bramki. Frode wczoraj w meczu z naszą drużyną złapał czerwoną kartkę i nie grał w decydujących momentach (łącznie grał niespełna 38 min.). Jednak w tym czasie zdążył rzucić nam 3 gole. Hagen jest czołowym strzelcem Norwegii i te 5-6 bramek powinien rzucić, bo nie wierzę, że dziś znów czerwona kartka. Rzeź z Polską raczej się nie powtórzy. Dodatkowo Cenrtebet oferuje kurs 2.15, gdzie np. Nordic 1.85, Ladbrokers 1.72. Według mnie typ godny polecenia.

2. Ales Pajovic rzuci ponad 5.5 bramki. Kurs 1.80 z Ladbrokersa. Inne buki oferują linie 6.5, przy podobnym kursie, np. Nordic - 1.85 lub wcale nie dają Alesa. Co tu dużo mówić Pajović - drugi strzelec turnieju. Główna strzelba Słoweńców. Dodatkowo myślę, że tak jak wczoraj Norwegowie dali strzelać naszemu Karolowi, tak dziś dadzą Alesowi rzucić 6-7 goli. Aha, nie zapominajmy, że gracz ten wykonuje też rzuty karne. Pewnie nie będzie ich, przy domowym sędziowaniu, za dużo, ale wystarczą 2-3 (oczywiście celne), a linia 5.5 pęknie niczym bańka mydlana.

Pozdro
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 02:57

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: Giertyszek
Originally Posted By: mirek11
mam pytanie czy jezeli zawodnik dostal czerwona kartke to czy wystapi w nastepnym meczu ,czy dzisiaj norwegowie wygraja z czarnogora


norwegowie graja dzis ze slowenia
a co do pytanie o kartke to tak, wystapi

dzis dania i co do tego polecacie


jesli grasz Danie to doloz byle co, bo kupon i tak na smieci \:p


Mam nadzieje że nie posłuchałeś tego pana :-)

Polska bez pomysłu na gre.Bielecki całkowicie wyłączony z gry.Marnie to widze,chyba nici z strefy medalowej?
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 03:29

Giertyszek, gratuluje trafionego typu...niestety na naszych sie zawiodlem.
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 03:47

dziś grali jak bezjajowcy..kompletny zawód \:\(
PS. Gratuluję Danii
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 03:51

Dzisiejszy mecz utwierdził mnie w przekonaniu że wczoraj to był poprostu wypadek przy pracy.Jutro nasi grają z Czarnogórą i wcale nie jest powiedziane że wygrają.Jeżeli dzisiaj stracą szanse na miejsce gwarantujące gre o medale to jutro biore Czarnogóre ewentualnie handi.Nasi oprócz tego że są całkowicie bez formy to jeszcze dodatkowo rozbici psychicznie po dzisiejszym meczu.Poczekam na kursy i wtedy napwno za niewielką stawke zagram przeciwko naszym.

Patriotyzm nie zawsze sie opłaca.Trzeba umieć ocenić forme sportową danego zespołu a nie kierować sie "uczuciami" jak niektórzy na tym forum.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 03:54

Po porażce kazdy kibic jest wierny.Pamietajcie,drogie dzieci!!
Posted by: krycha84

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 03:59

Ja napisze tylko jedno to co dzis zagrali to poprostu ŻENADA!

ale tak jak napisal nawoj; Wierni po porazce, dumni po zwyciestwie

No i turniej trwa dalej !
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 04:11

Sprawdziła się chyba ta zasada że ciężko sie gra dobry turniej po jednym udanym...
potencjał naprawdę mieliśmy,brakowało jak w niemczech druzyny.
pozdrawiam prawdziwych fanów szczypiorniaka
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 04:17

Gejzery na mój nos pojadą dziś Bratanków - powody:
1/ pasuje coś wygrać jak nie dziś to się nie wygra
2/ w potencjałach aż takich różnic nie widzę
3/ ładny kurs
4/ Węgrzy i tak nie będą grali o medale - wiedzą o tym bo jest conajmniej 2 zespoły lepsze
5/ Mocno chcieć nie zawsze znaczy mieć
argumenty smieszne - ale co by nie było na sucho
Hungary - Iceland 2 /3.85/ 3/10 EXP
Hungary - Iceland X 11.00 1/10 SB

Mecz za chwilę
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 04:21

akurat to, ze sa lepsze zespoly od Wegrow nie znaczy, ze to Wegrzy tam nie zagraja. Liczy sie to, co w tabeli, a nie to, co na papierze.
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 05:37

Originally Posted By: polskignom
akurat to, ze sa lepsze zespoly od Wegrow nie znaczy, ze to Wegrzy tam nie zagraja. Liczy sie to, co w tabeli, a nie to, co na papierze.

może...?
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 05:41

Drogie dzieci,lekcji c.d
nawoj



Zarejestrowany: 08/06/04
Wiadomości: 3061
Loc: 33-335 Nawojowa Jutro Słowenia pogoni wikingów.
I nie podniecajcie sie,że Polska przegrała-dzisiaj Dania była zdecydowanie lepsza.Niestety,zadecydował pierwszy mecz z Chorwacją
Posted by: kamilek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 05:42

Panowie,

Czy piąte miejsce daje awans na Igrzyska?
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 05:43

Nie.Tylko win
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 05:53

Originally Posted By: KRAJAN
Originally Posted By: polskignom
akurat to, ze sa lepsze zespoly od Wegrow nie znaczy, ze to Wegrzy tam nie zagraja. Liczy sie to, co w tabeli, a nie to, co na papierze.

może...?


przeciez tez zwracalem uwage na ten mecz...chodzilo mi o glupkowaty argument swiadczacy o tym, ze Wegrzy poloza sie na parkiecie, bo i tak nie awansuja do 2-ki, bo sa od nich lepsi.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 05:54

fiu, fiu, to popłynęło sie na Wegrach dzisiaj :/

Ale co tam jutro dwa mecze o PF:

Chorawcja - Norwegia i Niemcy - Szwecja. Na chwilę obecną to jestem skłonny zagrć na Chorwatow. Dzisiaj Słoweńcy pokazali jak ogrywa sie Norwegow. Co do drugiego meczu, to zalezy jakie handi wystawia, jestem sklonny zagrac na Szwedow z handi. To tyle na chwile obecna, jutro sie pomysli na spokojnie.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:00

Noc jest długa.Może też cos sie przysni?
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:03

gnomie - przecie napisałem jasno - że moje argumenty są "śmieszne" - ale podałem je aby zachować regulamin - coby typ nie był suchy - najfajniejsze było to, że przez bardzo długi czas na BF były kursy na Isl w ok. 8-10 (prawie całą 1 połowę) przy X=13.00 - można było popróbować nawet za niewielkie stawki - gdybym napisał typ na czuja musiałbym się sam wydeletować - ale kończymy dyskusje bo to nie QC - jutro kolejna seria spotkań podumać i coś szkrabnąć
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:12

wlasnie dlatego uwazam, ze przepis o jakichs kosmicznych analizach jest bez sensu. Czesto trzeba cokolwiek przewaznie glupiego skrobnac, zeby uciec przed kasacja. Jutro 3 korony wygraja ze Szwabikami, z tego, co mi sie udalo zobaczyc, to Szwedzi w lepszej formie, lepsi bramkarze, lepsza obrona, atak porownywalny, z tym, ze moim zdaniem latwiej ograniczyc poczynania armat niemieckich.
Zobaczymy jeszcze, co nam buki zaproponuja, Chorwacja raczej sobie poradzi, ale nie spodziewam sie super kursow, a po ~1.4 tego nie wezme. Sytuacja u nas sie zdrowo zagmatwala, cieszy mnie to o tyle, ze prawdopodobnie pierwsze miejsce zajmie Dania, zdecydowanie najlepsza ekipa w naszej grupie.

Francja ma pewne pierwsze miejsce, wiec pewnie bedzie warto ruszyc +handi na bratankow.

To tak na poczatek.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:18

Jutro Dania.....Słowenię,Polska monterów.Norwegia-Chorwacja-chyba jednak znudzony ,pedalski Balić.
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:21

Originally Posted By: nawoj
Jutro Dania.....Słowenię,Polska monterów.Norwegia-Chorwacja-chyba jednak znudzony ,pedalski Balić.

i Niemaszki pojadą Trzy Korony - ale maly problem - nie gram kursów pon. 1.5 (przynajmniej w ręczną) - poczekamy na -hcp
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:24

Tutaj ,Mariusz bym sie nie zgodził.Mam zagranych Szwedów w trójce
po kursie 15-dzisiaj ładnie grali z byczkami.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:26

Szwedzi spokojnie jutro pojada Niemcow, nie po to dzis wygrali z silniejszymi, zeby jutro przegrac ze slabszymi ;\)
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 06:51

Najlepsze ze Dania wcale nie musi wygrac aby awansowac jutro, moze nawet przegrac a i tak awansuje (zdecydowanie najlepszy bilans bramek)
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 07:02

ja uważam że jutro Niemcy i Chorwacja do gry. ale poczekam na kursy. akurat ja wiecej atutów widze po stronie naszych zachodnich sąsiadów.
a Hrvastka? wygra, bo jest bardziej doświadczona. Norge dziś sie skompromitowało i sie nie podniosą do jutra

taki dubel uważam za rozsądny ale naprawde nie wiem jak buki ocenią szanse
Posted by: kuerten

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 07:55

Chorwacja-Norwegia. Goście zdecydowanym faworytem, po tym co dziś pokazali Norwegowie.. ( hmm, jutro może być zdecydowanie inna gra) Jednak nie wyobrazam sobie, ze po porazce ze Słowenią.. ogrywaja Chorwatow.. mysle ze Norwedzy sie wypalili (jezeli chodzi o formę..) spada.. i już się z dnia na dzień tak łatwo nie podniosą. bwin 1,80

Polska-Czarnogora
Polacy podlamani, Polacy do domu.. wracaja. Wiele przemyslen nie trzeba.. Bogdan da pograć tym, którzy grali najmniej.. tych wszystkich chorym odeśle na ławkę (nie ma sensu ryzykować zdrowia) więc może być ciekawie.. Czarnogora nie gra źle.. jest w 2 fazie dzieki fatalnej postawie Rosjan.. i dalej ma o co walczyc, 1 zwyciestwo w turnieju. Nie twierdzę, że im to się uda.. ale nastawienie do meczu będzie INNE u obydwu zespołów, więc HANDI 4 MONTENEGRO - podejrzewam, że będzie (+4,5) można grać. kursów jeszcze brak..

Francja-Wegry over 54,5 do wzięcia za 1,85.
Mecz o pietruszkę, czyli radosny handball.. Francja w polfinale, Wegry o dobre wrazenie.. wiec ofensywnie, a Francuzi oszczedzani.. nie beda zaciekle bronic \:\) wreszcie troche ofensywy!!

Niemcy - Szwecja 1,45 - 9,00 - 3,30
Wyrownany mecz nam się szykuje, ciekawe na jaki handicap zdecydują sie bukmcherzy, jezeli -2,5 na Szwecje juz za 1,65 wzialbym, Powod? Niemcy i Szwedzi sporo wspolnego.. jednak po dzisiejszym zwyciestwie Szwedow.. jutro ten mecz potraktuja jak dar, mentalnie silniejsi, skill podobny, kolejna zacięta walka.. kurs 1,45 zdecydowanie za niski.
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 16:44

Originally Posted By: KRAJAN
Originally Posted By: nawoj
Jutro Dania.....Słowenię,Polska monterów.Norwegia-Chorwacja-chyba jednak znudzony ,pedalski Balić.

i Niemaszki pojadą Trzy Korony - ale maly problem - nie gram kursów pon. 1.5 (przynajmniej w ręczną) - poczekamy na -hcp


w unibecie masz 1,65 na Niemców
Posted by: luk4sz_

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 18:24

Originally Posted By: luk4sz_
A ja proponuje dzisiaj zagrac na Islandie po kursie 5.01 jaki zaoferowal Tipsport. wg. mnie jest to bardzo dobry value i mysle ze warto sprobować zagrać na nich za drobne lub poszukac jakiegos dobrego surebeta.


easy
Posted by: chorrycho

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 20:37

Dania musi wygrać aby nie trafić na Francję.Lepiej Niemcy lub Szwecja.Moim zdaniem Hiszpanie słabi ,wiec nie mogą być wykładnią formy Szwedów.Niemcy wygrają ten mecz.
DANIA,NIEMCY,CHORWACJA,POLSKA,HISZPANIA.Nispodzianka-WęGRY.
Posted by: ruben

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 21:29

o ile sie nie myle to chorwacja z norwegia gra o awans i niewiem czy Balic da sam rade?
Posted by: D@mian

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 21:35

Expekt
Islandia-Hiszpania under 62,5 -> 2,15

Nie uważacie, że kurs trochę zawyżony. (Unibet proponuje za ten sam zakład 1,95)
STS ustawił swoją granicę na 61,5 oferując 1,8 ;\)

Jak się zapatrujecie na ten mecz?
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 21:45

Chorwacja 1x
Niemcy 1

takie wyniki daja wyzej wymienionym zespolom awans i sadze ze je osiagna

zwroccie uwage ze chorwaci przegrali tylko z dania ktora na razie sprawia najlepsze wrazenie, a z norwegami wygrali nawet slowency ktorych chorwaci maja ogranych
Posted by: antyfutbol

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 21:47

A co myslicie o overku w meczu Polakow? Chyba obydwa zespoly o nic juz nie graja. Nasi bardzo slabow obronie(szczegolnie bramkarze i Siodmiak). Byc moze nasi wystapi w troche zmienionym ustawieniu. Ja bym widzial Jaszke w pierwszym skladzie. Bedzie to mecz o zupelnie innym obciazeniu psychicznym. Zespoly juz nie bede sie skupiac na obronie i z 60 bramek powinno pasc.
Posted by: M4CI3K

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 21:49

mysle ze warto sie zastanowic nad typem: Tkaczyk under 4,5 - 2,3 w bwin
Grzesiek przekroczyl te linie w meczach ze Slowenia i Czechami, tyle ze w obu spotkaniach gral po 50 minut. Dzisiaj mysle ze tyle nie pogra i glownie na tym opieram ten typ. Po kursie zaproponowanym przez bwin mysle ze warto
Posted by: kuerten

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 22:30

Dobre rozumowanie Maciek! \:\) bardzo dobry typ.

Można zagrać za middle stake :-). Polacy przy korzystnych warunkach muszą dziś pokonać Czarnogórców 11-ma golami. Niemozliwe!99%! dużo roszad w składzie, brak płynności, dużo szarpania.. bardzo dobre spotkanie do grania na żywo, co bardzo polecam a zwłaszcza handicapy \:\)
Posted by: Kibickr

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:01

A co myślicie o meczu Niemcy Szwecja. Obie drużyny walczą o awans tak?
Posted by: HAGIi

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:05

Originally Posted By: Kibickr
A co myślicie o meczu Niemcy Szwecja. Obie drużyny walczą o awans tak?


ciezko zerknac wyzej? - lenistwo wychodzi...
masz opisane dzisiejsze mecze.

hmm UB podciagnal na Niemcow 1.67, poki co maja najwyzej na sieci, gieldy nawet tyle nie maja
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:07

i Unibet, trzymajac tyle na Niemcow, chyba zyska najwiecej ;\)
Posted by: Kibickr

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:10

Originally Posted By: HAGIi
Originally Posted By: Kibickr
A co myślicie o meczu Niemcy Szwecja. Obie drużyny walczą o awans tak?


ciezko zerknac wyzej? - lenistwo wychodzi...
masz opisane dzisiejsze mecze.

hmm UB podciagnal na Niemcow 1.67, poki co maja najwyzej na sieci, gieldy nawet tyle nie maja


Tak Hagii bardzo ciężko, zwłaszcza że mam ciężką głowę strasznie. Chciałem jeszcze poznać zdanie innych typerów \:\)
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:13

Originally Posted By: Giertyszek
Chorwacja 1x
Niemcy 1

takie wyniki daja wyzej wymienionym zespolom awans i sadze ze je osiagna

zwroccie uwage ze chorwaci przegrali tylko z dania ktora na razie sprawia najlepsze wrazenie, a z norwegami wygrali nawet slowency ktorych chorwaci maja ogranych


Chorwacje biore tak samo czyli 1X za 1,45(fortuna).Tylko że Niemcy jakos mnie nie przekonują.Muszą wygrac żeby awansować natomiast Szwedom starczy remis.Potencjał druzyn porównywalny więc ja spróbuje +1,5 na Szwedów za 1,82 (fortuna).
Posted by: mlodyLewy

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:14

Hiszpania
Posted by: osin

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:19

Originally Posted By: Kibickr
A co myślicie o meczu Niemcy Szwecja. Obie drużyny walczą o awans tak?

Tak, Szwedom wystarcza remis, Niemcy muszą wygrać.

Mi na dziś pasują:

Hrvatska - może i Norwegom sprzyjają kibice+sędziowie, ale wydaje mi się, że Chorwaci są o klasę lepsi i pokażą to dziś.

Hungary + over57 - Węgrzy muszą wygrać żeby liczyć na start w kwalifikacjach olimpijskich, a Żaby pewne 1 miejsca oszczędzą dziś najlepszych zawodników, a co za tym idzie nie będzie takiej ostrej obrony z francuskiej strony. A to zwiastuje radosny handball = dużo bramek.

over62.5 Spa-Isl - obie ekipy o nic, obie raczej z tych ofensywnych. Nie ma co się przemęczać szczelną defensywą...

Chorwacja @1.826 5/10 pinn
Węgry @2.04 3/10 pinn
Węgry - Francja over57 @1.83 5/10 Bet365
Hiszpania - Islandia over62.5 @1.85 4/10 sb
Posted by: RealHustla

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:20

Originally Posted By: polskignom
i Unibet, trzymajac tyle na Niemcow, chyba zyska najwiecej ;\)


na Unibecie najwięcej użytkowników jest ze skandynawii, czyli dużo szwedów stawia na swoich dla tego takie kursy wyższe na Niemców niż gdzie indziej. na Nordicbet jest 1.65 a to jest najbardziej skandynawski bukmacher.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:25

Originally Posted By: RealHustla
Originally Posted By: polskignom
i Unibet, trzymajac tyle na Niemcow, chyba zyska najwiecej ;\)


na Unibecie najwięcej użytkowników jest ze skandynawii, czyli dużo szwedów stawia na swoich dla tego takie kursy wyższe na Niemców niż gdzie indziej. na Nordicbet jest 1.65 a to jest najbardziej skandynawski bukmacher.


W kazdym badz razie kurs 1.65 jest najblizszy prawdzie, ale i tak nie oddaje rzeczywistych mozliwosci obu ekip. A bierze sie pewnie stad, ze Niemcy sa MŚ, a Szwedzi ostatnio za duzo w imprezach takich sobie nie pograli.
Posted by: RealHustla

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:25

Originally Posted By: RealHustla
Originally Posted By: polskignom
i Unibet, trzymajac tyle na Niemcow, chyba zyska najwiecej ;\)


na Unibecie najwięcej użytkowników jest ze skandynawii, czyli dużo szwedów stawia na swoich dla tego takie kursy wyższe na Niemców niż gdzie indziej. na Nordicbet jest 1.65 a to jest najbardziej skandynawski bukmacher.


no dobra moje tłumaczenie jest mało ważne :/ teraz na bet365 skoczył kurs na Niemców zaraz wszędzie pewnie skoczą w górę ...
Posted by: Logan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:28

Ktore miejsca daja kwalifikacje olimpijska?
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:31

dzisiaj krotko bo emocje juz opadly jak po wielkiej bitwie..... dania bo beda chcieli uniknac francuzow ... chyba jednak niemcy........ wyjdzie ich doswiadzczenie... mecz walki mozna sprobowac remis na rozpisie.... chociaz szwedzi zaskakuja mnie na tych misrzostwach ...potrafia sie przygotowac do takich imprez.... no i na koniec deser ... ja osobiscie stawiam na wikingow.... wbrew wszystkim znakom na niebie i ziemi.. Polska gdyby wykorzystala karne rozjechala by norwegow juz w pierwszej polowie.... zrobili to slowency.... wczoraj zabraklo johny jensena filaru obrony jak Go nazywa komentator z polsatu "drwala z norwegi" znow bedzie mecz walki i mysle ze linia 54 bramek nie zostanie przekroczona.... frode hagen 33 lata i prawie 100 lub ponad 100 kg robia swoje na poczatku to on byl pierwsza strzelba norwegow ostatnio coraz slabiej moze dzisiaj kieling i borge lund wezma sprawy w swoie rece chorwaci beda bronic wyzej wiec wiecej miejsca bedzie mial frank loke .. ale Jurecki z chorwatami dotknal 2 pilki na kole..... w innych meczach tez nie dotykal:))).. oba zespoly chyba odczuwaja trudy turnieju jesli norwegowie zagraja madrze w obronie bez kar.... wyprowadza kontry to wygraja w pozycyjnym beda sie meczyc dzis im sedziowie dopiero pomoga...tak mi sie wydaje ... chorwaci tez nie sa w wielkiej formie i wszyscy licza na balicia a on nie przygotowywal sie normalnie bo leczyl kontuzje....i chyba w starciu z norweskimi drwalami znow moze miec ciezko duzo zalezy od bramkarzy .....reasumujac mecz walki dzisiaj sciany pomoga...minimalne zwycistwo norwegow........mecz meczowi nierowny.....lubie w sporcie slowo musze a dzis norwegia musi wygrac.......
Posted by: kozarysio

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:31

1 zwycizca
Posted by: RealHustla

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 24/01/2008 23:32

a ja mam taką ciekawostkę ;

"Polacy mają szanse na zajęcie trzeciego miejsca w grupie I, co dawałoby im przepustkę do gry o 5. lokatę w całym turnieju. Piąte miejsce jest o tyle ważne, że zapewnia bezpośredni awans do przyszłorocznych MŚ w Chorwacji.

Polacy muszą wygrać z Czarnogórą 11-stoma bramkami i liczyć na wygrane Duńczyków ze Słoweńcami i Chorwatów z Norwegami. Taki scenariusz jest możliwy."
(żródło wp.pl)

Polacy mogą powalczyć, plus taki że gramy jako pierwsi z tej grupy o 16.15, czyli nie będą znać wyników Duńczyków i Chorwatów.

ja się skuszę na
Polska -4.5
kurs 1.76 w bet365
Posted by: kuerten

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 00:04

Ludzie ciągle się powtarzacie, nie czytacie co ludzie piszą przed Wami? 11 bramek różnicy, kondycyjnie słabo.. zmiennicy chaotyczni.. żeby zaraz z tych 11 goli nie wyszedł kolejny remis i wynik na styku. Dziś pogromu nie przewiduje!

Jak ktoś MUSI, to prędzej się udusi. Nie chcę się sprzeczać, ale.. Norwegowie z meczu na mecz coraz słabsi. Dania w gazie, Nie będę usprawiedliwiał Chorwatów, ale.. Duńczycy już w 1 połowie im odskoczyli i wypracowali taką przewagę, na której odrabianie nie byli Chorwaci przygotowani, mieli wypracowane sytuacje rzutowe. Dzień konia Hvidt'a, najlepszy bramkarz turnieju.. Norwegowie baty od Słoweńców.. po to, aby upokorzyć Chorwatów? Zdecydowanie CHORWACJA.
Posted by: RealHustla

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:38

Originally Posted By: RealHustla

Polska -4.5
kurs 1.76 w bet365

Polska 39-23 =16
pogrom na pocieszenie tego turnieju
Posted by: Baqu

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:42

Originally Posted By: kuerten
Ludzie ciągle się powtarzacie, nie czytacie co ludzie piszą przed Wami? 11 bramek różnicy, kondycyjnie słabo.. zmiennicy chaotyczni.. żeby zaraz z tych 11 goli nie wyszedł kolejny remis i wynik na styku. Dziś pogromu nie przewiduje!

Jak ktoś MUSI, to prędzej się udusi.


fakt faktem w większej części podobnych do tego wydarzeń ta
reguła się sprawdza, na szczeście nasi chłopcy dzisiaj bardzo
poważnie podeszli do gry i po prostu zdemolowali przeciwnika ! ( 39-23 )
teraz tylko typowo zgodnie z duchem mojego serca zagram sobie
Dania + Chorwacja.

pozdr,

p.s.
ze swojej strony chciałbym podziekować za bardzo ciekawe wpisy
niektórych osób (nie będę wymieniał bo pewnie i tak Ci o których
mówie, wiedzą, że są bardzo pomocni)
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:48

Monterzy rozmontowani i to nawet bardzo.Wiem że forum bukmacherskie itp.Ale gdy ktos nie ma szacunku do Naszych,to sam sobie pluje w twarz.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:50

Originally Posted By: nawoj
Monterzy rozmontowani i to nawet bardzo.Wiem że forum bukmacherskie itp.Ale gdy ktos nie ma szacunku do Naszych,to sam sobie pluje w twarz.


a pluje sobie podwojnie, gdy nie docenia mozliwosci zawodnikow reprezentujacych swoj kraj ;\)

Musialem dodac cos od siebie ;\)
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:53

No to ciesze sie,ze mamy podobne zdanie.Wynika to chyba z racji wieku-młodym wydaje sie ,że zjedli wszystkie rozumy.Wiecej pokory-w tym biznesie to ważne.
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:56

na wieczor niemcy + chorwacja

dubel walczący o awans \:\)
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:56

Originally Posted By: Giertyszek
na wieczor niemcy + chorwacja

dubel walczący o awans \:\)



powaznie piszesz z tymi Niemcami?
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 01:59

zdecydowanie chorwacja........
przypomnijcie sobie mecze polaków z obiema drużynami:)
niewierze w zlekcewazenie chorwatów z naprawde przecietnymi norwegami.....
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:00

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: Giertyszek
na wieczor niemcy + chorwacja

dubel walczący o awans \:\)



powaznie piszesz z tymi Niemcami?


jak najbardziej

a co ma wisieć nie utonie \:\)
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:02

dunczyków chyba lepiej zagrac na livie....
pierwsza połówke zagraja zbyt lużno,kursy skocza i w drugiej uderzyć....
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:07

Ja ogladalem i jednych i drugich i nie widze tam Szwabow. I powodzenia Ci tez zyczyc nie moge ;\)

A Chorwaci raczej sobie poradza, bo Norwegia jest bardzo cieniutka i troche sie spompowali chyba z Polakami ;\)
Posted by: luk4sz_

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:08

a co myslicie o handi 4,5 na danie? jesli podejda do tego spotkania na powaznie bez wiekszych zmian w skladzie, -10 z nami dzien wczesniej -10 z chorwacja to i ze slowenia powinni sobie poradzic i pokryc to handi..
Posted by: premium

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:16

Wszyscy gracie na Chorwację a tak na prawdę w jej składzie liczy się tylko jeden zawodnik Balic jak on zagra zle to i cała drużyna sie posypie.
Też uważam że Norwegowie to cieniasy ale ten mecz może byc na styku. Ważną sprawą są też sędziowie którzy mogą lekko pomóc gospodarzom. Ja tym Hiszpańskim sędziom nie ufam. Jak dla mnie totalny no bet i nie zamierzam tego ruszac. Ale powodzenia
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:18

własnie.........
wszystko zalezy od podejscia dunczykow....
czy beda kalkulowac??
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:22

ci sedziowie i balic..........hmmmm
licze na słaba połowke duznczykow i gram na nich live
Posted by: Johan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 02:58

Originally Posted By: polskignom
Ja ogladalem i jednych i drugich i nie widze tam Szwabow. I powodzenia Ci tez zyczyc nie moge ;\)

A Chorwaci raczej sobie poradza, bo Norwegia jest bardzo cieniutka i troche sie spompowali chyba z Polakami ;\)


Ja tez nie mam przekonania do Niemców i dlatego zagrałem Szwecje +1,5.Do tego Chorwacja z remisem.Szwedom starczy remis i mysle że wynik właśnie bedzie się kręcił w tych granicach.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 16:29

Islandia, Argentyna i drużyna, która wygra rywalizację o 5 miejsce na Mistrzostwach Europy (Szwecja lub Norwegia)- to rywale Polaków w walce o Pekin!

Ręczna.pl
W meczu o 5 miejsce siekierezada!!!
Niestety dla nas,pierwszy mecz ustawił cały turniej.Szkoda,bo co pokazał wczorajszy mecz,potrafimy dobrze grać.Dobrze że zamiast Hiszpanii Gejzery-to troche łatwiejszy przeciwnik.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 16:53

Zapomniałem dodać,że awansują 2 ekipy.Polacy 7 miejsce na ME-wyprzedzilismy m.in. faworyzowana Hiszpanię.
Posted by: sebkos

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 17:28

I ta ostatnia uwaga nawoj jest najważniejsza ;\)
Ja tam w ten zespół wierzę...po prostu mieliśmy cholernie ciężki terminarz gier tutaj, i forma ciut nie ta...ale będzie lepiej
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/01/2008 19:08

Zagralismy beznadziejnie z Danią,z Chorwacją żle taktycznie.
Norwegia była spokojnie do pokonania.No nic, trzeba dopingowac Naszych na przełomie maja/czerwca w Spodku bo najprawdopodobniej tam bedzie ten turniej kwalifikacyjny.
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 03:43


jutro mecze... w temacie cisza

po krótce moje predykcje, które nie mogą być inne niż kursy wystawione przez bukmacherów

i mam do moich typów dośc silne przekonanie, po kolei:

Francja - Chorwacja

sam Balic to za mało. Francja gra równo, pewnie i sprawia tu bardzo dobre wrażenie. Chorwaci znacznie bardziej zmęczeni po wczorajszym boju z wikingami, mysle ze to może sie odbić własnie jutro. Francja wczoraj oszczędzała graczy. kurs może ciut za niski ale i trzeba przyznać że szanse kogutów większe


Dania - Niemcy

tu zdecydowanie Dania. i to po niezłym kursie! Duńczycy sprawiaja wrażenie najlepszych w tym turnieju, grają pewnie, twardo i mądrze. Niemcy i tak osiągneli wiele bo ten awans wisiał na włosku. w tej potyczce jednak duzo wieksze szanse daje szczypiorom z Danii. Niemcy maja wystapić bez swojego podstawowego obroncy ale niestety nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa. tak czy inaczej, Dania zbyt silna na Szwabów.

Norwegia - Szwecja

tu większe szanse daję gospodarzom, jako że najczęsciej podczas turniejów jest tak że grają do końća i bardzo chcą wygrać. Szwedzi czują chyba że wymknęła im się duża szansa z rąk. zresztą podobnie jak Norwedzy którzy dali się zlać Słoweńcom. to jednak derby Skandynawii i sądzę że będzie walka o bardzo istotne 5 miejsce. wyżej cenie mimo wszystko Norewgów w tym miesiacu
Posted by: Twin Peaks

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 07:48


Jak dla mnie Dania bez dwóch zdań. Nie licząc pierwszej wtopy z Nor grają fenomenalnie, zwłaszcza z Chorwacją +10, Polską +10. We wszystkich meczach pewnie wygrywali.
Niemcy za to nie przekonują, prawdziwe lanie od Hiszpanii, porazka z Francją, wyrównany mecz ze Szwecją
Jeśli dodać do tego, że nie zagra Roggisch (info 100%?) to Dania bez dwóch zdań.

Dania 1,75 bwin 5/10

pod uwagę biorę również ofertę bet365 jeśli nie zagra Roggisch
Denmark to win by 4-6 goals 4.20 3/10
Denmark to win by 7-9 goals 9.00 1/10
Posted by: Grruber

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 17:08

Dla mnie dzisiejszym pewniakiem jest Dania, ktora wszystkie swoje mecze wygrywala gladko. Niemcy graja bradzo slabo dostali baty od Hiszpanii a takze dostali od Francji. Moim zdaniem kursik na Danie 1,75 w bwin jest warty grania.
Zauwazylem takze dobry kurs w sts Dania-Niemcy 1p (+0,5) 1,95 na Danie. Dania w kazdym meczu odjezdzala rywalon juz w pierwszej polowie!!!
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 17:39

ludzie !!! jak czytam Wasze wypociny to żal ogarnia.....jak dla mnie Dania bez dwóch zdań. Dla mnie dzisiejszym pewniakiem jest Dania-------------- wystarczy to przeczytac,mozna napisac ze do tej pory prezentuje sie dobrze ale zeby takim pewniakiem? niemcy co mogli to przegrali bez konsekwencji zadnej bo to co mieli wygrac wygrali(mecz ze szwedami-drwalami)sa mistrzami swiata,maja najmocniejsza lige ,jedynie im minus przeciw nim przemawiaja kontuzje,jezeli uwazacie w przeciwienstwie do analitykow to prosze wytlumaczcie mi skad taki wysoki kurs a nie np.1,3-1,4? powtarzam jedyny plus w tym momencie za dania to kontuzje u niemcow a kazdej druzynie zdaza sie slabszy mecz.czyzby dzis dunczykow to spotkalo? pozdrawiam zdrowo myslacych(dubelek aw.dani i francji oczywiscie puscilem) ale tylko przestrzegam przed takim huuura optymizmem
Posted by: Twin Peaks

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 17:49

Oglądałeś jakiekolwiek mecze ?
To coś złego, ze sporo osób widzi duże szanse na zwycięstwo Danii, która na tym turnieju gra super?
Zarzucasz nam wypociny, a sam piszesz jakbyś coś chciał, ale nie mógł. Tym bardziej, że jednak sam zagrałeś na Danię - tego to już zupełnie nie rozumiem.
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 18:00

Originally Posted By: Twin Peaks
Oglądałeś jakiekolwiek mecze ?
To coś złego, ze sporo osób widzi duże szanse na zwycięstwo Danii, która na tym turnieju gra super?
Zarzucasz nam wypociny, a sam piszesz jakbyś coś chciał, ale nie mógł. Tym bardziej, że jednak sam zagrałeś na Danię - tego to już zupełnie nie rozumiem.

czytaj ze zrozumieniem a potem nastepne wypociny napisz \:D
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 18:33

Ja na dzisiaj poza zagraniem Danii spróbuje jeszcze over 50,5 w drugim półfinale Francja - Chorwacja. Linia jaką wystawili bukmacherzy jest bardzo niska, ale też nie ma się co dziwić gdyż obrony obu ekip są jedne z najlepszych jak nienaljlepsze. Jednak moim zdaniem linia powinna być w granicy 53-54 gole gdyż tyle przewiduje. Chorwacja miała w under 50 goli w spotkaniach ze skandynawami, gdzie strzelali odpowiednio 20 goli (Dania) oraz 23 gola (Norwegia). Francja poniżej 50 goli osiągneła tylko w jednym meczu. Obie ekipy mają indidulaności, które w półfinale będą grały jak najdłużej i raczej nei będą oszczędzane a mówimy tu o Baliciu (Chor) oraz Karabatić (Fra)

Linia jest naprawdę niska więc gram:
Mój typ:
Francja - Chorwacja over 50,5 1.88 pinnacle
Posted by: blacky82

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 19:41

Ja dzisiaj Dania + Norge. ako 3.33. kursy na pojedyncze spotkania tez niczego sobie. Sergiush nie wprowadzaj fermentu. ja wlasnie lcizylem na takie kursy na Dunczykow rzedu 1.4. natomiast to co wsidze 1.75 biore z pocalowaniem reki i prosze o wiecej. Piszesz ze Szwaby przegrali co mogli wygrali co musieli. fakt . Dania natomiast wyrgywa wszystko (porazka z Norge tylo dzieki gwizdkom) a ogladajac ich w akcji widac ze jesli nie beda w finale to bedzie chyba najwieksze rozczarowanie tego turnieju.

co do Norge to w derbach skandynawi wlasny parkiet i sciany raczej nie pozwala sobie na przegranie tak prestizowego meczu. badz co badz kazdy bedzie chcial sie pozegnac z twarza. Pisane byly roizne rzeczy na temat meczu Polska - Serbia ze drugi garnitur z naszej strony i tak dalej. natomiast wyniku chyba nie musze przypominac
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 19:53


@sergiush.

sporo sprzeczności w twojej wypowiedzi.

rzuca się też w oczy text, że Niemcy mają najmocniejszą ligę na świecie. Premiership i Primera Division są najlepsze od lat a kiedy ostatnio Anglia lub Hiszpania \:\) były mistrzami świata w piłę chyba nie muszę pisać.
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:17

Originally Posted By: mura

@sergiush.

sporo sprzeczności w twojej wypowiedzi.

rzuca się też w oczy text, że Niemcy mają najmocniejszą ligę na świecie. Premiership i Primera Division są najlepsze od lat a kiedy ostatnio Anglia lub Hiszpania \:\) były mistrzami świata w piłę chyba nie muszę pisać.
człowieku piszemy o piłce recznej wez ochłon pisalem tylko zeby mi ktos wytlumaczyl racjonalnie o huura optymizmie na danie i skad w takim razie sa tak wysokie kursy na danie jak niemcy sa tacy slabi, tylko taki byl sens mojej wypowiedzi--- ludzie zacznijcie czyta c ze zrozumieniem \:D
Posted by: drfocus

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:26

mura dał porównanie do piłki noznej i o to mu chodziło, że nie ma co patrzeć, że gdy liga jest silna to i drużyna bardzo mocna. Ja też na początku turnieju uważałem Niemców za faworytów, ale z każdym pojedynkiem zminiałem zdanie. Dania wydaje się, że doskonale przygotowała się do Turnieju, gdzie z meczu namecz grają coraz lepiej niszcząc po drodze nas i Chorawcje. Świetna gra skrzydeł, doskonała dyspozycja Hvidta, a do tego rzytu Pascala Hansa i Zeita po trybunach no i jeszcze kontuzje o których piszecie spowodowały, że większość z nas uważa że Dania jest zdecydowanym faworytem. Bardzo dobrze grają skrzydła. Do tego jeszcze warto dodać, że w czwartek Dania miała o wiele łatwiejszych przeciwnika w czwartek, gdyż Niemcy walczyli do końca o półfinał.
Daltego Dania - Niemcy typ 1 (zdecydowany 1)
Posted by: sergiush

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:35

brawo popieram przedmowce w koncu rozmowa jest na argumenty a nie na widzismisie, dodam od siebie ze w dzisiejszym meczu sa kontuzje dwoch podstawowych zawodnikow niemieckich, ponadto niemcy majac awans olimpijski maja jakby troszke mniejsza motywacje niz dunczycy ktorzy walcza o przepustke
Posted by: Szewa

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:38

Może ja wtrącę swoje trzy grosze, chociaż ekspertem od piłki ręcznej nie jestem ;\)

To, że Niemcy są mistrzami świata nie ma większego znaczenia, ponieważ liczy się TU i TERAZ. A obecnie Niemcy nie są w najwyższej formie, męczą się praktycznie w każdym meczu. Do tego dochodzą kontuzje kluczowego obrońcy i kilku innych grajków. Wracając jeszcze do tego argumentu o mistrzach świata. Otóż pragnę zauważyć, że vice-mistrzami są Polacy, ale jakoś nie widzę ich wśród drużyn walczących o medale.

O Danii zostało napisane już praktycznie wszystko. Grają najlepszy handball na tych mistrzostwach i żal byłoby nie wziąć kursu zaproponowanego przez buki.

pozdr.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:46

Mecz o 5. miejsce to nie jest mecz tylko o prestiz w Skandynawii.

I Szwedzi to nie drwale w meskiego szczypironiaka
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:47

Kibicuję Szwedom,szczegolnie HT
Posted by: blacky82

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:48

apropo norge - sweden leci to gdzies w tv? bo widze ze Polszmat chyba nie pokazuje. DSF? czy cos innego? moze w necie transmisja?
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:49

jest na Polsacie sport.
Posted by: mlodyLewy

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:50

moze cos o meczu Francji z Chorwacja
Jak dla mnie zwyciestwo kogutow... Zespol zgrany doswiadczony grajacy rownie i pewnie.. W meczu z Wegrami oszczedzali zawodnikow ..Chorwacji natomiast toczyli zacieta walke z Norwegami wiec sil beda miec miej a poza tym beda bardziej poobijani..Francja ma kolektyw za to w Chorwacji jest dla mnie tylko jeden zawodnik(balic)....Wiec Francja
Posted by: TEKSANSKI

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 20:58

Ja mam w pamieci mecz Francuzikow z Dunaczykami z ubieglego roku gdy poplyneli strasznie a byli faworytem to samo w meczu ostatnio z Wegrami gdy przegrali.
Nigdy juz nie zagram na francuzikow bez ambicji narod.Latwo sie traci pieniadze stawiajac na nich.
Odradzam ze szczerego serca.
Posted by: mlodyLewy

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 21:07

Originally Posted By: TEKSANSKI
Ja mam w pamieci mecz Francuzikow z Dunaczykami z ubieglego roku gdy poplyneli strasznie a byli faworytem to samo w meczu ostatnio z Wegrami gdy przegrali.
Nigdy juz nie zagram na francuzikow bez ambicji narod.Latwo sie traci pieniadze stawiajac na nich.
Odradzam ze szczerego serca.


Francja jest napewno pewniejsza niz Dania..Mecz z Wegrami dodpuscili choc przegrywajac 11:17 potrfili doprowadzic do wyrownania 17:17 !!!Jak mozna pisac ze narod bez ambici , przeciez oni graja w polfinale ME !!!Ja goraco polecam Francuzow.. Nie iwm czy ogladales jakis mecz Francuzow lub Chorwatow..Ja widzialm wiekszosc i nie widze innego wyniku jak pewne zwyciestwo Francji
Posted by: ludovic 888

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 21:32

nie ma sie co dziwic Francuzom ze ulegli nie słabym Węgrom...mieli pewne 1 miejsce w gr. wiec po co sie forowac przed pf z chorwatami...jak dla mnie Francja!!!
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 21:39

Originally Posted By: nawoj
Kibicuję Szwedom,szczegolnie HT


gratki , ja musze czekac na FT, ale z podporka \:\)
Posted by: Dindek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 21:58

ja na betfair;p tez na szwedow z handi przed meczem ida super \:D
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 22:26

dobra,jest remis-jednal lepszy HT
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 22:41

Dla mnie Dania zdecydowanie i w półfinale i w finale.
Jako jedyna drużyna dysponuje solidną ławką i wyrównanym składem,świetny bramkarz i konsekwencja w ich grze wystarczą...
przeciętni Deutsche dziś odpływają 6-8 bramkami
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/01/2008 23:31

Balica weżmie w objęcia murzynek i po Hrwatsko
Posted by: TEKSANSKI

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 01:17

Originally Posted By: princi
Originally Posted By: TEKSANSKI
Ja mam w pamieci mecz Francuzikow z Dunaczykami z ubieglego roku gdy poplyneli strasznie a byli faworytem to samo w meczu ostatnio z Wegrami gdy przegrali.
Nigdy juz nie zagram na francuzikow bez ambicji narod.Latwo sie traci pieniadze stawiajac na nich.
Odradzam ze szczerego serca.


Francja jest napewno pewniejsza niz Dania..Mecz z Wegrami dodpuscili choc przegrywajac 11:17 potrfili doprowadzic do wyrownania 17:17 !!!Jak mozna pisac ze narod bez ambici , przeciez oni graja w polfinale ME !!!Ja goraco polecam Francuzow.. Nie iwm czy ogladales jakis mecz Francuzow lub Chorwatow..Ja widzialm wiekszosc i nie widze innego wyniku jak pewne zwyciestwo Francji




Hm...
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 01:42

Pierwszy mecz SF zakończył sie niespodzianką - i w drugim wróżę podobnie - choć dziś do południa nie dopuszczałem nawet przez myśl że Duny nie rozjadą Niemaszków - dlaczego mi sie odmieniło?

Powody jak zwykle śmieszne i banalne:
1/ 2008-01-13 Niemcy - Dania 34-24 (sparing)
2/ Niemcy męczyli wszystkie ważne mecze - ale te co wygrać mieli wygrali
3/ Duny z wyjątkiem pierwszego meczu - odprawiali wszystkich z ładnym bagażem - stąd na pewno koncentracja w zespole Niemiec będzie na maxa
4/ zdecydowanie lepiej prezentują się wyspiarze - tzw gra pod prąd
5/ oczywiście niezły kurs 2.85 SB (w EXP 3.00) - ale bardzo różny u wielu buczków - czyli mają pewne opory
6/ najbanalniejszy - Niemcy to MŚ (ale o tym ktoś coś wspominał) - ja jednak uważam, że to nic nie znaczy bo Polska itd.... - po prostu Mistrzowie to Mistrzowie - jak wygrają jutro pojadą Balica i spółkę
Posted by: KRAJAN

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 01:44

dodatkowo zagrałem over 54,5 - mecz może być underowy do momentu jak jeden z zespołów odskoczy na 3-4 gole - wtedy dostanie przyśpieszenia - podobnie jak to miało miejsce w poprzednim SF - ale un/ov to swoistego rodzaju loteria
Posted by: RealHustla

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 03:39

dzięki wszystkim za typ na Duńczyków, dzięki wam poczułem że żyjeee !! ale emocje jeeeeeeeeeeeeeeeest wasze zdrowie dzisiaj pije za wasze zdrowie, ale jestem naładowany sorry musiałem to napisać dzięki wam !!!!
Posted by: g00niek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 03:57

Originally Posted By: sergiush
brawo popieram przedmowce w koncu rozmowa jest na argumenty a nie na widzismisie, dodam od siebie ze w dzisiejszym meczu sa kontuzje dwoch podstawowych zawodnikow niemieckich, ponadto niemcy majac awans olimpijski maja jakby troszke mniejsza motywacje niz dunczycy ktorzy walcza o przepustke


Na takich imprezach nie mam mowy o mniejszej motywacji... Kto ogladal, widzial jak Niemcy zareagowali po koncowym gwizdku... Lzy u jednego a moze i u wiekszej ilosci niemieckich graczy, walka do konca.. Awans olimpijski awansem ale to nie jest jakastam impreza tylko mistrzostwa Europy i nie ma mowy o "jaby troszke mniejszej motywacji"...

Pozdro

PS. jak jutro kursy na Chorwacje w okolicach 2,4-2,5 to biore ;\)
Posted by: TEKSANSKI

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 04:44

16:00 Dania 1.85
X 6.00
Chorwacja 2.55
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 04:55

ja śmiało biorę Dunoli.
w grupie poskromili Hrvatską i myśle że będzie to siedziało w głowach Chorwatów, widocznie ich styl gry bardzo Duńczykom odpowiada.

można się ze mną kłócić czy nie, ja przynajmniej widzę to tak że Duńczycy zagrali dziś poniżej swojego poziomu i stąd tę męki, natomiast 2 z rzędu taki mecz już im się nie przydarzy. Chorwaci swój poziom, bez rewelacji i moja ocena że to Francuzi przegrali bardziej niż Chorwacja wygrała.

Duńczycy w pewnej fazie turnieju stali się moimi wielkimi kandydatami do zwycięstwa i będę z uporem na nich grał do samego końca. w końcu się przełamali bo na wcześniejszych imprezach zdarzało im się własnie polec w 1/2.

Niemcy postawili im dziś trudne warunki ale mimo to suma sumarum to Dania wygrała, choć zwrotów akcji było tyle że i mogło to się skończyć w drugą stronę.

można sobie analizować poszczególne pozycje, to jednak jest finał jeden mecz, duży wpływ będzie miała dyspozycja dnia. niby finały się ogląda a nie obstawia, ja jeednak postąpię inaczej, kurs bardzo dobry i stawiam że Duńczycy sięgną po trofeum już po regulaminowym czasie gry.

na handballu nie znam się zbytnio ale dopisuje mi szczęście na tym turnieju i w finale czuję i gram Danię. w końcu ktoś wygrać musi \:\) dogrywka? hm... nie wydaje mi się.

Polska ostatecznie przegrała na imprezie 2 mecz, oba z późniejszymi finalistami \:\)

finał dla wielkoludów z Danii? jak najbardziej. ograli Chorwatów już raz, uczynią to także jutro!
Posted by: TEKSANSKI

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 20:20

Dzisiaj takze tradycyjnie odradzam granie na Francje w meczu z Niemcami.Jednak kazdy z was zrobi jak uwaza \:\)
Posted by: RiKi

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 21:33

panowie na MS polacy tez wygrali w grupie z niemcami a w finale co bylo kazdy wie.Wiec to ze dania wygrala z chorwacja 30:20 to dzis o niczym nie bedzie kompletnie swiadczylo. dzis jest nowy dzien druzyny walcza o zloto ME a nie o punkty w grupie \:\) JEsli z Balicem wszystko okey to poprowadzi on druzyne do zwyciestwa. jednak wczoraj strasznie zostal poturbowany przez szczypiornistow francuskich i tu bede mial obawy o jego stan zdrowia. dziwne te kursy i nie wiem jeszcze jak je ugrysc. wydaje mi sie ze mecz bedzie na styku i zadecyduje jedna bramka tak jak bylo wczoraj, w połfinalach
Posted by: mura

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 21:51


1) ugryźć

2) Polacy

3) ''dania wygrala z chorwacja 30:20 to dzis o niczym nie bedzie kompletnie swiadczylo'' - a skąd wiesz, siedzisz w głowach chorwackich sportowców????

to spekulacje, żadne pewniki.

mnie sie podoba stonowanie w dzisiejszych prognozach, na Danie nawet w górę ciut idzie gdzieniegdzie, ludzie graja Chorwatów. mi to odpowiada
Posted by: RiKi

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 22:03

nie siedze tylko zauwazam prosty fakt ktory nawet dziecko widzi ze w meczach o final nie liczy sie co bylo w grupie,nie wazne ze ktos awansowal rzutem na tasme itp. panie mura nie jestes godzien bys zwracal mi uwage na bledy to tak na marginesie,nikt takiegoo prawa ci nie dal wiec sie ooo... . pa \:\)
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 22:25

panie RiKi a kim pan jestes ze pan sobie pozwalasz na takie teksty,co?
Posted by: TEKSANSKI

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 23:07

Czy wy sie ludziska musicie ciagle klucic ???
Nie moze nas zjednoczyc nawet jeden zacny cel jakim jest skubanie bukow ? !
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 27/01/2008 23:31

Szwajcaria będzie rywalem Polski w fazie play-off eliminacji do mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które rozegrane zostaną od 17 stycznia do 1 lutego 2009 roku w Chorwacji.
Posted by: Sturmwind

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 28/01/2008 00:57

Riki Tiki a teraz przeproś pana Murę.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 28/01/2008 01:46

Przed meczem moja sympatia byla kierowana w strone Dunczykow.


Jednak w trakcie meczu z kazda minuta moja irytacja narastala, az w koncu zaczalem kibicowac Chorwatom. Co z tego, ze Boesen to najlepszy gracz z pola niedawno zakonczonych ME, a Kasper Hvidt to najlepszy bramkarz. Final rozegrali panowie z gwizdkami, od poczatku do konca popelniali szkolne bledy, wsrod ktorych zdecydowana wiekszosc byla na korzysc Dunczykow. Patrzac na to, co sie dzialo w pierwszym naszym spotkaniu mozna wywnioskowac, ze bardzo latwo na nich wplynac.

Sedziowanie na ME w Norwegii bylo skandaliczne, latwo mozna bylo zauwazyc hierarchie krajow w EHF. Coz mozna dodac, przykro sie robi, bo to juz drugi turniej z rzedu, w ktorym sedziowie rozdaja karty. Wydaje sie jednak, ze ani wladze swiatowe, ani europejskie nie planuja nic z tym zrobic.

Polska para sedziowska tez niestety nie do konca dobrze wywiazala sie ze swoich obowiazkow na tych ME.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 28/01/2008 01:54

Wczoraj,niestety,w znaczniej mierze przyczyniła sie do win Chorwacji.
Posted by: aro117

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 28/01/2008 02:09

Chyba bardziej skuteczność Francuzów przy rzutach karnych.
Posted by: Maksiarz

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 28/01/2008 04:42

Ogólnie dziekuje wielce ekipie Danii...
troszke grosza dzieki nim uciułałem
Posted by: RiKi

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 28/01/2008 07:35

za co mam przepraszac skoro mialem racje?? hmm calkowicie inny mecz od spotkania w grupie. ja nie pisalem ze dania nie wygra tylko zaznaczylem fakt ze wiele osob gralo na danie bo w grupie rozbili chorwatow. dzis zeby zwlaszcza wkoncówce spotkania nie ukarano czerwona kartka trenera ktow ie czy chorwacji nie doprowadzili by do remisu.( stan 22:20 i 2 minuty kary dla z.)
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 30/01/2008 01:39

Zarówno kobitki jak i panowie mają duże szanse na Pekin.
Panie grają z Rumunia,Chorwacją i Japonią-wchodzą 2 ekipy.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 21/04/2008 04:16

Awans- 2 ekipy
POLSKA, Szwecja, Rumunia, Czarnogóra, Turcja, Gruzja- to grupa drużyny Bogdana Wenty w eliminacjach do Mistrzoste Europy 2010 w Austrii
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 29/04/2008 16:24

Mam serdeczną prośbę do kogoś znającego Wrocław.Wybieram się na turniej kwalifikacyjny do IO.Czy ulica Piłsudskiego(hotel Polonia) to daleko od Hali Stulecia?I ew.czy jest gdzieś bliżej położony hotel o podobnej cenie zakwaterowania(ok.200zł/noc/pokój 2-osobowy).Byłbym wdzięczny za pomoc.
Posted by: Fro_Lech

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 07/06/2008 22:12

Kwale do ME.
Macedonia-Islandia kurs 1,6 na gejzery. Awans do IO. Solidna ofensywna gra, Mecedonii próżno szukać czy to w ME czy w MŚ. Kurs chyba rewelka, co na to bardziej zainteresowani ręczną ?
Posted by: Wojtas_

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 02:26

to są kwale do mistrzostw świata \:\)
Posted by: Fro_Lech

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 03:03

Niech będzie \:\)
Posted by: Tomasz Frankowski

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 15:27

a co sadzicie o naszych dzis hc -7.5 do pokrycia ?
Posted by: Mathiass

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 15:33

Czy nasi zagraja to na 100%...ja bardziej mysle nad zagraniem Szwajcarow+8.5 po 1.8, Polacy rozpoczeli juz chyba przygotowania do IO i treningi silowe odbywaja
Posted by: apil64

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 17:20

Czarnogóra-Rumunia, czy warto postawić na Czarnogórę. Nie jestem pewny jaki poziom prezentuje Rumunia, ale jakoś sobie nie przypominam aby Rumunia miała ostatnio jakieś dobre wyniki. Kurs na Czarnogórę tylko 1,25 ale chcę go dać do kombosa o łącznym kursie około 2,00.
Posted by: Logan

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 17:28

Ma ktos informacje nt skladu Polek i ich nastawienie? Czy powaznie podchodza do kwalifikacji do ME? Dzis mecz Portugalia - Polska, kurs 1,45. Tyle ze pierwszy mecz Polki wygraly 37:28, wiec moga dzis nawet przegrac i awansowac.
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 17:55

jesli bedzie pewny wynik duzo pograja u naszych zmienniczki...w pierwszym meczu jedna z liderek Portugalek zlamala reke w lokciu...nastawienie psychiczne rywalek podobno kiepawe. Dla mnie to jeden wielki no bet.

Pozdrawiam.
Posted by: kaka85

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 19:42

Originally Posted By: Logan
Ma ktos informacje nt skladu Polek i ich nastawienie? Czy powaznie podchodza do kwalifikacji do ME? Dzis mecz Portugalia - Polska, kurs 1,45. Tyle ze pierwszy mecz Polki wygraly 37:28, wiec moga dzis nawet przegrac i awansowac.


Jam moglyby niepowaznie podchodzic do tych eliminacji:P.Po co w takim razie gralyby.Tak jak piszesz Polki moga przegrac i awansowac,dlatego ciezki mecz do grania.W przypadku worownanego meczu i wyniu oscylujacego wokol remisu w samej koncowce Polki odpuscic i przegrac minimalnie.Ogolnie mecz nie do grania raczej.
Posted by: dwazwierzatka

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/06/2008 19:59

Dzisiaj także mecz Norwegów z Ukrainą. Gospadarze po nieudanych kwalach do IO pownni dziś pewnie wygrać z przeciętną Ukrainą.
Nie widzę innej możliwości zeby taka druzyna jak Norwegia zawalila dwa razy pod rzad kwalifikacje do bardzo waznej imprezy, bo o ile na olimpiade droga byla dość ciezka(Hiszpania, Francja, Tunezja) to dzis wystarczy zagrac na swoim normalnym poziomie by pewnie wygrac.
W kwalifikacjach do Mistrzostw Europy kobiet dzis rewanze i tutaj tez jeden mecz, który powinien zakonczyc sie zwyciestwem gospodyn, mianowicie Serbia - Holandia. Tydzien temu Serbki nieznacznie ulegly Pomaranczowym 23:24 i dzis w rewanzu stoja przed olbrzymia szansa by awansowac do turnieju finalowego w Macedonii.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 00:18

Polki ogromny zawód.Chodzi o wynik sportowy,bo pierwsze kursy-4.3 Portugal Toto i 4.2 STS wręcz zachęcały do gry..
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 14:09

Piekny kursik wszedł, ładna kaska wpadła, dobrze ze Polki dały zarobić, szkoda że odpadły.
Posted by: Scobas

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 14:20

Originally Posted By: Giertyszek
Piekny kursik wszedł, ładna kaska wpadła, dobrze ze Polki dały zarobić, szkoda że odpadły.

Jaki sens jest sie chwalic skoro nie napisalo sie o tym typie ani slowa?
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 14:39

A czemu nie jak i tak tu piszemy o wszystkim w temacie "ME szczypiornistow w Norwegii"...

wiec nie bede sobie żałował \:p
Posted by: Fro_Lech

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 17:41

Trafiłem jeszcze piękniejszy kursiki - remisy Słowaków ze Słoweńcami i Białorusi z Rosją. Chciałem dać też remis w meczu Węgier z Bośnią, ale tutaj zdecydowałem się jedynie na correct score, no i też trafiłem.... Jest ładna kaska.
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 17:46

Wklej skan kuponu w odpowiednim temacie \:p

Ja mój mogę wkleić \:\)
Posted by: Fro_Lech

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 17:51

Jakbyś włączył myślenie to byś wiedział o co chodzi, a tak to szkoda.
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/06/2008 17:52

No wiem że sobie jaja robisz i dlatego ta emotka ":P" w moim poście.

Pytanie co chcesz osiągnąć?
Posted by: Twin Peaks

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 10/06/2008 01:44

Giertyszek kompromitujesz się... \:\)
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 10/06/2008 02:17

Wracając do meczu Portugalia-Polska,gdzie można było grać win Portugal po najwyższym kursie?
Posted by: Pawka

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 10/06/2008 02:24

Originally Posted By: nawoj
Wracając do meczu Portugalia-Polska,gdzie można było grać win Portugal po najwyższym kursie?



w necie bwin i unibet miały po 3.00 a expekt bodajze 2.8 lub 2.6 a reszty nie sprawdzałem oprócz sts w sobote gdzie w necie na stronie było też 3.0
Posted by: Giertyszek

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 10/06/2008 04:25

Poza tym co napisał Paweł to:
3,30 było w Totomixie
3,00 w bet24
2,90 CB
2,90 betgun
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 10/06/2008 15:31

http://sport.onet.pl/0,1248735,1765858,wiadomosc.html
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 15/06/2008 16:57

Official Statement
The return leg of the play-off match of the Qualification Europe for the 2009 Men's World Championship in Croatia between Bosnia Herzegovina and Hungary took place on Saturday night in front of a capacity crowd at the sportshall "Skenderija" in Sarajevo.

Hungary had won the first leg by 27:25 a week ago at home in Gyöngyös.

The result at halftime in Sarajevo was 12:18 in favour of the guest team.

After 49 minutes of play a large number of objects being thrown onto the playing field caused an interruption of the match.

An attempt to adress the public in order to continue the game failed and the game was abandoned.

The result at the time of the abandonement of the match was 24:27 in favour of Hungary.

The case and its consequences will be dealt with by the EHF Disciplinary bodies.


Teraz jeszcze czekam na mecze w Kosowie,bo to też członek EHF
Posted by: polskignom

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/06/2008 22:04

http://sport.onet.pl/0,1267680,1769992,wiadomosc.html

fajne losowanie, nasza grupa o niebo silniejsza...II miejsce naszych grajkow spowoduje prawie na pewno 1/2, bo rywalem albo Gejzery albo Sborna, przy III miejscu bedzie gra na 75% ze Szwabami, ktorzy tez sa do lykniecia, a na pewno nie uwazam naszej ekipy za slabsza od Niemiaszkow ;\)

Koniecznoscia jest pokonanie Chin, Brazylii i kogos z wielkiej trojki. Ale ogolnie wylosowanie silnej grupy to raczej + dla nas.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 16/06/2008 22:36

Mnie się wydaje,że to dobre losowanie,bo głownych faworytów(Francja,Chorwacja,Hiszpania )mamy w grupie.Nawet 4 miejsce nie przekreśla szans na medal.Tym bardziej,że druga grupa znacznie słabsza.Ale żeby walczyć o podium trzeba dobrze grać i nikogo się nie bać.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/07/2008 20:08

Czy jest jakiś live do MME Rumunia ?Dużo meczy na live w bwinie,ale nie udało mi się znależć oficjalnej strony.
Posted by: harris73

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/07/2008 20:46

Originally Posted By: nawoj
Czy jest jakiś live do MME Rumunia ?Dużo meczy na live w bwinie,ale nie udało mi się znależć oficjalnej strony.


Oficjalna strona MME

tam tez znajdziesz live.
Posted by: harris73

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/07/2008 20:47

Co do samego meczu ,zastanawiam sie czy nie warto zagrac Rumunów po 3,0.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 25/07/2008 20:55

No,dzięki.Szukałem na stronie EHF,ale jakoś nie mogłem znależć.Jednak ta federacja światowa ma o niebo lepszą informację,jeżeli chodzi o imprezy pod ich patronatem.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 26/07/2008 04:39

Faktycznie,3.2 na Rumunów było dobre(to było w super ofercie STS)
Posted by: Komentator

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 29/07/2008 17:09

dzisiaj mecz u20 polska - estonia. Czy warto brac polaków za 1,40???
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/08/2008 20:02

W cieniu olimpiady ME 18 chłopców Brno.Ma ktoś link do tej imprezy?
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/08/2008 20:04

http://www.handball18.cz/gb/
Znalazłem dosyć szybko.
Posted by: grajus87

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/08/2008 20:47

Nawoj jetses raczej na tym forum najwiekszym fanem P.recznej \:\)
masz cos Ciekawego z tego turnieju ?
Widze Ze Serbia silna w reczną u juniorów za 1,90 z Norwegami brac ?
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 08/08/2008 20:49

Brać.Z remisem.
Posted by: nawoj

Re: ME szczypiornistów w Norwegii - 09/08/2008 03:02

Początek znakomity-2 remisy i win Danii.Jeszcze czekam na dobry występ BiH.Remis byłby najlepszy...