Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010

Posted by: Ignorator

Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 12/03/2010 05:18

Program 20. kolejki naszej ekstraklasy:

12 marca piątek:
Odra Wodzisław Śląski - Piast Gliwice godzina 17:45
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków godzina 20:00


13 marca sobota:
Cracovia Kraków - Korona Kielce godzina 14:45 (stadion Hutnika Kraków)
Polonia Warszawa - Ruch Chorzów godzina 17:00
Polonia Bytom - Legia Warszawa godzina 18:15
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk godzina 19:15

14 marca niedziela:
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin godzina 14:45(stadion Narodowy Rugby, bez udziału publiczności).
GKS Bełchatów - Lech Poznań godzina 17:00

Życzę wszystkim samych wygranych i wielu emocji toast
Posted by: Ignorator

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 12/03/2010 05:20

2# 12.03. 2010, godzina 17:45

Odra Wodzisław Śląski VS Piast Gliwice

Cytat:
Typ: Odra Wodzisław Śląski
Stawka: 2,00
Bukmacher: Unibet
Stawka: 5/10


Już w pierwszym meczu 20 kolejki naszej ekstraklasy czeka nas bardzo ciekawe starcie. Na przeciw siebie staną dwaj gospodarze stadiony przy ulicy Bogumińskiej i dwaj sąsiedzi w tabeli ligowej. To jest mecz bez wątpienie o "sześć ligowych punktów". Kto okaże się lepszy w tej konfrontacji?.
Ja osobiście stawiam na Odrę Wodzisław w dwóch meczach w 2010 roku ekipa trenera Marcina Brosza potrafiła już w sumie zdobyć cztery ligowe punkty. Szczęśliwy remis (1:1) z Lechią Gdańsk i wygrana z wicemistrzem Polski – warszawską Legią (1:0), stało się najlepszą wizytówką "klubu znad granicy". Te wyniki pokazują, że słynny już na całą Polskę piekarz - Dariusz Kozielski dokonał słusznych ruchów kadrowych w przerwie zimowej. Sprowadzenie dobrze już ogranych w naszych realiach piłkarzy plus piłkarzy za granicy było słusznym krokiem. Arkadiusz Onyszko pokazuje swoją klasę światową, aż dziw bierze, że choćby taki kluby jak Wisła Kraków czy Polonia Warszawa nie zdecydowały się na angaż tego piłkarza. Gdyby Onyszko bronił w Wiśle w pierwszych dwóch meczach to na pewno nie straciłby w tak głupi sposób bramki choćby w meczu z Arką Gdynia, ale cóż w Wiśle nadal stawiają na Mariusza Pawełka, ich wybór.
Mnie osobiście Odra Wodzisław po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła grą na Łazienkowskiej. Pomimo dość licznych i falowych ataków Legii, wytrzymała presję i potrafiła ukąsić tego "kolosa na glinianych nogach". Siłą zespołu wcale nie jest zgranie, bo już pierwszy mecz z Lechią Gdańsk pokazał, że nowi zawodnicy nie są w stanie dokładnie między sobą wymienić kilku podań. W końcu grali po raz pierwszy w życiu w tym ustawieniu, największy potencjał tkwi w kolektywie. Piłkarze bardzo chcą po prostu uratować ekstraklasę dla Wodzisławiu Śląskim a tym samym przedłużyć swoje kontrakty. Nie jest tajemnicą, że Dariusz Kozielski podpisał z większością nowych graczy kontrakty tylko na tą rundę. Stąd w Wodzisławiu Śląskim mamy tak bardzo galaktyczną jedenastkę.
Dla Piasta Gliwice nowa runda to prawdziwa katastrofa. Podopieczni trenera Dariusza Fornalaka zawodzą na całej linii. Co prawda w pierwszej kolejce zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin (1:1), ale warto w tym miejscu wspomnieć, że "Miedziowi" tak samo jak "Piastunki" walczą o pozostanie w elicie. Z kolei w drugiej rundzie wpadli pod koła rozpędzonego do czerwoności GKS-u Bełchatów (1:2). W tym meczu Piast nie miał praktycznie nic do powiedzenia. GKS dzielił i rządził w tym spotkaniu i, aż dziw bierze, że skończyło się tylko na (1:2). Anty bohaterem tego spotkania był bramkarz Piasta - Rafał Kwapisz to jego błędy spowodowały o przegranej z GKS-em Bełchatów. Pierwszy poważny błąd Kwapisza miał miejsce w 30 minucie źle ustawiony bramkarz dostał piłkę za kołnierz z 30 metrów. Drugi błąd był drugą bramką, piłka prześlizgnęła się pod brzuchem Kwapisza. Trener Fornalak po meczu wcale nie obwiniał Kwapisza stwierdził, że winna jest cała drużyna a nie jeden zawodnik. Najgorsze, że sztab trenerski nie wyciągnął żadnego wniosku z tej sytuacji i Kwapisz ma zagrać w podstawowej jedenastce przeciwko Odrze Wodzisław. Niestety to nie jedyny problem popularnych "Piastunek" oprócz słabej dyspozycji bramkarza doszły kontuzje podstawowych graczy. Trener Dariusz Fornalak nie będzie mógł w piątek skorzystać z usług Mateusza Kowalskiego i Kamila Wilczka. Brak tych dwóch piłkarzy może być bardzo widoczny do tego, jeśli dodamy słabą formę Piasta to faworytem tej konfrontacji ostała nam się ino Odra Wodzisław Śląski.


.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Tekken

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 12/03/2010 09:09

Kiedyś na zajęciach, prowadzący zadał artykuł z neta do przerobienia. Spytany ile ma stron, odrzekł:17. Ktoś z sali:a dlaczego aż tyle?, odrzekł:zmniejszcie sobie czcionke, będzie mniej do przerobienia. Także Ignorator, mniejszą czcionką już nie mogłeś? ledwo to czytać można, oczy bolą.

Do meczu.
W ataku Odry to nikt nie kontaktował. Piechniak schodził z prawej pomocy na lewy atak. Cantoro miał z początku grać napastnika, wyszło że gra pomocnika który w dodatku dość często znajduje się pod swoją bramką. Brasilia i Bueno to dwa światy, jeden drugiemu w ogóle nie wybiega na pozycję. Nie można tego tłumaczyć brakiem zgrania, brakiem umiejętności czy pechem - oni nie mają poprostu wyobraźni - lub mają, tylko boją się z niej skorzystać.

Jak dla mnie, w Odrze tak naprawdę panuje sajgon bagdad w którym Onyszko odgrywa rolę pięknego opakowania. Cantoro może i coś tam próbuje, tylko jego myśli rozkładają się 50/50, z czego jedna część to walka o utrzymanie z Odrą, a druga to szkoła i życie córki. Cantoro miał w tej ekipie nawet strzelać bramki, póki co mamy Makalele(z akcentem Mateusza Borka).

Odrę to już wszyscy grali z Lechią. Nikt nie powiedział że za którymś razem wygrają. Może się okazać że ta wygrana z Legią będzie ich jedną z trzech wygranych w tej rundzie. Ile się można podpierać transferami, delektować kto tam nie gra. Onyszko im wybroni i pomoże postawić jedno zero, drugie sobie zami wstawią.

Cytat:
Stąd w Wodzisławiu Śląskim mamy tak bardzo galaktyczną jedenastkę.


I skończą też jak inni galaktyczni we środę.

Z Wodzisławskim pozdrowieniem, TEKKEN.
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 00:02

Dla mnie głownym typem kolejki są Pasy w sobotnim pojedynku z Koroną.Oglądałem ich poprzednie dwie potyczki i byłem dośc zaskoczony pamiętając ich jesienną postawę.Z Legią zwykłe frajerstwo pozbawiło ich punktów mimo zdecydowanie lepszej postawy od rywali.Z Lechem oczywiście już inna bajka ale i tak grali naprawde odważnie(może momentami aż za bardzo),co biorąc pod uwage indywidualności Lechitów + indywidualne błędy defensorów skończyć inaczej sie nie mogło.Ale gra z przodu momentami naprawde sie kleiła czego przez całą poprzednią rundę dostrzec sie nie dało.
Dolna połowka tabeli jak wygląda każdy widzi,zanosi sie na to że znowu pół ligi będzie się było o utrzymanie więc Pasy takie mecze u siebie muszą wygrywać.Do składu wraca Mierzejewski,wciąz niepewny udziała Barana i Golinskiego
Korona,dobry początek rundy,komplet punktów,lekkie oderwanie sie od dołu i myśle że za tym idzie lekkie rozluźnienie.Zresztą z tych 21 punktów zdobytych przez Kielczan w tym sezonie tylko 6 zostało uzyskanych w wyjazdowych meczach i uważam że tego dorobku jutro nie poprawią.
Cracovia po 2.25,dla mnie świetne kursiwo

Podobnie stoją akcje Wisły w Białymstoku.Jednak tutaj mam dużo większe wątpliwośći.W Wiśle pełna mobilizacja,osłabień praktycznie brak.Wszystkim w drużynie zależy na pozostaniu trenera Skorży,ale też zdają sobie sprawę że ten mecz jest prawdopodobnie tą ostatnią szansą.Niby to nie pierwszy taki kryzys,nie pierwsze takie pogłoski za kadencji Skorży w Wiśle ale jest jeden problem.Ten problem to Jagiellonia uskrzydlona przełamaniem wyjazdowej passy i co gorsza grająca na własnym boisku gdzie jest niesamowicie groźna.I to jedno "ale" powstrzymuje mnie przed graniem na gości.Mecz zapowiada sie szalenie ciekawie,ale zdrowy rozsądek odradza inwestowanie w ten mecz
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 01:19

Mialem podobne zdanie do kolegi z drugiej strony Blon ale dzisiejsza wiadomosc strasznie ostudzila moj zapal w stosunku do Cracovii.
Oprocz Barana , Golinskiego , ktorych wystep jest niepewny , na pewno zabraknie Suvurova i Sachy , a chyba tego pierwszego juz po dwoch pierwszych kolejkach nie musze reklamowac i kazdy wie jak dobry i wazny to zawodnik. Mimo wszystko mysle , ze Cracovia to lepszy zespol od Korony i powinna rywala jutrzejszego ograc. Dorobek w tej rundzie obu ekip zupelnie niemiarodajny, widzialem kawalki z wystepow Kielczan i wrazenia na mnie nie zrobili. Cracovia ciezki poczatek ,straszne frajerstwo i pech z Legia a z Lechem wstydu nie bylo.
Trzeba sie jeszcze dowiedziec jak z murawa na Suchych Stawach bo aura nas nie rozpieszcza i jesli bedzie bardzo zle to predzej Korona moze powalczyc nawet i o komplet punktow.


Caly czas zastanawiam sie czy jest mozliwe aby taka druzyna jak Wisla ( powoli ta gwiazda blednie ale jednak Wisla to Wisla ) mogla nie wygrac trzeciego z kolei spotkania na poczatku rundy ? Cupial bardzo nastraszyl pilkarzy i trenera , kibice odwiedzili pilkarzy w poniedzialek wiec jakis efekt musialo to przyniesc ! Nikt nie decyduje sie na Mistrzow Polski po tak chyba atrakcyjnym kursie ?
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 01:38

Odra Wodzisław Śląski - Piast Gliwice

Ciekawy mecz ktory niedlugo sie rozpocznie, troche za pozno aby napisac analize ale po przeczytaniu waszych postow postanowilem wtracic swoje zdanie. Ignorator napisałeś: "Pomimo dość licznych i falowych ataków Legii..." ze co? Moze inne mecze ogladalismy crazy Dzieki postawie legionistow mecz zakonczyl sie wynikiem 0:1 a nie dzieki zespolowi Odry. Ignorator nie to ze nie zgadzam sie z twoim typem ale z uzasadnieniem juz tak. Piszesz ze druzyna gospodarzy nie umiala dokladnie podawac w meczu z Lechia, ze nie sa zgrani z czym absolutnie sie zgadzam. Ekipa z wodzisławia napewno nie tworzy kolektywu i ciezko bedzie im nawet do konca rundy sie zgrac. Piast jest druzyna poukladana jednak jak wiadomo nie zagraja prawdopodobnie Wilczek i Kowalski, a to w druzynie z krotka lawka wazne ubytki. Odra moze to spotkanie wygrac ja jednak zdecyduje sie na Under.


Tekken a ciebie to juz naprawde nie rozumiem. Cantoto byl sprowadzany jako napastnik?? Niedorzeczne. smirk
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 01:40

Jeszcze jedno w pierwszym meczu Odra zremisowała 0:0 z Lechia Gdańsk.
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 01:52

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

W drugim dzisiejszym meczu ciezko wskazac faworyta bo niby Wisła musi ale czemu niby Jagielonia nie może? Po pierwszych meczach widac kto lepiej przepracował okres przygotowawczy. Mistrz Polski wyglada tragicznie. Nie mozna ich skreslac tak jak niektorzy z was to zrobili ale napewno potrzebny jest tej druzynie wstrzas. Jaki? Zmiana trenera. Podobno los Skorży jest juz przesadzony bez wzgledu na wynik dzisiejszego spotkania. Jagielonia po ostatnim zwyciestwie zagra na luzie bez presji nikt nie oczekuje od nich wygranej. Bardzo jestem ciekawy jak trener Probierz zestawi srodkowa formacje Jagi. Bedzie to bardzo istotne w tym meczu. Jak nie Sobol to kto pociagnie Wisełke? Naprawde ciezko jest wskazac faworyta. Goście maja zdecydowanie wiekszy potencjał kadrowy, nazwiska jednak nie graja. Jezeli Wisła sie za bardzo otworzy to moze byc Over. Z drugiej strony kusi kurs na 2...
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 01:55

Originally Posted By: craax
Mialem podobne zdanie do kolegi z drugiej strony Blon ale dzisiejsza wiadomosc strasznie ostudzila moj zapal w stosunku do Cracovii.
Oprocz Barana , Golinskiego , ktorych wystep jest niepewny , na pewno zabraknie Suvurova i Sachy , a chyba tego pierwszego juz po dwoch pierwszych kolejkach nie musze reklamowac i kazdy wie jak dobry i wazny to zawodnik. Mimo wszystko mysle , ze Cracovia to lepszy zespol od Korony i powinna rywala jutrzejszego ograc. Dorobek w tej rundzie obu ekip zupelnie niemiarodajny, widzialem kawalki z wystepow Kielczan i wrazenia na mnie nie zrobili. Cracovia ciezki poczatek ,straszne frajerstwo i pech z Legia a z Lechem wstydu nie bylo.
Trzeba sie jeszcze dowiedziec jak z murawa na Suchych Stawach bo aura nas nie rozpieszcza i jesli bedzie bardzo zle to predzej Korona moze powalczyc nawet i o komplet punktow.


Caly czas zastanawiam sie czy jest mozliwe aby taka druzyna jak Wisla ( powoli ta gwiazda blednie ale jednak Wisla to Wisla ) mogla nie wygrac trzeciego z kolei spotkania na poczatku rundy ? Cupial bardzo nastraszyl pilkarzy i trenera , kibice odwiedzili pilkarzy w poniedzialek wiec jakis efekt musialo to przyniesc ! Nikt nie decyduje sie na Mistrzow Polski po tak chyba atrakcyjnym kursie ?


craxx jak juz bedzie znana kadra na mecz wrzuc jak bedziesz mogł. Dla mnie byl to typ kolejki ale te ubytki moga byc za duze
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 03:14

No to ładny klops z tymi kontuzjami.Najlepsze jest to że cały tydzień mówiło się o Baranie i Golińskim a nazwiska Sachy i Suworowa wogóle nie pojawiały sie nawet jeszcze dzisiaj jako choćby potencjalne absencje.A przecież te urazy to podobno pokłosie meczu sprzed tygodnia.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 17:45

Dzisiejszy przeciwnik Cracovii fenomenalnie rozpoczął 2010 rok. Podopieczni trenera Marcina Sasala zdobyli komplet sześciu punktów (po 1:0 z Jagiellonią Białystok i Polonią Bytom), dzięki czemu w tabeli wyprzedzili zespół „Pasów” (mają 21 oczek; Cracovia 20).

- Trafiamy na drużynę, która wystartowała fantastycznie. A wygranie dwóch pierwszych spotkań dla zespołu, który był wliczony do tych, które mogą mieć problemy, to ogromny kapitał przed meczem z Cracovią - uważa trener „Pasów”, Orest Lenczyk.

Szkoleniowiec Cracovii nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Alexandra Suvorova, Mariusza Sachy i Łukasza Derbicha (doznał kontuzji na wczorajszym treningu). W kadrze meczowej nie znalazł się również Wojciech Łuczak. Do składu wracają za to: Michał Goliński (po kontuzji) oraz Łukasz Mierzejewski (po pauzie za żółte kartki).

Kadra Cracovii na mecz z Koroną:

Bramkarze: Marcin Cabaj, Łukasz Merda.

Obrońcy: Łukasz Mierzejewski, Piotr Polczak, Paweł Sasin, Łukasz Tupalski, Marek Wasiluk.

Pomocnicy: Arkadiusz Baran, Michał Goliński, Mateusz Jeleń, Mateusz Klich, Tomasz Moskała, Dariusz Pawlusiński, Sławomir Szeliga.

Napastnicy: Krzysztof Kaliciak, Jakub Kaszuba, Gheorghii Ovseannicov, Radosław Matusiak.

żródło: www.cracovia.pl


Piepszona pogoda i tylko kontuzja za kontuzja frown Jestem przekonany , ze na normalnym boisku i w pelnym skladzie zgarnelibysmy dzisiaj komplet punktow, ale trzeba grac 'tym co mamy' i nie narzekac !

Konkretnie , Derbicha powinien zastapic Sasin , jest nizszy zwrotniejszy wiec bedzie to atut na dzisiejszej murawie zapewne , wiec o ta pozycje jestem spokojny. Za Suvorova za ofensywnego bedzie gral Golinski pewnie a Lenczyk nie wzialby go do kadry jakby Michal nie byl w pelni sil , szkoda bo liczylem w koncu na moznosc skorzystania z trio srodkowego Suvorov , Golinski i czysciciel Baran ale Golina i Baran jesli wyjda powinni w srodku ogarnac gre - juz nie raz grali , przypominam w tamtej rundzie nie mielismy Suvorova a ogrywalismy Wisle , Lecha wiec nie rozumiem lamentu niektorych kibicow Pasow.W ataku puscilbym Owsjannikowa bo jest piekielnie szybki , a na podmeczonego rywala pozniej doswiadczonego Matusiaka bo zapewne zagramy jednym napastnikiem bo Lenczyk boi sie o obrone nasza.

Ja moze jestem malo obiektywny ale mimo wszystko po zacietym twardym spotkaniu widze wygrana Cracovii , CO SADZICIE ZAINTERESOWANI ? Prosze o szybkie odp bo wiadomo mecz wczesnie a zawsze to kogos 'bezstronnego' zdanie mnie utwierdzi albo odwiedzie.
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 20:37

Cracovia Kraków - Korona Kielce

Niewatpliwie był to dla mnie typ weekendu ale kontuzje w ekipie gospodarzy spowodowały lekkie zaniepokojenie. Craxx z tego co piszesz nie jest az tak źle jak miało byc po zapowiedzi Lenczyka. W kadrze znajduje sie Baran, wraca Goliński, jest i Cabaj(ale czy to dobrze? wink ). Napewno takiego gracza jak Suvorov nie bedzie łatwo zastąpić. Mimo iz jest on nowym zawodnikiem Pasow znakomicie wkomponował sie w druzyne i stanowi jej wazny element. W poprzednich meczach Cracovia pokazała sie z dobrej strony w akcjach ofensywnych, gorzej było z defensywa. Dzisiaj jednak pewnie bardziej skoncentruja sie na defensywie w obliczu braku Suvorova. Uwazam ze Korona przyjedzie z mysla wywiezienia punktu. Po pierwszych meczach widac ze Ciezko bedzie im stworzyc duzo akcji ofensywnych, chyba ze znowu zadbaja o to Polczak z kolegami. Ja zdecyduje sie na Under plus 1 ale za mniejsza stawke niz planowalem
Posted by: hugo_

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 20:39

w azji kursy mocno polecialy na Korone spadki do 1.8, ja mam zagrana Craxe na poczatku tygodnia po 2.03 teraz jest 2.13. Mimo wszystko Suvorow to nie Cristiano Ronaldno i bez niego można ograć Korone. widziałem oba mecze Korony i tak jak mówisz nic szczególnego. Cracovia musi to wygrać bo robi się nieciekawie w tabeli. Mam nadzieję że Lenczyk odpowiednio ich zmotywuje wink
Posted by: pettersen

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 20:48

1.8? laugh

nie wierze

gdzie jest 1.8 na korone
Posted by: hugo_

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 21:14

sbo +0.25 ja gram tylko azjany wink
Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 21:35

Tradycyjnie, krótko z P-nia smile

Lech w takim samym składzie jak z Cracovią, tj z Djurdjevicem na środku obrony (Arboleda kontuzjowany cały czas, ma być za tydzień gotowy) i Gancarczykiem na lewej. Praktycznie brak rotacji w składzie (jak u Smudy).

A więc, Buric - Gancarczyk, Bosacki, Djurdjevic, Wojtkowiak - Injac, Bandrowski, Stilic, Kriwets, Peszko - Lewandowski. Praktycznie najmocniejsze zestawienie.

U gospodarzy brak Popka. Niby Zakrzewski ma grać na skrzydle, a do obrony przesunięty Małkowski. Zaki to dla mnie typowy napadzior, co umie włożyć łeb gdzie trzeba. Ale skrzydełko?

Subiektywnie - Lech jest do grania. Potencjał i forma. Obiektywnie - chyba NO BET. Poczekać lepiej do jutra - pogoda itd.

W pojedynkach GKS Bełchatów - Lech Poznań dawno nie wygrywali gospodarze. Bełchatów ostatni raz u siebie Kolejorza pokonał 14 lat temu. Padało też ostatnio sporo bramek.

Lech Belchatow 2:2 30.08.2009
Belchatow Lech 2:3 01.03.2009 http://www.youtube.com/watch?v=nT3GBMkg1HA&feature=related
Lech Belchatow 2:3 08.08.2008
Belchatow Lech 0:3 20.03.2008 http://www.youtube.com/watch?v=dgc2spapMo8
Lech Belchatow 1:1 16.09.2007
Belchatow Lech 0:0 21.04.2007
Lech Belchatow 1:1 24.09.2006
Belchatow Lech 1:1 22.04.2006
Lech Belchatow 1:1 22.10.2005
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 21:46

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów

Co sadzicie o tym meczu? Nieobliczlna Polonia i Ruch bez najwazniejszego ogniwa czyli Andrzeja Niedzielana. Chcialbym uslyszec przedewszystkim opinie jakiegos fana Ruchu. Jakie nastroje panuja w ekipie chorzowskiej po kontuzji waznego napastnika? Nie widze jakos gracza ktory moglby zastapic Wtorka. Ruch raczej nie bedzie juz myslal o walce z najlepszymi a ze utrzymanie pewne to o co grac? Kłopoty finansowe sa znane nie od dzis. Trener Fornalak narzekalna brak wzmocnien. Strata Niedzielana jest wedlug mnie bardzo znaczaca, taki gracz jak on robi "różnice". Polonia tak jak juz pisalem druzyna nieobliczalna, z kilkoma zmianami w skladzie. Zaskoczyli mnie pozytywnie w meczu w Gdansku gdyz uwazalem ze po bramce dla Lechii mecz sie skonczy a tu niespodziewane wyrownanie. Polonia musi zdobywac punkty u siebie to rzecz niezaprzeczalna. Powtorze to poraz kolejny Ruch bez Niedzielana to nie to samo, dlatego wiec ja sprobuje zagrac 1.

A jakie jest wasze zdanie o tym meczu?
Posted by: PJ_8

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 13/03/2010 21:59

Polonia Bytom - Legia Warszawa

Trener Urban zapowiada zmiany w składzie. Kosztem jednego z napastnikow zamierza wzmocnic srodek pomocy przesuwajac Iwańskiego na pozycje ofensywnego pomocnika. Jak to wyjdzie? Iwański tak jak wszyscy zawodnicy Legii wydaja sie źle przygotowani do sezonu zmiana taktyki niewiele wedlug mnie pomoże. Dzisiaj jednak ich przeciwnikiem jest słabo grajaca w tej rundzie Polonia Bytom. Druzyna ktora wogole nie przypomina tej, ktora zachwycała swoja gra w poprzedniej rundzie. Nie podejme sie wskazania zwyciezcy mi wychodzi Under ZNOWU?? smirk
Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 00:07

W Unibecie ciekawie znowu.

Lewandowski strzeli @3,15
Lewandowski strzeli 2 lub więcej @15

15? Biorę z pocałowaniem rączki. Kurs na pewno gry. Przypominam, że Lech ma praktycznie 1 napastnika i bardzo duży potencjał w ofensywnie jak na naszą ligę. No i do tego Lewy w niezłej dyspozycji.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 19:19

Cracovia pomimo tego , ze zagrala w "troche" eksperymentalnym skladzie rozbila Korone 3-0 smile Jak uslyszalem od spikera pierwsza jedenastke z Polczakiem w srodku pomocy , Sasinem na obronie , Moskala w pomocy to sie zmartwilem ale jednak sie udalo ! Brawo dla Matusiaka , najlepszy mecz od dawna i nie tylko w Cracovii , mysle ze jeszcze polapiemy dobre kursy na Pasy !

Dzisiaj po tych niby wpadkach Wisly i Legii ( tu powinnismy mowic powoli o tradycji i normie a nie wpadkach ) Lech MUSI to wykorzystac , ma wszystko na tacy i sklaniam sie do gry na Kolejorza , w Blechatowie dobra murawa wiec bedziemy grali w pilke ,czuje ze remisu nie zobaczymy bo nie zadowoli on zadnej ze stron.
Posted by: Jaruzelski

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 19:52

Ja czuje że Gks u siebie zdobędzie komplet pkt i Wisła dalej będzie liderem jak dla mnie prezentuje ciut lepszą grę od Leszka i mi się bardziej podoba na dodatek atut własnego boiska smile

GKS 1 i over 2,5
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 20:00

Originally Posted By: Jaruzelski
Ja czuje że Gks u siebie zdobędzie komplet pkt i Wisła dalej będzie liderem jak dla mnie prezentuje ciut lepszą grę od Leszka i mi się bardziej podoba na dodatek atut własnego boiska smile

GKS 1 i over 2,5


to mnie teraz zszokowales wink
Posted by: gomes

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 20:05

Originally Posted By: kfjatek
Bełchatów ostatni raz u siebie Kolejorza pokonał 14 lat temu.


małe sprostowanie - GKS wygrał u siebie z Lechem 1-0 w sezonie 2000/2001, to było w II lidze wink

W konforntacjach GKSu i Lecha padało sporo remisów, ale ostatnio Lech w Bełchatowie wygrywał a boisko raczej będzie sprzyjało Lechowi i chyba na to czekamy - żeby Kolejorz pokazał swoją grę na porządnej murawie. Skłaniam się bardziej do dwójki w tym spotkaniu a kurs jest zachęcający. W meczu z Cracovią, która strzeliła gola w pierwszej swojej poważniejszej akcji i później bodajże raz zagroziła już tylko bramce Buricia Lech dominował i mógł wygrać jeszcze wyżej a gdyby nie zmarnowane dwie sytuacje na początku to pewnie wygrałby i do zera.

Wiadomo jaka pogoda dzisiaj w Bełchatowie?
Posted by: Jaruzelski

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 20:39

Originally Posted By: craax
Originally Posted By: Jaruzelski
Ja czuje że Gks u siebie zdobędzie komplet pkt i Wisła dalej będzie liderem jak dla mnie prezentuje ciut lepszą grę od Leszka i mi się bardziej podoba na dodatek atut własnego boiska smile

GKS 1 i over 2,5


to mnie teraz zszokowales wink


Osobiście Gks i Lech to 2 najlepsze zespoły tej ligi i prezentują obecnie najlepszą formę i to nie podlega dyskusji

Zobaczymy dzisiaj o 17 czy nie będziesz dalej z szokowany napewno będzie to ciężki mecz dla obu drużyn przynajmniej na taki wygląda obie drużyny są na fali jak Gks to wygra to włączyć się może do walki o MP jak Lech to będzie miał fotel lidera
Posted by: Jaruzelski

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 20:41

Lepiej żeby Gks wygrał wtedy będzie 5 drużyn walczyc o majstra a 9 o utrzymanie i tylko Śląsk z Lechia o pietruszke laugh
Posted by: ivo

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 20:45

Originally Posted By: Jaruzelski
Lepiej żeby Gks wygrał wtedy będzie 5 drużyn walczyc o majstra a 9 o utrzymanie i tylko Śląsk z Lechia o pietruszke laugh

Śląsk to będzie miał poważne problemy z utrzymaniem,wiem co mówię.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 14/03/2010 20:50

podobnie jak @ivo , Śląsk to bedzie jeszcze sral w gacie w tym roku po tym co prezentuja i rosna do jednego z 'faworytow' w moich oczach obok Piasta !
Posted by: Jaruzelski

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 03:35

Originally Posted By: ivo
Originally Posted By: Jaruzelski
Lepiej żeby Gks wygrał wtedy będzie 5 drużyn walczyc o majstra a 9 o utrzymanie i tylko Śląsk z Lechia o pietruszke laugh

Śląsk to będzie miał poważne problemy z utrzymaniem,wiem co mówię.


chodziło mi o Polonie Bytom co do meczu Gks to nie oglądałem ale zmuła bo remis nikogo nie zadowala a o over też nie wszedł co do stylu i gry nie będę sie wypowiadał bo meczu nie oglądałem mógł by ktoś streścić mecz
Posted by: Ryan20

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 04:30

Originally Posted By: craax
podobnie jak @ivo , Śląsk to bedzie jeszcze sral w gacie w tym roku po tym co prezentuja i rosna do jednego z 'faworytow' w moich oczach obok Piasta !


Zdecydowanie.

1. Slask gra obecnie 2 sezon po powrocie do Ekstraklasy. Rok temu w 1 sezonie "siłą rozpędu" - jak to czesto bywa u bieniaminka zdobyli swietne 6 miejsce. A jak prawidla pilkarskie mowia - 2 sezon jest dla "swiezych ligowów" ciezszy niz pierwszy - tym bardziej ze druzyna ta przeszla jedynie kosmetyczne zmiany w skladzie
2. Sląsk ma chyba po Piaście Gliwice najbardziej bezbarwny skład ze wszystkich ekip ligowych - same przecinaki plus paru ktorym nie wyszedl podboj zachodu, brak mlodych talentów na przyszłość, z tego skladu mąki nie bedzie. No chyba że ktoś uwaza że Slaska w przyszlych latach beda prowadzic skompromtowani w zetknieciu z zachodnim futbolem Mila, Łukasiewicz czy Madej.

byloby ironią losu gdyby za rok o tej porze grałyby ze sobą w I lidze Górnik "mamy wielkie plany" Zabrze - Śląsk "mamy jeszcze wieksze plany" Wroclaw wink
Posted by: Bullet

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 04:43

Ja też uważam, że Śląska może dopaść syndrom Jagi sprzed 2 sezonów i Arki z poprzedniego tzn. spokojna jesień i dramat na wiosnę. Jednak obserwując co się dzieje obecnie w naszej skopanej smiem twierdzić, że spaść to może każdy z miejsc 8-16 no może poza Cracovią i Jagą.
Posted by: Chaoz

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 05:00

Originally Posted By: Bullet
Jednak obserwując co się dzieje obecnie w naszej skopanej smiem twierdzić, że spaść to może każdy z miejsc 8-16 no może poza Cracovią i Jagą.

no Jaga ma akurat bardzo niekorzystny terminarz, same ciezkie wyjazdy takze roznie moze byc.

Lech (w) Craxa (w) Legia (w) Polonia (w) Lechia (w)

u siebie tez ciezko bo oprocz slabego Piasta beda mocne Lubin, Ruch chociazby
Posted by: Kura

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 05:26

Chaoz zapomniałeś o Arce i Bytomiu u nas , Ruch też pewnie już będzie grał o piertuszkę, z w/w wyjazdu oprócz Poznania punkty można spokojnie przywieźć.

Ja bym "nie skreślał" Korony jako kandydata do spadku , terminarz mają nieciekawy , za tydzień kluczowy mecz z Odrą jeżeli przegrają to może być nieciekawie.

Zobaczyć minę Rysia po spadku z Ekstraklasy Sląska byłoby bezcenne , jednak chyba będzie ciężko smile.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 05:30

@Kura sam wiesz jak przywozicie punkty z wyjazdow , musicie glownie szukac ich u siebie choc i tak sadze , ze nie macie prawa spasc i na pewno nie spadniecie.

Piast , Śląsk , Polonia i Korona - w tej grupie bym szukal spadkowiczow (kolejnosc nieprzypadkowa)

Coraz wiecej meczy bedzie robilo sie piekielnie waznych i z rodzaju o 6 pkt , bo w tabeli bardzo gesto i prawie kazdy o cos jeszcze gra, fajnie fajnie , poziom slaby ale niech choc emocje matematyczne beda smile
Posted by: Chaoz

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 05:49

Originally Posted By: Kura
Chaoz zapomniałeś o Arce i Bytomiu u nas

nie zapomniałem, a uznałem że to raczej pewne wygrane wink nie chciało mi się przepisywać całego terminarza.

Originally Posted By: craax
@Kura sam wiesz jak przywozicie punkty z wyjazdow

dokładnie tu leży pies pogrzebany. Porażka za tydzień z Lechem i możemy być na dnie tabeli.
Posted by: jerome

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 07:22

Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: Kura
Chaoz zapomniałeś o Arce i Bytomiu u nas

nie zapomniałem, a uznałem że to raczej pewne wygrane wink nie chciało mi się przepisywać całego terminarza.

phhh, mówisz jak te wszystko fachury, wg których Polonia Bytom to już od dwóch lat w okręgówce powinna być...
Posted by: Kura

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 14:44

jerome, nie chodzi o słabość Polonii tylko o miejsce które zajmuje, moim zdaniem łatwiejsze czekają nas mecze właśnie z Polonią czy Ruchem niż np. z Piastem

nie zdziwi mnie jak już za tydzień Polonia przegra z Piastem , idealna sytuacja aby zdobyć 3 punkty
Posted by: Chaoz

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 15:23

Originally Posted By: jerome
Originally Posted By: Chaoz
Originally Posted By: Kura
Chaoz zapomniałeś o Arce i Bytomiu u nas

nie zapomniałem, a uznałem że to raczej pewne wygrane wink nie chciało mi się przepisywać całego terminarza.

phhh, mówisz jak te wszystko fachury, wg których Polonia Bytom to już od dwóch lat w okręgówce powinna być...

no jak to jest dla ciebie równoznaczne z tym, co napisałem, że 3pkt w meczu Jaga - Bytom zostaną w Białymstoku to pozostawię to bez komentarza laugh

tak jak napisał Kura nie chodzi o słabość Polonii więc nie wiem czemu się już oburzasz.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 18:36

No i tym samym ta kolejka przyniosla nam az 3 (!!!) zmiany trenerow w ekstraklasie.
Legia , Piast i Wisła pozegnaly swoich dotychczasowych szkoleniowco - nigdy duzej pilki nie bedzie gdzie tak sie rotuje lawka trenerseka , osobiscie uwazam to za idiotyzm ( najblizej mi do zrozumienia zwolnienia Urbana , zas zwolnienie Skorży w Wiśle wywoluje "radosny usmiech na twarzy mej" - duzy blad )
Posted by: Don Fifone

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 18:42

Originally Posted By: craax
No i tym samym ta kolejka przyniosla nam az 3 (!!!) zmiany trenerow w ekstraklasie.
Legia , Piast i Wisła pozegnaly swoich dotychczasowych szkoleniowco - nigdy duzej pilki nie bedzie gdzie tak sie rotuje lawka trenerseka , osobiscie uwazam to za idiotyzm ( najblizej mi do zrozumienia zwolnienia Urbana , zas zwolnienie Skorży w Wiśle wywoluje "radosny usmiech na twarzy mej" - duzy blad )


Tylko w Polsce takie rzeczy się zdarzają w jednej kolejce leci trener prowadzący pierwszą i trzecią drużynę . Szkoda Skorży bo Wisła w ostatnim meczu nie grała już tak źle co do "COACHA" Urbana spełniło się moje marzenie w końcu
Posted by: Don Fifone

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 18:44

Wisła albo Legia powinna sobie wziąć Bobo Kaczmarka proszę tylko nie żaden zaciąg z Hiszpanii
Posted by: DJ SOSNA

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 18:48

Legia ma już nowego (dobrego!) trenera Stefana Białasa. Wisła zatrudni bezrobotnego Kasperczaka. Proste.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 18:52

No zobaczymy co Białas 'wymodzi' , pamietam Jego epizod w Cracovii i wszak gralismy do przodu ,pamietne 5-1 w plecy w Zabrzu i slowa Stefka
"Jestem zadowolony z postawy druzyny" - nigdy tego nie zapomne smile
Bialas ma latwy debiut moim zdaniem i zgarnie komplet punktow , wiec od razu wszyscy stana sie zyczliwsi.
Posted by: Skiper

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 18:56

Białoński na interii raportuje że dogadany jest już Winfried Schaefer, który ostatni sukces osiągnął 8 lat temu.

Skorża zwolniony! Cupiał stawia na Schaefera!
Posted by: Don Fifone

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 15/03/2010 19:01

Originally Posted By: DJ SOSNA
Legia ma już nowego (dobrego!) trenera Stefana Białasa. Wisła zatrudni bezrobotnego Kasperczaka. Proste.


Na szczęście mister Białas ma kontrakt ważny tylko do końca Maja
Posted by: Skiper

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 16/03/2010 00:20

Nowym-starym trenerem Wisły Henryk Kasperczak.


Znaczy na Schaefera nie starczyło kasy (której od dawna nie ma w klubie), zresztą może to i lepiej bo leciwy Niemiec raczej miał mniejszą szansę by dotrzeć do grajków niż Henri.
Posted by: Banik

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 16/03/2010 03:07

http://s24.pl/kasperczak_trenerem_wisly-s70907.html
Posted by: Banik

Re: Ekstraklasa - 20.kolejka : 12-14.03.2010 - 16/03/2010 03:10

poprawka

http://s24.pl/przeciek_w_wisle-s70909.html