Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#3063524 - 15/04/2009 18:58 MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Nie widzę tematu na temat odbywających się właśnie w Polsce i na Litwie MŚ 1 Dywizji. Więc jako świeżak pozwoliłem sobie założyć temat dot. trwających właśnie w najlepsze MŚ dzisiaj na Litwie jest 4 kolejka w Polsce mamy przerwę. Więc zapraszam do analiz:) i na wasze opinie:)

P.S.: Screanów nie daje bo jakoś mi się to psuje a po za tym kumaci znajdą mecze na necie:) Więc nie kopiuje żadnych tabelek:)

Do góry
Bonus: Unibet
#3063629 - 15/04/2009 19:46 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Widzę że cisza w temacie to na dzisiaj mam jedną propozycję z Gr "Litewskiej".

Litwa - Chorwacja 1

Dlaczego wygra Litwa? Bo jest gospodarzem bo jest drużyną która jest groźna na własnych śmieciach jest groźnym przeciwnikiem i jest to typowy średniak 1 Dywizji. Za mocna by spaść za słaba by bić się o wejście do Elity. Litwa to drużyna która po za tym umie sprawić niespodziankę jak np zwycięstwo z Polską 2 lata temu, czy chociaż napsuć krwi lepszym ekipom które rozdają karty w 1 Dywizji. Grają od dobrych kilku lat nieprzerwanie w 1 Dywizji. Chorwacja zaś balansuje na krawędzi i zawsze musi drżeć o utrzymanie teraz powinni się utrzymać bo z grupy A i B spada tylko jedna drużyna a w grupie litewskiej gra słabsza od Chorwacji Australia która dla każdego rywala jest tłem...
Jednak rok temu Chorwacja napsuła krwi Litwie. Skończyło się 4:3 bez konieczności gry w dogrywce. Jednak dziś Litwini (nie ci co wrócili z wycieczki:P) grają na swoim terenie i jak na przeciętniaka przystało wygrają z Chorwacją i zapewnią sobie utrzymanie w 1 Dywizji i 4 miejsce, bo wiadomo lepiej być w środku stawki niż ledwo przedostatnim:)

P.S.: Może nie jest to mój majstersztyk w sztuce analizy ale jak na debiutancki tekst chyba dobrze i będzie co raz lepiej:)

Do góry
#3065105 - 16/04/2009 03:23 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Szkoda bardzo tej wczorajszej porażki z Ukrainą. Chłopaki naprawdę zostawili kupę zdrowia na tafli. Teraz trzeba liczyć na zwycięstwo z Włochami i porażkę Ukrainy z Italią. Cudu by pewnie trzeba, żeby ten scenariusz się ziścił co do joty, ale nie traćmy wiary:)

Do góry
#3066295 - 16/04/2009 17:23 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Zapraszam do analiz, typów i ogólnej dyskusji na temat meczów gr. B czyli grupy polskiej bo na Litwie jest dzień przerwy. Oto mecze:

Wielka Brytania - Holandia
Ukraina - Rumunia
Polska - Włochy

Do góry
#3066498 - 16/04/2009 19:06 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Wielka Brytania - Holandia 1

Dlaczego wygra Wielka Brytania? Bo są po prostu lepszą drużyną... Po za tym Wielka Brytania potrafiła grać przez 2 tercje z hakiem jak równy z równym z Ukrainą, ustrzelili 2 bramki z makaronami, tymczasem pomarańczowi gładko przegrali z Ukrainą i Włochami, tym pierwszym strzelając bramkę jedną gdy przegrywali już 0:5. Po za tym Wielka Brytania to taki przeciętniak któremu spadek nie grozi, a Holandia musi o to solidnie walczyć, nie mówię że spadną bo są gorsi od nich czyli Rumunia, ale przedostatnie miejsce to max na co ich stać.
No i jeszcze jedno chyba najważniejsze. Zjednoczone Królestwo grało z Pomarańczowymi przed rokiem i skończyło się gładkim 8:1 dla Wielkiej Brytanii... owszem postęp w sporcie robią wszyscy za wyjątkiem Polaków jak to zwykli mówić pesymiści mad ale Holandia to może jedynie na początku napsuć krwi rywalom ale dla mnie pewniakiem jest zwycięstwo UK w reg. czasie gry po kursie 1,50 w profie na Bwin tylko 1,35 ale grubiej warto zagrać

Do góry
#3067088 - 16/04/2009 23:25 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
Ukraina -7,5

Może handi spore ale chyba warto patrząc na wyniki Rumunów. Nawet Angole ich 8:0 pokonali i nasi 7:0 Włosi 11:0 więc zaryzykować można kurs 1,7

Do góry
#3067152 - 16/04/2009 23:45 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Polska – Włochy 2

Na deser proponuję mecz Polska – Włochy. Nie będę szpanował obszerną wiedzą o włoskim hokeju o zawodnikach, gdzie grają jak grają i jakie są kontuzje bo tego nie wiem ale wiem że dzisiaj wygrają, bo przemawia za nimi wszystko prócz ściany, bo wiadomo że ściany sprzyjać będą Polakom ale czy do końca to prawda to nie koniecznie. Polska drużyna w całości jest oparta na krajowym składzie, no jest wyjątek potwierdzający regułę, jeden zawodnik gra w średniej lidze niemieckiej. Niby powinno być lepiej niż dotychczas bo mamy zagranicznego szwedzkiego trenera. Tylko że on za nim podjął współpracę z reprezentacją Polski to trenował klub z Wielkiej Brytanii, 2 ligi szwedzkiej a ostatnim jego miejscem pracy przed pracą z reprą była praca w 3 lidze szwedzkiej. Wcześniej mieliśmy już przygodę z zagraniczną myślą szkoleniową – Rudolf Rochaczek z Czech, miało być kolorowo, postęp, wejście do Elity skończyło się że nic nie wyszło z tych planów więc czemu teraz miałoby wyjść? Czeska szkoła hokeja na pewno nie ustępuje szwedzkiej. Po za tym wiadomo Czesi Polacy to jedna słowiańska rodzina i powinno się pracować czeskiemu coachowi łatwiej niż Szwedowi a jak wspominałem już nie wyszło mu. Po za tym teraz wszyscy po meczu z Ukraińcami wietrzą szanse z Włochami. Odbywają się spekulacje i analizy ale zawsze tak jest i kończy się zawsze tak jak mówi rozum a nie serce czyli klęską dzisiaj klęski nie powinno być ale zwycięstwo Włochów za 3 pkt. Powinno być bo to będzie oznaczać luz dla makaronów z naszymi sąsiadami z za Buga. Będą mogli sobie pozwolić np. na remis i zwycięstwo w dogr.
Po za tym makarony powinny z nami wygrać bez problemów bo przez te MŚ idą jak burza. Pamiętają oni smak gry w Elicie i jeśli w tym roku nie awansują z każdym następnym będzie coraz ciężej co widać na przykładzie Polaków, Włosi są ograni z najlepszymi i ich doświadczenie zaprocentuje dzisiaj, nawet jak z początku będzie im iść gorzej przechytrzą nasz boiskowym czy jak kto woli hokejowym cwaniactwem. Polacy zapomnieli już czym jest gra w Elicie i na nowo poznają jej smak jak się coś zmieni np. znowu będziemy szli do przodu, będzie lepsze zaplecze, szkolenie, ogólny rozwój, Ew. zadecyduje przypadek i łut szczęścia ale to nie w tym roku i na krótką metę więc na chłodno wszystko przemawia za Włochami. crazy 1.80 jest warte grzechu jakim jest niewiara w krajanów. crazy

P.S.: Założyłem ten topic żeby była mózgów a nie żeby się tylko założycie główkował i produkował więc proszę o analizy, typy i opinię smile

Do góry
#3067162 - 16/04/2009 23:47 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
P.S: Chodziło oczywiście o burzę mózgów smile literówka sorki:)

Do góry
#3067184 - 16/04/2009 23:51 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Nie wiem czemu jakieś krzyżyki wyskoczyły więc żeby było schludnie nie będę zaśmiecał forum kopiowaniem całego tekstu tylko ładnie napiszę typ na meczyk:

Polska - Włochy 2, 1,80

Do góry
#3067703 - 17/04/2009 02:37 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Tallus Offline
veteran

Meldunek: 11/01/2008
Postów: 1370
Skąd: Bogatynia
Mysle, ze sciany pomoga Polakom w dobrej grze a co za tym idzie wygraja dziesiejsze spotkanie. Martwi mnie jedynie forma polskich napastanikow bo w meczu z Ukraina powinni strzelic min jeszcze jedna bramke, dlatego za srednia stawke Polska po kursie 3,45 od Bwin.
Dziekuje

Do góry
#3068576 - 17/04/2009 09:20 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Tallus]
pziemiec Offline
member

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 185
jakies przemyslenia na ostatnia kolejke grupy a?

slowenia - kazachstan
japonia - litwa ??

Do góry
#3068679 - 17/04/2009 15:53 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: pziemiec]
Szypii Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 3040
Na Kazachstan aż 1,95. Myślę że śmiało można zagrać.

Do góry
#3068688 - 17/04/2009 16:02 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Szypii]
Robben1987 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/03/2009
Postów: 14850
Skąd: Olecko
Z tych dwóch spotkań, bardziej sie skusze na Kazachów ze Słowenią. Kurs 2.00 jak najbardziej odpowiedni. Wg mnie Kazachstan jest o wiele lepszą ekipa aniżeli Słoweńcy, widac to po dotychczasowych meczach. Róznica miedzy Nimi moze nie jest aż tak wyraźna, ale w moiim odczuciu dzisiaj Kazachstan pokonuje Słowenie. Do tego śmiało na podbicie AKO biore Chorwatów smile.

Do góry
#3069021 - 17/04/2009 19:08 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: pziemiec]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Litwa - Japonia 2

Za gospodarzami przemawia jedynie atut własnego lodowiska i ściany, ale już turniej w Toruniu pokazał że nawet ściany nie pomagają jak sędzia jest słaby. Litwini to jest też typowy przeciętniak. Za mocny by spaść za słaby by nawet włączyć się w walkę o awans, choć Litwini są drużyną zdolną od czasu do czasu sprawić psikusa silniejszym przeciwnikom jak choćby sensacyjne pierwsze w historii zwycięstwo z Polską 2:1 na MŚ 1 Dywizji w 2006 r., czy wyrównana walka z Francją i Austrią w 06 i 05 r. Przy analizie postawy Litwy i Japonii warto wspomnieć o ich rywalizacji w 07 r. kiedy to Japonia potrafiła przegrać z W. Brytanią i wygrać ledwo po dogr. z dramatycznie słabą Rumunią a mimo to jak przyszło grać z Litwinami rozjechali ich 6:2. Warto wspomnieć również że i na tych MŚ Litwa sprawiła niespodziankę pokonując Brytyjczyków i stawiając opór solidny Słowenii. W 2008 r. los znowu skojarzył Japonię i Litwę, Litwa na inaugurację rozgrywek gładko przegrała z krajem kwitnącej wiśni 0:5, tracąc 4 bramki już w 1 tercji. Litwini bez większych problemów się utrzymali ale grali bez błysku. Japończycy zaś zaliczyli wtedy wyrównane zawody z Węgrami porażka 2:4 i napsuli sporo krwi naszym braciom z za Buga 2:3 po dogr. Na tych MŚ Litwini wg zgodnej opinii fachowców pokazali się z dobrej strony ze Słowenią mimo że wynik na to wybitnie nie wskazywał (2:8), to o klęsce zadecydowała skuteczność Słoweńców i brak jej u potomków Jagiełły, potem przyszła wiadomo porażka z Kazachami 1:5 i planowe łatwe i przyjemne wygrane z Chorwatami i kelnerami z wyspy kangurów. Japończycy zaś napsuli krwi Słowenii, z Kazachami też zagrali niezłe zawody mimo że skończyło się odpowiednio 1:2 i 1:3 no i jak to mówił J. Wójcik ogolili frajerów pokroju Chorwacji i Australii. Dziś Japonia powinna zachować prawo serii i może nie tak łatwo jak w ostatnich latach, ale powinni rozprawić się z Litwinami.

P.S: Dziękuję za uwagę i tradycyjnie zapraszam do burzy mózgów:)

Do góry
#3069201 - 17/04/2009 20:06 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
pziemiec Offline
member

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 185
bolszewik masz moze gg albo jakis kontakt bo mam pytanie a pw masz chyba zapchane

Do góry
#3069339 - 17/04/2009 21:12 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: pziemiec]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
ja tu jestem nowy i nie wiem jak pisać na pw itd. ogólnie to dużo rzeczy jeszcze nie wiem ale się uczę:) ale oczywiście mam gg: 6217170

P.S.: Bolszewik88 to nick więc proszę o szacunek:) i pisać z dużej i pełny:)

Do góry
#3069487 - 17/04/2009 22:20 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: pziemiec]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Cóż za kwadrans Hit grupy litewskiej. Jak dla mnie to można spróbować remis za drobne ale faworytem są Słoweńcy. Kazachowie to stara radziecka szkoła a wiadomo że ZSRR to najlepsza repra w historii hokeja ale z reprami postkomunistycznymi jest jak z podróbami, czyli Prawie robi wielką różnicę i dlatego spadkobierca ZSRR Rosja jest to tuza dalej a Kazachstan, Ukraina czy Łotwa itp to średniaki, dla których sukcesem jest gra w Elicie, choć z Łotwą przesadziłem oni chociaż umieją się w niej utrzymać no i Białoruś najlepsza nie rosyjska ekipa z byłych republik. Kazachstan to taka ekipa co jedzie frajerów z i przeciętniaków ale w meczach o wszystko zawodzą i dzisiaj Słoweńcy to faworyt minimalny choć osobiście jako Lewak kibicuje tej Postradzieckiej podróbce...:)

Do góry
#3069609 - 17/04/2009 23:40 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
Niepoprawny_Pesymista Offline
addict

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 620
Skąd: Poznań
Jak dla mnie dzis Polacy, podobnie jak wczoraj to dobra inwestycja. Tyle, że tym razem do przodu tongue Najwazniejszy mecz dla polskiego hokeja jak pisaly gazety przegralismy wczoraj, ale dzis z Wielka Brytania powinno byc lepiej. Jesli morale nie upadly calkowicie nie powinno byc wiekszych problemow.
Polska- Wielka Brytania 1

Do góry
#3070823 - 18/04/2009 14:36 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Niepoprawny_Pesymista]
Bolszewik88 Offline
member

Meldunek: 25/01/2009
Postów: 105
Skąd: Wrocław
Napiszecie mi pewnie że teraz jestem niby taki mądry ale wcześniej nie miałem kiedy napisać analizy ale czułem nosem że łatwo tu nie będzie i że może być remis. Ja jednak czekałem na Japonię i nie chciało mi się budować nowego kuponu żeby wcisnąć remis Polaków i zwycięstwo makaronów, co do tego że analiza z Kazachami nie wyszła cieszę się bo wygrała drużyna bliższa sercu memu:)

Do góry
#3087037 - 24/04/2009 17:00 Re: MŚ Mężczyźni - 1 Dywizja Gr. A i B [Re: Bolszewik88]
twarog2006 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/08/2006
Postów: 7352
jako,że dziś zaczynają się mistrzostwa świata może ktoś skrobnie 3 słowa na temat dzisiejszych spotkań bo zastanawiam się czy Rosja i Kanada jest w stanie wypunktować dzisiejszych rywali

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, igea23), 3488 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584408 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07